ליגת ווינר
קבוצה מש’ הפרש נק’
1 א.ס. רמה"ש 12 71 24
2 הפועל ראשל"צ 12 49 20
3 הפועל אשדוד 12 52 19
4 מכבי ראשל"צ 12 26 18
5 בני הרצליה 12 17 15
6 מ.כ. חולון 12 6 12
7 א.כ. נס ציונה 12 -13 12
8 הפועל קרית אונו 12 -14 8
9 מ.כ. באר שבע 12 -38 8
10 מכבי קרית מוצקין 12 -22 8
11 מכבי דימונה 12 -38 7
12 מכבי תל אביב 12 -58 5
13 עירוני רחובות 12 -38 0

קופמן יחמיץ את גמר הגביע, הודיע על פרישה

המרכז הפצוע של אשדוד ייעדר מול האקסית מכבי ראשל"צ

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  09.05.21 - 13:09
תחילת כתבה

גמר גביע המדינה בין הפועל אשדוד למכבי ראשון לציון ייערך מחר (שני, 20:00, 5SPORT). אשדוד, בהופעה היסטורית, תנסה לרשום עוד רגע שיא בתולדות המועדון, עם הנפת גביע ראשונה בעוד מכבי ראשל"צ תרצה לזכות בתואר בפעם ה-13. סיבות נוספת לכך שהמפגש הזה יהיה מסקרן הן היריבות הספורטיבית ומעברי השחקנים בין הקבוצות בשנים האחרונות (ולדי קופמן, עומר גרא ורם טורקניץ מצהוב לאדום, ודור קלדרון ושרון שלם שזכו עם אשדוד באליפות ושבו למכבי ראשל"צ, כמו גם המאמנים אולג בוטנקו מאשדוד שזכה בשני גביעי מדינה עם מכבי ראשל"צ, וג'ו מתתיה ממכבי ראשל"צ שהספיק לשחק גם באדום).

רגע לפני ולמרות מאמץ שעשו באשדוד להכשיר את המרכז ולדי קופמן - שחקן נבחרת ישראל לשעבר יאלץ להחמיץ גמר נוסף, ומודיע שהוא פורש בעקבות פציעה קשה בברכו. קופמן ציפה וחיכה לרגע הזה - כשהוא בצד של הפועל אשדוד, לא פחות מאשר ציפה לגמר גביע המדינה בעונה שעברה שבוטל עם פרוץ משבר הקורונה, כשהיה בצד של מכבי ראשל"צ. ערב המפגש הגדול, המרכז שהוא אחד השחקנים הכי טובים וראויים בענף מבהיר כי הוא אומנם יתלבש, אבל לא ישחק וילווה את אשדוד עד סוף העונה כסוג של מנטור.

"סבלתי מכאב בברך מ-2016, ובשנה האחרונה עם כל הסגרים, החזרות לפעילות האינטנסיבית, התחלתי להרגיש משהו נוראי בברך. לא הייתה טראומה ספציפית. ביקשו ממני לסחוב עוד קצת, וסחבתי חמישה משחקים ב-15 ימים. עברתי פציעות, אבל יש לי משהו נוראי בברך. עשיתי MRI – ויש פגיעה חמורה בסחוס, והרופא אמר לי באופן דחוף להפסיק - כשאסור לי אפילו לרוץ", סיפר. מול הרצליה עוד ניסיתי במשחק הראשון, אבל הרגשתי רע מאוד. יש סכנה של החלפת מפרק, ואני לא יכול לקחת עוד סיכונים. הודעתי לאשדוד שאני פורש. הם ביקשו שאשאר איתם עד סוף העונה, לתרום מהניסיון החברתי, המקצועי, המנטלי. זה חשוב לי להיות איתם ברגעי השיא, ואני כנראה אתלבש לגמר, אבל לא אמור להשתתף בו".

קופמן בן ה-33 סיפק רגעים גדולים לאורך השנים, במכבי קרית מוצקין שבה גדל, במכבי ת"א, במכבי ראשל"צ ובתחילת העונה באשדוד. הוא היה חלק מהיריבות הספורטיבית הנהדרת שהתהוותה בין מכבי ראשל"צ להפועל אשדוד, משני הצדדים. רגע לפני הגמר הוא מספר איך המשחק מחר – שהוא גמר היסטורי של אשדוד – נראה מהזווית שלו: "כל התהליך שאני עובר משני הצדדים, בשנה שעברה היינו אמורים להיות בגמר מול אשדוד, כשהייתי במכבי ולא יצא לפועל, והשנה אני באותו הגמר מהצד השני – בהחלט נראה עכשיו מאוד מוזר. מאוד רציתי לשחק את שני רגעי השיא האלה, ולא יצא לי. יש רגשות מעורבים. זה מרגיש פספוס, אבל אני ממוקד לעזור לחברים שלי בקבוצה עכשיו מעבר. יש אווירה מאוד מיוחדת, התרגשות, כי זה גמר ראשון של אשדוד. שמתי את הבעיות האישיות שלי בצד, ואני מנסה כל כולי לעזור, לתת טיפים, מהניסיון שלי. קשה לראות את הקבוצה מהצד, בעיקר בלב, אבל אני מנסה לעשות את מה שאני יכול כרגע סוג של מנטור לשחקנים שחלקם חווים בפעם הראשונה את המעמד הזה".

קופמן מנתח את ההתמודדות: "למכבי יש לה את המסורת שלה, ואי אפשר לקחת ממנה את כל מה שעברה בעשורים האחרונים, אבל לא הרבה שחקנים שמשחקים במכבי עברו את התהליך הזה. באשדוד יש שחקנים שהיו במעמד הזה בקבוצות שונות, אבל אני לא חושב ששחקנים יחשבו על זה. הכוחות הם מאוד שקולים. המאצ'-אפ שלנו מול מכבי הוא טוב העונה, והתפתחה יריבות ספורטיביות טובה וראויה במהלך השנים האחרונות בין האגודות. אין פייבוריטית. מקצועית, אני חושב שהשוערים שלנו הם בורג מאוד משמעותי במשחק. יש לנו את ההגנה הכי טובה בליגה, והרבה בזכותם. טומא ומילוש נותנים לנו ערך מוסף. מבחינת מכבי, ירמי סידי בכושר מאוד טוב. איבן קראצ'יץ' עם הניסיון שלו - חוזר לכושר. הם שני השחקנים המרכזיים במכבי. המשחק הקבוצתי ההגנתי שלנו הוא המפתח מחר, בעיקר מול שני שחקנים כל כך דומיננטיים".

קופמן הוסיף בריאיון לאתר האיגוד: "סיכומים לקריירה אעשה בסוף העונה. אני רוצה להיות עם הקבוצה, לתרום לה בתקווה שנחגוג מחר זכייה בגביע. לצערי, ההחלטה לפרוש היא סופית".