ליגת ווינר - פלייאוף עליון
קבוצה מש’ נצ’ הפסד יחס נק’
1 הפועל חבל אילות 0 0 0 0:0 0
2 מכבי קרית מוצקין 0 0 0 0:0 0
3 בני הרצליה 0 0 0 0:0 0
4 הפועל רמת גן 0 0 0 0:0 0
5 מ.כ. חולון 0 0 0 0:0 0
6 א.ס. רמת השרון 0 0 0 0:0 0
7 מכבי ראשון לציון 0 0 0 0:0 0
8 הפועל קרית אונו 0 0 0 0:0 0
9 הפועל אשדוד 0 0 0 0:0 0
10 הפועל ראשון לציון 0 0 0 0:0 0
11 א.כ. נס ציונה 0 0 0 0:0 0
12 אס"א תל אביב 0 0 0 0:0 0
הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

בסכנת היעלמות? הדאגה של מכבי ראשל"צ נשים

הדאבליסטית בבעיה כלכלית. יו"ר המועדון: "אין תקציב להיות תחרותיים"

ארד ירושלמי
ארד ירושלמי  21.06.22 - 15:18
(הדר ואן קולא, איגוד הכדוריד)
(הדר ואן קולא, איגוד הכדוריד)

תגיות: כדוריד נשים

דמיינו שהקבוצה האהובה עליכם חווה עונה פנטסטית, עד כדי כך שהיא זוכה בדאבל, ואז - אין יותר קבוצה. זאת פחות או יותר יכולה להיות המציאות של קבוצת הנשים בכדוריד של מכבי ראשון לציון, שזכתה בסוף העונה שעברה גם באליפות וגם בגביע המדינה. למרות ההצלחות, נדמה כי בעונה הקרובה היא לא תיאבק יותר על תארים, שכן בנות הקבוצה קיבלו הודעה על כך שהקבוצה לכל הפחות לא תהיה תחרותית יותר, או אף תיסגר לחלוטין.

אחת השחקניות, שיר גבזה, אמרה היום (שלישי) בתכנית "חמש באוויר": "אנחנו יודעות שהסיבה העיקרית, או אולי היחידה, היא כלכלית. אמרו שאו שקבוצת הנשים תיסגר לגמרי או שתהיה קבוצה לא תחרותית. העניין של התקציב זה תלוי איזה שחקניות אתה לוקח, אין הרבה ישראליות בשוק אז צריך להביא זרות. לא יודעות מה קרה פתאום, דווקא אחרי שלקחנו דאבל. אנחנו רק יודעות על עניין כלכלי. הפועל ראשל"צ תמשיך להתקיים למשל, לא ידוע לי על שחקניות שעוברות לשם".

אוהדת של הקבוצה, שהבת שלה משחקת במחלקת הילדות במועדון, אמרה לערוץ הספורט: "הודיעו לבנות שלא ממשיכים בעונה הבאה. הילדה שלנו התפרקה בבכי, היא מעריצה את השחקניות. היא רואה אופק עתידי לשחק שם, וזה העניין עכשיו, שאין יותר אופק. זה כל כך מקומם שכזאת בקלות מפרקים קבוצה של בנות".

בתגובה לנושא, יו"ר המועדון אריק אלקלעי אמר בראיון: "הקבוצה במשך שלוש השנים שאני היו"ר זכתה באליפות כל שנה ובעונה שעברה גם בדאבל. להחזיק קבוצה תחרותית ברמה של אליפות וכזאת שמתחרה באירופה, זה עולה הרבה מאוד כסף. זה יכול להגיע משלושה מקורות: או מהעירייה, או מכספי המועצה להימורים בספורט שזה הטוטו או מספונסרים".

"זה לא נכון לצבוע כסף ולהגיד שיש חלק שהולך לגברים וחלק לנשים. כספי התמיכה העיקריים שלנו זה מהעירייה והחלק שלנו הרבה יותר קטן מהמתחרים שלנו, נניח אשדוד ורמה"ש. שם העיריות מתקצבות את המועדונים בצורה הרבה יותר גדולה, והמועדונים האלה בכלל לא מחזיקים קבוצת נשים. יש תקציב שכולו הולך לגברים ולמעלה מכפול מהתקציב שאנחנו מקבלים".

אלקלעי לאחר מכן הוסיף הבהרה: "זה לא נכון להגיד שהמצב הכלכלי לא מאפשר להחזיק את הקבוצה, אלא לאור המשאבים הכספיים של העירייה אנחנו נאלצים לבנות קבוצות פחות תחרותיות. גם בקבוצת הגברים זה נכון. לא נביא ארבעה זרים כמו המתחרות הגדולות שלנו. קבוצת הנשים כרגע לא תהיה תחרותית, אבל סביר מאוד שהיא תמשיך להתאמן ולשחק, אך כנראה לא תהיה תחרותית כמו בשנים הקודמות. שימוש במילה 'מתפרקים' זה הכל ספקולציות, אנשים מרשים לעצמם להיכנס לי לכיס. גלעד מאור כנראה לא ימשיך לאמן, אם הקבוצה לא תהיה תחרותית".