פול פוזישן להמילטון באיטליה, אלונסו רק 10

ג'נסן באטן השלים 2-1 למקלארן, פליפה מאסה שלישי. המילטון: "הצלחתי לעשות הקפה חצי-טובה וזה הספיק"

מערכת אתר ערוץ הספורט  08.09.12 - 15:55
המילטון. להט במונזה (gettyimages)
המילטון. להט במונזה (gettyimages)
תחילת כתבהאחד המסלולים שהכי מזוהים עם סבב הפורמולה 1 הוא ללא ספק המסלול במונזה, איטליה, בו ייערך מחר (ראשון) הגרנד פרי האיטלקי. היום נערך מקצה הדירוג, ממנו יצא לואיס המילטון מרוצה במיוחד עם הפול פוזישן.

המילטון (מקלארן) סיפק את ההקפה המהירה ביותר גם במהלך המירוץ במונזה בשנה שעברה, כך שהדירוג שלו בפסגת מקצה הדירוג היום לא מפתיעה אף אחד. מה שקרה בשאר הגריד דווקא כן. יותר מכל הפתיע פרננדו אלונסו (פרארי), שנראה טוב במהלך סוף השבוע עד כה וגם סיים ראשון ב-Q2, אבל נחלש מאוד בחלק השלישי של מקצה הדירוג וסיים עשירי ואחרון.

ג'נסן באטן (מקלארן) התמקם שני על הגריד והשלים 2-1 בריטי כהלכתו. עם זאת, הטעם המתוק של הבריטים התערבב בחמוץ כאשר פול די רסטה (פורס אינדיה), שביום גדול התברג במקום הרביעי, נאלץ לספוג עונש 5 מקומות בגלל עבירה בתיבת ההילוכים. בין לבין, פליפה מאסה (פרארי) קבע את הזמן השלישי בטיבו. מקומות 4 עד 6 על הגריד שייכים לגרמניה: מיכאל שומאכר (מרצדס), סבסטיאן פטל (רד בול) וניקו רוזברג (מרצדס).

המילטון אמר לאחר שהסתיים מקצה הדירוג: "זה היה סוף שבוע קשה, אבל הצלחנו לעבוד על הסט-אפ. ברכות לקבוצה, זה היה מאמץ נהדר. הצלחתי לעשות הקפה חצי-טובה בתחילת Q3 וזה הספיק, כך שאני די שמח. זה מצוין לקבוצה שגם ג'נסן גבוה".