מעל כולם: ניצחון שלישי רצוף לסבסטיאן פטל

פורומולה 1: הגרמני שלט גם בסינגפור וממשיך בדהרה לעבר התואר. אלונסו שוב סיים שני, רייקונן שלישי

מערכת אתר ערוץ הספורט  22.09.13 - 17:15
פנומן. פטל (GETTYIMAGES)
פנומן. פטל (GETTYIMAGES)
תחילת כתבהסבסטיאן פטל ממשיך לדהור לעבר אליפות עולם רביעית ברציפות בסבב הפורמולה 1. הפנומן של קבוצת רד בול השיג היום (ראשון) את ניצחונו השלישי ברציפות כשהגיע ראשון אל דגל השחמט במירוץ הלילה של סינגפור.

הנהג הגרמני זינק מהפול פוזישן, ואחרי שגילה עליונות במהלך כל השבוע האחרון המשיך לעשות את העבודה גם ברגע האמת, כל הדרך  מדגל אל דגל. כמו בספא ובמונזה מי ששוב סיים מאחורי פטל במקום השני הוא פרננדו אלונסו, שממשיך לעשות את שלו. אלונסו אמנם התקדם מהמקום השביעי בזינוק אבל נדמה שכבר הניף דגל לבן למול העליונות של פטל העונה. הפרארי של הספרדי פשוט לא מספיק חזקה.

מי שהשלים את תמונת הפודיום הוא קימי רייקונן שישתף פעולה בעונה הבאה עם אלונסו בפרארי. אלוף העולם לשעבר של קבוצת לוטוס זינק רק מהמקום ה-14, אבל עשה דרך יפה במעלה הדירוג. לואיס המילטון שיים חמישי וגם הוא כנראה כבר לא יאיים העונה על פטל. לצערו של מארק וובר, ממש בהקפה האחרונה המנוע של הרד בול שלו קרס והאוסטרלי לא סיים. ניקו רוזברג (4), פליפה מאסה (6), ג'נסן באטן (7), סרחיו פרס (8), ניקו הולקנברג (9) ואדריאן סוטיל השלימו את תמונת העשיריה הראשונה.

כעת פטל הגדיל את יתרונו בראש דירוג הנהגים ל-247 נקודות, כאשר אלונסו נמצא הרחק מאחוריו עם 187 במקום השני. עד לסיום העונה נותרו עוד 6 מירוצים, כאשר בעוד כשבועיים יגיע הקרקס הנודד אל הגראנד פרי של קוריאה הדרומית.