הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

רוזברג ניצח במונאקו, פטל לא סיים את המירוץ

הגרמני חזר לפסגת דירוג הנהגים, המילטון רק שני. ריקארדו נעל את הפודיום

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  25.05.14 - 17:09
תחילת כתבה

הריקוד הצמוד של ניקו רוזברג ולואיס המילטון ממרצדס בפסגת דירוג הנהגים של הפורמולה 1 ממשיך. היום (ראשון) היה זה תורו של הנהג הגרמני לעלות למקום הראשון, אחרי ששמר על תוארו בגרנד פרי של מונאקו וניצח בצורה דומיננטית במירוץ השישי של העונה. אחרי 4 ניצחונות רצופים, חברו הבריטי הסתפק רק במקום השני, בעוד שהצרות של סבסטיאן פטל המשיכו.

רוזברג זינק מהפול פוזישן, ולא ויתר על ההובלה עד לסיום, למרות שהמילטון נשף בעורפו בעקשנות. קצת אחרי 60 הקפות, הבריטי התלונן ברדיו הקבוצתי על בעיית ראייה בעין שמאל, מה שגרם למרדף הצמוד להסתיים. בכל מקרה, מדובר כאמור בניצחון השני ברצף של הגרמני במונטה קרלו, המירוץ הכי יוקרתי בסבב.

את הפודיום השלים דניאל ריקארדו מרד בול, כמו שני המובילים, שמר על המקום ממנו זינק והצטרף לנהגי מרצדס על הפודיום. פטל, אלוף העולם בארבע השנים האחרונות, נאלץ לנטוש את המירוץ כבר אחרי 8 הקפות בשל כשל במנוע, ויחד איתו הייתה רשימה ארוכה של נהגים שלא סיימו את 78 ההקפות.

נהג פרארי, פרננדו אלונסו, התברג במקום הרביעי במירוץ, בעוד שההפתעה הגדולה הגיעה מכיוונו של ניקו הולקנברג, שלמרות שהיה רק 11 על הגריד, חצה את קו הסיום במקום החמישי. קימי רייקונן הגיע רק במקום ה-12.

העשירייה הראשונה במונאקו:

1. ניקו רוזברג (מרצדס)
2. לואיס המילטון (מרצדס)
3. דניאל ריקארדו (רד בול)
4. פרננדו אלונסו (פרארי)
5. ניקו הולקנברג (פורס אינדיה)
6. ג'נסן באטן (מקלארן)
7. פליפה מאסה (וויליאמס)
8. רומן גרוז'אן (לוטוס)
9. ז'יל ביאנצ'י (מארוסיה)
10. קווין מגנוסן (מקלארן)