הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

בפעם השניה ברצף: מארקס אלוף ה-Moto GP

הרוכב הבטיח את התואר כשנותרו 3 מירוצים לתום העונה. אחיו הצעיר בדרך לזכייה בסבב ה-Moto3

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  12.10.14 - 08:45

תגיות: מארק מארקס

בגיל 21 בלבד מארק מארקס השלים את ההשתלטות שלו על סבב האופנועים, ה-Moto GP. הרוכב הספרדי סיים הבוקר (ראשון) במקום השני בגראנד פרי יפן ובכך הבטיח סופית את זכייתו באליפות לשנת 2014, כאשר נותרו שלושה מרוצים לסיום (אוסטרליה, מלזיה, ולנסיה).

מארקס, שמתחרה בקבוצת רפסול הונדה ביחד עם דני פדרוסה, הוא הרוכב הצעיר ביותר בהיסטוריה שזוכה פעמיים ברציפות בסבב. למעשה, העונה ב-Moto GP הייתה נתונה לשליטתו של הספרדי כבר מיריית הזינוק הראשונה. מארקס הדהים כשניצח בכל עשרת המירוצים הראשונים ובכך פתח פער שלא ניתן היה לסגירה על ידי יריביו הבולטים, ולנטינו רוסי, חורחה לורנסו ופדרוסה.

הרוכב בן ה-21 מקדים בפער עצום של 82 נקודות את ולנטינו רוסי האיטלקי ואת פדרוסה, שמדורגים במקומות 2-3 בהתאמה עם 230 נקודות לעומת 312 הנקודות של מארקס. הקרב על המקום השני פתוח לגמרי, כאשר במקום הרביעי מדורג לורנסו עם 227 נק'. לורנסו ניצח במירוץ הבוקר ביפן, כאשר מארקס ורוסי השלימו את תמונת הפודיום.

אגב, החגיגה בבית משפחת מארקס היום לא הייתה שייכת רק למארק. אחיו הצעיר, אלכס מארקס, שמתחרה בקטגוריית MOTO3, עשה צעד גדול לעבר הזכייה בתואר לאחר שניצח במירוץ ביפן והגדיל את הפער בפסגה ל-25 נקודות. 231 לעומת 206 של ג'ק מילר האוסטרלי, שמדורג במקום השני. בעוד 3 מירוצים (אולי אפילו קודם לכן) נדע האם אלכס ישלים דאבל משפחתי היסטורי.