עכשיו זה רשמי, פטל בפרארי: "חלום ילדות"

סוף לשמועות: בייבי שומי הולך בדרכו של שומאכר: "מאז שאני ילד, וראיתי אותו נוהג במכונית האדומה חלמתי להגיע לכאן". אלונסו עובר למקלארן: "המסע שלי בפרארי הגיע לסיומו"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  20.11.14 - 17:40
זה שהולך וזה שבא. אלונסו ופטל (gettyimages)
זה שהולך וזה שבא. אלונסו ופטל (gettyimages)
תחילת כתבה

זה ככל הנראה הסוד שנשמר בצורה הגרועה ביותר בהיסטוריה, אבל היום (חמישי) זה הפך לרשמי: פרננדו אלונסו יעזוב את פרארי בתום העונה ואת מקומו יתפוס אלוף העולם ב-4 השנים האחרונות סבסטיאן פטל. הגרמני שזכה לכינוי "בייבי שומי" הולך בדרכו של האליל שלו: "מאז שאני ילד חלמתי שאנהג במכונית האדומה ממש כמו מיכאל שומאכר".

פטל, שנהג עד כה בקבוצת רד בול, ובקבוצת הבת שלה, טורו רוסו, ללא ספק מתרגש לחבור ליצרנית המכוניות המיתולוגית: "לפרארי יש מסורת עצומה ואני מלא מוטיבציה להחזיר אותה לפיסגה", אמר הנהג והוסיף: "אתן את כל כולי כדי להחזיר את הסוס השחור על הרקע הצהוב למקומו הראוי".

הגרמני יתפוס את מקומו של אלוף עולם אחר שעוזב את פרארי לאחר חמש שנים, פרננדו אלונסו. הספרדי שנכשל לזכות בתואר השלישי שלו במהלך הקדנציה באדום אמר: "היום הזה הוא לא קל בשבילי, המסע שלי כנהג פרארי הגיע לסיומו". אלונסו יחזור בעונה הבאה למקלארן בה בילה שנה אחת כנהג, אך לטענתו פרארי תמשיך להיות חלק בלתי נפרד ממנו: "אני מצפה בכליון עיניים לעתיד. הסוס הצוהל תמיד יהיה בליבי, חוויתי כמה מהרגעים היפים בקריירה שלי, אני גאה במה שהשגנו ביחד".

אלונסו, שהיה בעברו אלוף העולם הצעיר בהיסטוריה, מוחלף על ידי מי שהיום מחזיק בתואר, ובפרארי עצמה מתרגשים לקראת העונה הבאה: "אנחנו פותחים פרק חדש בהיסטוריה של פרארי. לפטל יש את השילוב הנדיר של נעורים וניסיון, וביחד עם קימי רייקונן הוא יוביל אותנו לעבר העתיד". בקבוצה לא שכחו גם להודות לאלונסו: "יש לו מקום של כבוד בין גדולי הנהגים שנהגו אצלנו במהלך ההיסטוריה הארוכה של הקבוצה, הייתה לנו איתו חוויה יוצאת דופן ואנחנו בטוחים שגם האוהדים שלנו ימשיכיו לאהוב ולעודד אותו".

עונת הפורמולה 1 תגיע לסיומה ביום ראשון הקרוב בגראנד פרי של אבו דאבי, כשניקו רוזברג ולואיס המילטון ילחמו ראש בראש על תואר אלוף העולם. שאר הקבוצות יתמודדו בעיקר על הכבוד, וימשיכו בהכנות לקראת עונת 2015, שכבר מבטיחה להיות אחת המרתקות בהיסטוריה של סבב המירוצים היוקרתי בעולם.