הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

רוזברג סיים ראשון בסין והגדיל את הפער בראש

ניצחון 6 ברציפות לנהג מרצדס. המילטון שביעי אחרי מירוץ מלא טעויות

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  17.04.16 - 11:53

רצף הניצחונות של ניקו רוזברג בפורמולה 1 עלה הבוקר (ראשון) לשלושה מפתיחת העונה ושישה בסך הכל (הרביעי בהיסטוריה שרושם הישג כזה) אחרי שסיים ראשון בגראנד פרי סין. נהג מרצדס זינק ראשון והוליך כמעט לאורך כל המירוץ, כשהוא מקדים את סבסטיאן פטל לדגל המשובץ בכמעט 40 שניות.

הזינוק היה שייך דווקא לדניאל ריקארדו מרד בול, שעקף את רוזברג ועלה למקום הראשון כשמאחוריו שני הנהגים של פרארי, פטל וקימי רייקונן נתקעים אחד בשני, אבל נקב בגלגל בסיבוב השלישי אילץ אותו לעשות עצירה וגרם להדרדרות בדירוג. בסיום הוא הצליח להתאושש ולסיים רביעי, לפני קימי רייקונן ופליפה מאסה.

אלוף העולם, לואיס המילטון, שהתחיל מהמקום האחרון בעקבות תקלה במנגנון החשמלי של המנוע שלו (ERS) במקצה הדירוג, הצליח להתאושש מעט וסיים במקום השביעי, אבל גם המירוץ עצמו לא עבר חלק עבור הבריטי.

הוא נזקק לחמש עצירות, גם בגלל שהכנף הקדמית שלו נשברה, לאחר שנתקל ברכבו של פליפה נאסר מסאובר וגם בשל תכנון לקוי של קבוצתו, שלא שיערה נכון את העמידות של הצמיגים הרכים. הפער בינו לבין רוזברג גדל ל-36 נקודות, בעוד ריקארדו במקום השלישי, מרחק שלוש נקודות בלבד מאלוף העולם לפני המירוץ ברוסיה במאי.

דירוג סופי
1. ניקו רוזברג (מרצדרס)
2. סבסטיאן פטל (פרארי)
3. דניל קביאט (רד בול)
4. דניאל ריקארדו (רד בול)
5. קימי רייקונן (פרארי)
6. פליפה מאסה (וויליאמס)
7. לואיס המילטון (מרצדס)
8. מקס ורשטאפן (טורו רוסו)
9. קרלוס סיינס ג'וניור (טורו רוסו)
10. ואלרי בוטס (וויליאמס)