הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

צפו: פטל ניצח בסילברסטון, הפער מהמילטון גדל

הבריטי התנגש בראיקונן, אבל סיים שני. ניצחון 51 לגרמני

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  08.07.18 - 18:21

תגיות: פורמולה 1

סבסטיאן פטל מפרארי הגדיל היום (ראשון) את הפער בצמרת דירוג הפורמולה 1 לשמונה נקודות לאחר שניצח בגראנד פרי בריטניה. למקום השני הגיע המדורג שני לואיס המילטון ממרצדס, שלאחר התנגשות מוקדמת עם קימי ראיקונן, הצליח להתאושש בצורה נפלאה ולא אפשר לגרמני לברוח יותר מדי. למקום השלישי הגיע ראיקונן מפרארי.

יותר מ-100 אלף צופים הגיעו לתמוך בהמילטון במגרש הביתי שלו, אבל למרות שהוא יצא ראשון מהפול פוזישן, הדברים השתבשו עבורו כבר מהרגע הראשון. בסופו של דבר, ולאחר שכבר התדרדר למקום השישי בהקפה העשירית, האסטרטגיה של פרארי הצליחה להקטין את הנזק ולשלוח את המילטון לפודיום. מבחינת פטל מדובר בחגיגה כפולה שכן הוא ניצח במרוץ 51 בקריירה והשווה את מספר הניצחונות של אלן פרוסט האגדי.

למקום הרביעי הגיע ואלטרי בוטאס מקבוצת מרצדס, וחמישי סיים דניאל ריקיארדו מקבוצת רד בול. מקס ורסטאפן מרד בול, שניצח בגראנד פרי האחרון באוסטריה, נאלץ לפרוש בגלל בעיות בבלמים לקראת סוף המרוץ.

"הקהל כאן הוא הכי טוב בעולם ואני מצטער שלא הצלחתי לנצח את המרוץ עבורם", אמר בסיום המילטון, "אני אף פעם לא אוותר". קימי ראיקונן התייחס לתאונה שבה הוא היה מעורב: "ההתנגשות עם לואיס נבעה מטעות שלי. הגיע לי להיענש".