הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

כמו שומאכר: המילטון אלוף העולם בפעם ה-7

צפו: זכה בגרנד פרי הטורקי. פרס שני, פטל סיים שלישי

ברק צינמון
ברק צינמון  15.11.20 - 14:41
תחילת כתבה

בוא נודה באמת, כולנו ידענו שלואיס המילטון יזכה באליפות עוד לפני שהעונה יצאה לדרך. היכולת של הבריטי ומרצדס בשנים האחרונות מזכירה סרט אהוב, שצפית בו כבר אינספור פעמים, ולמרות שהסוף ידוע מראש התוצאה מסבה הנאה בכל פעם מחדש. המילטון המשיך היום (ראשון) את העונה הפנטסטית שלו ואלוף העולם קטף את התואר השביעי שלו בקריירה והרביעי ברצף.

הסופרסטאר הנרגש גם שלח מסר לדור הבא לאחר שהוא חצה את קו הסיום: "לכל הילדים שחולמים על הדברים הבלתי אפשריים - אני מאמין בכם, אתם יכולים לעשות את זה!". בעקבות זאת, הבריטי גם השווה את שיא כל הזמנים של אליפויות נהגים בו החזיק מיכאל שומאכר משנת 2004. למרות שעתידו בפורמולה 1 עדיין לא ברור אפשר להגיד בפה מלא כי במידה והמילטון ימשיך במרצדס בעונה הבאה אין כוח בעולם שימנע ממנו להחזיק לבדו גם בשיא זה.

אז מה היה לנו בגרנד פרי הטורקי? לאחר תשע שנים הסבב חזר לאיסטנבול פארק והדרמה החלה כבר במקצי המוקדמות. לאנס סטרול ניצל את מזג האוויר הגשום כדי לקטוף את הפול פוזישן הראשון בקריירה שלו ושל קבוצת רייסינג פוינט כשהקנדי הפך לחמישי הצעיר ביותר שעושה זאת. המילטון ו-ואלטרי בוטאס פחות הצטיינו ביום שבת בלשון המעטה והשניים זינקו מהמקומות השישי והשמיני.

למרות שהייתה תחושה כי סטרול ישיג ניצחון ראשון בקריירה, כשהוא הוליך בחלק ניכר של המרוץ החגיגה של בן ה-22 נהרסה בחלק האחרון של היום (ראשון). המילטון ניצל את החלפת הצמיגים של הקנדי ולאחר שהבריטי עקף את סרחיו פרס בהקפה ה-37 הוא טייל לניצחון ה-94 בקריירה.

האירוע, שלמעשה הכריע את האליפות התרחש כבר בהקפה הראשונה כשבוטאס הסתחרר בשל המסלול הרטוב והפיני התדרדר עד למקום האחרון. בעקבות זאת, המילטון יכל לנשום לרווחה מכיוון שהוא היה זקוק לשמונה נקודות יותר מחברו לקבוצה כדי להבטיח תואר נוסף לאוסף.

רייסינג פוינט יכולה להיות מרוצה בסופו של דבר כשסרחיו פרס נתן מרוץ לפנתיאון. המקסיקני, שעדיין ללא קבוצה בעונה הבאה, הוכיח כי הוא מצוין גם במסלול רטוב ובעונתו העשירית בסבב פרס השיג את המקום הטוב ביותר בקריירה - פודיום תשיעי בסך הכל. עם זאת, פרס טיפס למקום הרביעי בטבלת הנהגים כשעקף את דניאל ריקארדו ושארל לקלר.

ארבעה נהגים בלבד מהסבב הנוכחי חוו בעבר את הפיתולים של האיסטנבול פארק וסבסטיאן פטל הוא האחרון שסיים במקום הראשון. בעקבות זאת, המסלול הנוסטלגי הוציא מהגרמני יכולות שכבר הספקנו לשכוח ואלוף העולם לשעבר סיים במקום השלישי - פודיום 122 בקריירה והראשון לאחר יותר משנה. אפשר להגיד בלי ספק שהגרמני הוא המצטיין של היום כשהוא זינק מהמקום ה-11 ואחרי שרבים זלזלו בו ובפרארי, פטל הוכיח שיש לו עוד הרבה מה להציע. לקלר השלים את המרוץ הפנטסטי של פרארי - סיים במקום הרביעי.

גם קרלוס סאינס ממקלראן יכול להיות מרוצה מכיוון שהספרדי הצליח לטפס מהמקום ה-15 עד למקום החמישי. מקס ורסטאפן מרד בול יכול להאשים רק את עצמו לאחר שההולנדי ביצע במרוץ מספר טעויות בלתי מחויבות שגרמו לו לסיים רק במקום השישי. חברו לקבוצה, אלכס אלבון סיים מעט אחריו ואילו לאנדו נוריס הגיע אחר כך. אין ספק שסטרול הוא המאוכזב הגדול של היום כשהחלום של הנהג הצעיר התרסק במהלך המרוץ והקנדי סיים תשיעי. ריקארדו מרנו השלים את העשירייה הראשונה.

נעבור לרשימת הנהגים שלא סיימו את המרוץ - אנטוניו ג'יובינאצי מאלפא רומיאו נאלץ לפרוש כבר בהקפה ה-14. גם ניקולס לאטיפי מוויליאמס סיים את חלקו בהקפה ה-43 ואילו רומן גרוז'אן השלים עוד יום במשרד עבור האס.