הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

לואיס המילטון לא עוצר: "מבחינתי זו רק ההתחלה"

אלוף העולם בפעם ה-7 דיבר על עתידו. וגם: מיטב הברכות

ברק צינמון
ברק צינמון  15.11.20 - 18:50
תחילת כתבה

תאהבו את זה או לא לואיס המילטון הוא אגדה. הנהג של מרצדס הוכיח היום (ראשון) פעם נוספת כי הוא עשוי מחומר אחר והבריטי לא הסתפק בזכייה בנאלית באליפות העולם השביעית שלו, שדאגה לו למקום בפסגה לצד מיכאל שומאכר. המילטון רצה לעשות זאת בסטייל כמו שרק הוא יודע ולאחר התחלה בינונית למדי בסטנדרט שלו - הסופרסטאר הסתער על ההזדמנות שנוצרה בפניו והמילטון גם קטף את הניצחון בגרנד פרי הטורקי.

בצל ההיסטוריה שהמילטון עושה על המסלול מדי מרוץ עדיין לא ברור אם אלוף העולם ימשיך בפורמולה 1 - חוזהו יסתיים בתום העונה. למרות זאת, הבריטי ששבר כל שיא אפשרי לא יוותר על ההזדמנות להזיז את שומאכר משיא הזכיות באליפות הנהגים וכשהמרוץ הסתיים הוא גם שלח רמזים מעודדים לעתיד: "זה מאוד מוזר אבל מבחינתי זו רק ההתחלה שלי, אני מרגיש מעולה מבחינה גופנית".

"אני מאוד מקווה שהשנה הבאה תהיה טובה יותר ואני אשמח להישאר", המילטון הבהיר לכולם, "אני רוצה להמשיך לעזור למרצדס ולפורמולה 1 במסע וגם להפוך את הענף ליותר יציב. הייתי רוצה לראות את עצמי חלק מזה גם אם זה יהיה לעוד זמן קצר".

כמו כן, לאחר שאלוף העולם חצה ראשון את קו הסיום הוא לא שכח להעביר מסר חשוב כמו שהוא אוהב לעשות והוא פנה לדור הבא: "לכל הילדים שחולמים על הדברים הבלתי אפשריים - אני מאמין בכם, אתם יכולים לעשות את זה!"

"אני חושב שיש הרבה ילדים שעדיין מסתכלים על כל הענפים השונים האלה ואולי לא רואים נציג, או מישהו שנראה כמוהם -  אתה יכול להיות פורץ דרך", המילטון המשיך את הנאום המעורר השראה, "אתה יכול ליצור מסלול משלך כדי שאחרים יוכלו ללכת בו. אני פשוט אומר לחלום גדול ככל האפשר, לחלום על הבלתי אפשרי, ולא לתת לאנשים לומר לך שאתה יכול או שאתה לא יכול לעשות משהו".

בזמן שהשמפניות נשפכו על הבריטי לא מעט ספורטאי עבר דגולים ניצלו את ההזדמנות כדי לברך את אלוף העולם. "המילטון נמצא בצמרת כאחד הספורטאים הגדולים שלי בכל הזמנים", אמר כוכב נבחרת אנגליה בעבר, גארי ליניקר. גם ריו פרדיננד היה גאה בחברו לדגל: "המילטון הוא הספורטאי הגדול ביותר שהמדינה שלנו הפיקה, אין שום ספק". גם מועדון הכדורגל של ברצלונה שלח לבריטי מילים חמות ברשתות החברתיות יחד עם שלל כדורגלני צמרת.

יחד עם זאת, גם חבריו לענף בהווה או בעבר שלחו ברכות להמילטון ובינהם אלוף העולם לשעבר, וחברו לקבוצת מרצדס, ניקו רוזברג, כאשר השניים לא היו ידועים ביחסים חמים יותר מדי זה עם זה: "אתה ראוי לההישג הזה. אחד ההישגים הגדולים בהיסטוריה של הספורט".