הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

"תוכנית ריאליטי מבישה": באנגליה תקפו את מארגני הפורמולה 1

בתקשורת הבריטית משוכנעים שהדרמה באבו דאבי לא מוצדקת: "המארגנים היו זקוקים לאירוע דרמטי. תואר גנוב". אלונסו הגן: "ורסטאפן סבל מהרבה חוסר מזל, אז הצדק נעשה"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  13.12.21 - 11:32

סיפור הזכייה ההיסטורית וההיסטרית של מקס ורסטאפן בפורמולה 1 לא התקבל יפה בבריטניה, בלשון המעטה. בבוקר שאחרי המירוץ האדיר באבו דאבי, בממלכה ממשיכים להתעסק בהחלטה שעלתה ללואיס המילטון בתואר השמיני, שהיה אמור להפוך אותו לשיאן הזכיות הבלעדי (אחת יותר ממיכאל שומאכר) ולא חסכו בביקורת.

"תוכניות הריאליטי המבישה של הפורמולה 1", נכתב בטור דעה ב"דיילי מייל". "ההתעלות של ורסטאפן בהקפה האחרונה באבו דאבי הובילה לתואר גנוב. מארגני התחרות היו זקוקים לאירוע דרמטי וברד בול היו משתוללים אם ורסטאפן היה מאבד את התואר בצורה דומה".

"מארגני הפורמולה 1 היו מחוייבים לסיומת הגדולה ביותר, אז הם נתנו לעולם את מה שהוא רצה בזמן שהם התעלמו מהקונספט של הגינות וצדק בספורט. אין ספק שזה ישודר יפה בסדרה בנטפליקס, אבל הדרך בה וסרטאפן הפך לאלוף 2021 תשאיר כמה מהצופים חסרי נחת ואפילו נבחלים".

השדר הבריטי פירס מורגן הוסיף: "הזכייה של ורסטאפן הייתה לגמרי לא צפויה ומאוד מרגשת, אבל גם לא הוגנת. המילטון נשדד בידו שופטים מכופפי חוקים שרצו להביא לנו רגע טלוויזיוני דרמטי". גם חלוץ טוטנהאם הארי קיין שיתף בתחושות שלו: "אני לא מומחה, אבל אני מרגיש שהיה פה חוק ביזארי שנתן יתרון לא הוגן. למה המילטון נענש על התרסקות של מישהו אחר?"

ויש כמובן מי שהגן על ההחלטה, פרננדו אלונסו. "זה היה מזל טהור, צריכים להיות הוגנים בנוגע לזה. מצד אחד, ורסטאפן סבל מכל כך הרבה חוסר מזל בעונה הזו ועכשיו זה התאזן. אז אפשר להגיד שהצדק נעשה", אמר הספרדי שזכה בשתי אליפויות.