הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

צפו: ורסטאפן זכה בגרנד פרי אזרבייג'אן

הנהג של רד בול סיים הרחק מפרס, שהגיע במקום השני. ראסל השלים את הפודיום

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  12.06.22 - 15:47

אחר צהריים שמשי בבאקו, אזרבייג'אן הסתיים היום (ראשון) בחגיגה רד בולית אדירה, כשמקס ורסטאפן, הנהג של רד בול, זכה בגרנד פרי אזרבייג'אן לאחר שסיים במקום הראשון הרחק מכל תחרות קרובה. ההולנדי-בלגי חלק את הפודיום עם חברו לקבוצה, סרחיו פרס, שסיים במקום השני ועם ג'ורג' ראסל שהשלים את הפודיום עבור מרצדס. זהו הניצחון החמישי של ורסטאפן ב-8 המירוצים שהיו עד כה העונה.

מי שנעדרו מהפודיום, ולמעשה מרוב המירוץ, היו שני הנהגים של פרארי, שארל לקלר וקרלוס סיינס. הנהגים של פרארי נתקלו שניהם בבעיות טכניות שבגללן נאלצו לפרוש מהמירוץ מוקדם והם ספגו מכה קשה לשאיפות האליפות שלהם עם איבוד הנקודות הזה.

מבחינת ההובלה, לקלר דווקא היה במקום הראשון של המירוץ בתחילתו, זאת לאחר שזינק מהפול פוזישן בתחילת המירוץ. עם זאת, עוד לפני התקלה של לקלר, פרס הצליח לעקוף את הצרפתי, לפני שחברו לקבוצה ומי שלבסוף גם זכה במירוץ, עקף אותו בעצמו. בנוסף, מי שניצל את ההיעדרות של פרארי מהמירוץ היה לואיס המילטון, שסיים במקום הרביעי, השני הכי גבוה שלו העונה, אחרי שסיים במקום השלישי במירוץ הראשון של העונה.

ורסטאפן נותר במקום הראשון בדירוג הכללי לאחר המירוץ הזה והוא כעת מרחק 21 נקודות מהמקום השני, שם נמצא סרחיו פרס, חברו לקבוצה. למקום השלישי ירד שארל לקלר, שעומד על 116 נקודות, בעוד ג'ורג' ראסל במקום הרביעי. לואיס המילטון ממשיך לעשות את דרכו למעלה והוא כעת במקום השישי, עם 62 נקודות בלבד.