הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

הג'ודאית האוסטרית קלאודיה הייל התאבדה

הלם בעולם הג'ודו: סגנית האלופה האולימפית מ-2004 שמה קץ לחייה בגיל 29. שלזינגר: "פשוט קשה להאמין"

דניאל רוט  31.03.11 - 16:49

תחילת כתבה

קלאודיה הייל, לשעבר מדליסטית אולימפית בג'ודו, התאבדה היום (חמישי) לאחר שקפצה מהקומה השישית בבניין במרכז וינה. הייל (29 במותה) נחשבה בעבר לאחת מהג'ודוקות הטובות באירופה, לאחר שזכתה במדליית כסף במשחקי אתונה 2004 במשקל של עד 63 קילוגרמים.

כעבור ארבע שנים סיימה הייל במקום החמישי בבייג'ין 2008. האוסטרית השיגה גם 2 מדליות כסף מאליפות אירופה ו-3 מדליות ארד. בהודעה שפירסם הוועד האולימפי האוסטרי נכתב: "אף אחד לא יכול היה לצפות את מעשה הייאוש הזה".

בנבחרת הג'ודו הישראלית התקשו לעכל את הבשורה. הייל התאמנה במשותף עם הנבחרת הישראלית במחנה אימונים בויינגייט שהתקיים לפני שנה. קשר נוסף בין הייל לישראל, הוא שאביה החורג אופו רושרור אימן את נבחרת ישראל בג'ודו בכל מהלך 2009.

אליס שלזינגר אמרה לאתר ערוץ הספורט: "בכל מחנות אימונים התאמנו ביחד, אפילו נפגשנו בקרב ביחד בחו''ל שבה היא הביסה אותי (בריו דה ז'ניירו). היא פרשה מיד אחרי בייג'ין. הייתה לה קריירה מפוארת ופשוט קשה להאמין".

אריק זאבי הוסיף בשיחה לאתר ערוץ הספורט: "היא הייתה מדליסטית אולימפית וג'ודאית מעולה. תמיד הייתה שמחה ואופטימית לפחות בפעמים שדיברתי איתה. זה מפתיע מאוד".