הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

יובל נעים ישוחרר בבוקר למעצר בית

המשטרה תדרוש הפקדת ערבות. גם בן כהן ישוחרר כנראה. אבי המאמן: "יובל נקי כפיים". פרקליטו: "הוא כבר נענש"

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  23.06.11 - 15:34

תחילת כתבה

יובל נעים ישוחרר מחר (שישי) בבוקר למעצר בית בתנאים מגבילים, כך הוחלט לאחר שהושגה הסכמה בין פרקליטיו למשטרה. כל זאת במסגרת פרשת 'הכדור המרכזי' שנחשפה כאן באתר. מאמן הפועל פ"ת יגיע לבית משפט השלום בפ"ת שם ייקבע סכום הערבות שיידרש להפקיד. גם בן כהן ישוחרר כנראה. המשטרה דרשה בתחילה כי השניים, שחשודים שסחטו באיומים את גל חצור, ישארו במעצר עד יום שלישי.

שחר חצרוני, עורך דינו של יובל נעים, אמר אחרי החלטת בית המשפט: "מה שנטען לא היה ולא נברא. היתה פגישה לקבלת הכספים שמגיעים לנעים, אבל לא היו בה איומים או התנהגות כזו או אחרת, וכך גם אישר החוקר המשטרתי. אין גם קשר בין הפרשה הזו לפרשת של ההימורים בספורט. זה נפרד ולחלוטין לא קשור, מלבד העובדה שיש חפיפה בנפשות הפועלות. ההחלטה לשחרר את שני החשודים היא נכונה".

כזכור, נעים וכהן מואשמים בסחיטה באיומים כלפי בעלי הפועל פתח תקוה, ונטען נגד המאמן כי קיבל פיצויים מוגדלים ביחס לחוזהו. החוקרים מאמינים שהעובדה שבן כהן הגיע איתו באה כדי ליצור לחץ על ראשי המועדון. עו"ד שחר חצרוני שאל את החוקר: "מתי היתה הסחיטה?". החוקר גילה: "בערב פסח". "ומתי התקבלה התלונה? מתי טען חמור שנסחט", הקשה עו"ד חצרוני, והחוקר ענה: "אני מסרב לחשוף".

חצרוני המשיך: "ב-25 במאי חצור נחקר. האם הוא נשאל אם הוא טוען כי נסחט?". "זה מופיע בבית המשפט", אמר החוקר והוסיף: "יובל נעים ענה על כל השאלות והגיע מתי שביקשו ממנו". עו"ד חצרוני: "באותה חקירה הוא שוחרר". החוקר ענה "אמת", וסיפר כי גיל חצור איש כי לא נסחט על ידי יובל נעים.

עו"ד רונן רוזנבלום, נציגו של בן כהן, היה הבא להציג את טיעוניו: "למרות ששמו של בן כהן עלה, הוא לא זומן לחקירה עד אתמול". החוקר: "אמת. בן הגיע בכוחות עצמו לחקירה. אני מאשר שבן כהן לא איים אפילו פעם אחת, אבל מעבר לגירסה של גל חצור יש לנו עוד ראייה לגבי בן כהן". עורך הדין: "בגלל שקוראים לו בן כהן, הוא קשור לאיומים". החוקר: "יש דברים בפני בית המשפט".

"בן כהן יכול לשבש את החקירה אם ישוחרר", אמר החוקר לבית המשפט. כהן ענה: "חודשיים עברו עד שנעצרתי ולא שיבשתי חקירה. אני יכול להיות איפה שתרצה, למה שמת אותי בכבשן?". עורך דינו של יובל נעים, שחר חצרוני: "אני מבקש לשחרר את נעים ללא תנאי. אופי החשדות לא מתאים ליובל. אנחנו מתעסקים עם אירוע בערב פסח ובמסגרתו, כך נטען, סחט נעים את חצור. מה יש עוד לחקור? צריך לברר עם חצור, ואן שהוא קושר את יובל או לא. אני לא מצליח להבין אילו עוד ראיות יש. הרי כולנו יודעים שאין כלום. לא יוגש כתב אישום נגד יובל נעים. את העונש שלו הוא קיבל, כי אף פעלים של קבוצה לא ייקח אותו. אבא לילדים שלוקחים לו פרנסה ומשאירים אותו במעצר, איך זה ייתכן? אני מבקש לשחררו למעצר בית".

עו"ד רונן רוזנבלום, פרקליטו של בן כהן, אמר בתגובה לטענת החוקרים כי גל חצור שינה את גרסתו בנוגע לסחיטה: "אני מבקש לשחרר אותו כי אין אפילו חשש סביר. מבחינתי גל חצור הוא המבולבל ואי אפשר להסתמך עליו. עצרו את בן כהן כי לכאורה הוא שם עברייני. אני דורש את שחרורו עד מחר או באופן מיידי". כהן עצמו אמר: "בכלל לא ידעתי שיש פגישה כזו בין יובל נעים לגל חצור".

משפחתו של יובל נעים הגיעה לבית המשפט על מנת לתמוך בו. אביו, משה נעים, אמר לאתר ערוץ הספורט: "כולם יודעים מי זה יובל והוא נקי כפיים. הוא לא יתעסק בשטויות, הצדק ייצא לאור בקרוב". גם אשתו וילדיו נוכחים בדיון, שאמור היה להתחיל ב-12:30 והתצעכב בגלל החוקרים.

צפריר: הדברים יצאו מפרופורציות
"הכל כרגע במסגרת של חשדות ולא דברים ממשיים", אמר מנכ"ל הפועל פתח תקוה, אפי צפריר, בראיון לגל"צ, "נראה לי שהדברים קצת יצאו מפרופורציות, אבל בתקופה שאין כמעט כדורגל זה בראש החדשות. ראיתי את הקבוצה ולא ראיתי דברים לא תקינים. גם השחקנים לא ראו דברים לא תקינים".

"הייתי בין הנחקרים הראשונים בפרשה, אבל היה ברור לכולם שאני לא הכתובת", סיפר צפריר והתייחס גם לעתיד המועדון, "אפגש עם אנשי עסקים כדי לקבל רוח גבית. אגיד להם שאנחנו יכולים ליצור מנגנון ניהולי שקוף ושאם הם לא רוצים מישהו במערכת, אפשר לבדוק את זה. אני לא מאמין שמישהו יכשיל כזה מהלך. ברגע שאדע לחבר בין 6-7 אנשי עסקים נוכל לדבר על מנגנון ניהולי. אני לא בטוח שנגיע לתקציב המינימום. אולי נגיע להליך של פירוק ונתחיל את העונה במינוס 9 נקודות. אני מקווה שלא נגיע למקום הזה".

משפחתו של יובל נעים הגיעה לבית המשפט על מנת לתמוך בו. אביו, משה נעים, אמר לאתר ערוץ הספורט: "כולם יודעים מי זה יובל והוא נקי כפיים. הוא לא יתעסק בשטויות, הצדק ייצא לאור בקרוב". גם אשתו וילדיו נוכחים בדיון, שאמור היה להתחיל ב-12:30 והתצעכב בגלל החוקרים.

כשהם אזוקים ברגליהם, הגיעו הבוקר תומר סיני וגל חצור להמשך חקירה במשרדי היחידה הארצית בפתח תקוה. ראשי המועדון, שנעצרו בחשד להטיית משחקים וישוחררו הערב למעצר בית, ימשיכו בתשאול בפרשת "הכדור המרכזי" שממשיכה להסתעף.