עשור חלף מאז שמני לוי קרס על כר הדשא בירושלים. צפו בכתבה

10 שנים חלפו מאז ששחקן מכבי תל אביב התמוטט באמצע משחק מול בית"ר בטדי, ומאז לא קם. המאמן ניר לוין, השופט אייל צור וגם השדר יורם ארבל לא ישכחו לעולם את הרגע הנוראי ההוא בו איבד את ההכרה, ושקע בתרדמת ארוכה

שירלי בר דיין
שירלי בר דיין  26.01.12 - 15:34

תחילת כתבה

בדיוק לפני עשר שנים התמוטט שחקן מכבי תל אביב מני לוי בדקה התשיעית במשחקה של קבוצתו מול בית"ר ירושלים באיצטדיון טדי. במועדון יציינו את האירוע הטראומטי בטקס שייערך ביום שני לפני המשחק נגד המוליכה הפועל קרית שמונה, אליו צפויים להגיע בני משפחתו הקרובה של מני.

החודש הפגישו סטודנטים ממכללת ספיר את פרופסור אבי ריבקינד, מנהל מחלקת הטראומה בבבית החולים הדסה עין כרם, עם משפחתו של מני ועם מני עצמו. במשפחה מסרבים גם היום לצלם את מני, אבל פרופ' ריבקינד שראה את מני אחרי שנים ארוכות סיכם את הביקור: "ללא ספק היה פה נס גדול שמני בחיים, והלוואי שהוא גם יחזור לדבר".

למרות שלא חל שינוי במצבו בשנים האחרונות, במשפחת לוי עדיין מאמינים שגם להם יקרה נס נוסף ומני יחזור לדבר. בינתיים, הם בטוחים שלמרות שהוא לא מגיב מני מודע לכל מה שקורה סביבו. בכתבת הווידאו המצורפת ראיינו בין השאר גם את אייל צור ששפט את המשחק, את יורם ארבל ששידר אותו ואת ניר לוין שאימן את מני לוי, ועד היום שומר על קשר אדוק עם המשפחה.

כזכור, ב-26 בינואר 2002 הגיעו הצהובים למשחק באיצטדיון טדי. בדקה התשיעית של אותו מפגש עצר לוי כדור בחזהו ובעט לעבר שערה של בית"ר. לאחר שלא הצליח לכבוש, חזר לוי להגנה ונפל מבלי שאיש נגע בו. השחקן קם שוב לכמה שניות, התמוטט ואיבד את הכרתו למשך זמן רב יחסית, דבר שגרם לשיתוקו.

אחרי תקופת הטיפול הדחוף בבית החולים הדסה עין כרם הועבר לבית החולים השיקומי בית לוינשטיין ברעננה, עד שהועבר לחזקת משפחתו במצב של תרדמת. במועדון החליטו שהחולצה עם מספר 12 לא תועבר לאף שחקן בעתיד.