בנאדו: הפועל חיפה? אני מקווה שגם בעונה הבאה נשחק בדרבי

העונה הסדירה של מכבי חיפה תגיע לסיומה הערב (19:30) נגד היריבה האדומה כשעוזר המאמן, שהתארח ב"קבלת שבת" לא רוצה שהיא תרד. על העונה עצמה: "טעינו, חלק משחקני הרכש איכזבו". לאחר שיחה עם אלישע לוי: ורד לא בהרכב

תומר לוי
תומר לוי  17.03.12 - 15:00

תחילת כתבה

9 הפסדים היו למכבי חיפה העונה. כולם היו כואבים, כולם הפכו את העונה של אלישע לוי ושחקניו לבינונית מינוס, אבל היו שניים כואבים במיוחד. נתחיל מהסוף, מדובר ב-4:1 המשפיל להפועל תל אביב במחזור הקודם בקריית אליעזר, תבוסה ליריבים מת"א בקנה מידה שלא היה מעולם. אך הפסד שכאב עוד יותר לאוהדים הירוקים היה 3:1 בדרבי במחזור ה-15, שנעל את הסיבוב הקודם. הערב (שבת, 19:30), יעלו הירוקים על כר הדשא לאחד המשחקים החשובים ביותר שנותרו להם העונה. אליפות לא יקחו במכבי חיפה, אבל להחזיר מעט מהכבוד שנרמס כל כך הרבה פעמים השנה, בהחלט צריך להחזיר.

בפן המקצועי, עידן ורד לא יפתח בהרכב בדרבי. הקשר, שכבש מול הפועל ת"א, שוחח עם אלישע לוי והשניים סיכמו כי בשל הפציעה בשריר הירך האחורי ורד יקבל זריקה ויישב על הספסל. כרגע לא ברור מי יפתח במקומו, כאשר המועמדים הם שובל גוזלן ודלה ימפולסקי.

לפני חודשיים חזר (שוב) אריק בנאדו למכבי חיפה. הפעם הבלם, שנאלץ לפרוש בקיץ האחרון ממשחק פעיל בשל בעיות בלבו, הגיע על תקן של עוזר המאמן של אלישע לוי. חזרתו של הסמל הוותיק סייעה לירוקים לצאת לדרך חדשה ובחודשיים האחרונים השיגה מכבי חיפה 5 ניצחונות ב-7 משחקים. אבל גם הוא לא האמין למראה עיניו ביום שני בתבוסה לאדומים, שהגיעו לכרמל מפורקים אחרי העונש הכבד שספגו בבית הדין ובלי כמעט מחצית מההרכב הרגיל. בנאדו התארח בתוכנית "קבלת שבת" של ערוץ הספורט והסביר מה עובר על האלופה (היוצאת) בחודשים האחרונים, מה התוכניות לשנה הבאה ומה באמת קורה בחדר ההלבשה.

"מכבי חיפה זה מועדון שיקר לי ושאני אוהב אותו מאוד", השיב בנאדו כשנשאל מדוע חזר מלכתחילה לקריית אליעזר. "אהבתי לשחק כאן ואני מרוצה מכך שאני חלק מהצוות המקצועי. אני שמח שקראו לי לנסות לעזור למועדון. אנחנו עובדים באופן קבוצתי ופרטני עם השחקנים ומשחק ההגנה שלנו כבר התייצב, עד שהגיע המשחק האחרון".

"במשחק האחרון מול הפועל תל אביב קרו הרבה דברים לא טובים בהגנה, עשינו הרבה טעויות", הסביר עוזרו של אלישע לוי, "חשבנו שהיינו מוכנים להתמודד עם הפועל, אבל הסתבר שלא". על היעדרותו של הקפטן יניב קטן מהמשחק בשני אמר: "ברור שכאשר הוא על המגרש אנחנו נראים תמיד יותר טוב, אבל היעדרותו לא הייתה תירוץ להפסד".

על העונה הסדירה עצמה, שתגיע לסיומה היום עם המחזור ה-30 והאחרון של הסיבוב השני, אמר בנאדו: "אני מסכים שזו לא אחת מהעונות הטובות של מכבי חיפה, למרות שאנחנו במגמת שיפור. המשחק מול הפועל ת"א הוא יוצא מהכלל, כי בתקופה האחרונה היו תוצאות הרבה יותר טובות. היינו ברצף של ניצחונות וחשבנו שזה ייקח אותנו עוד צעד קדימה לעבר המקום השני. הלכנו קצת אחורה עכשיו, אבל אנחנו עדיין מועדון חזק".

בנאדו התייחס כמובן גם למשחק החשוב במיוחד על השליטה בעיר, הערב מול הפועל חיפה. "הפעם אין שום תירוצים, אנחנו באים כדי לנצח, במיוחד אחרי שהפסדנו בפעם הקודמת", אמר בלם העבר שידע לא מעט משחקי דרבי, שרובם נצבעו בירוק. "מכבי חיפה לא מתרצת ולא מסתתרת מאחורי שחקנים פצועים. זה משחק חשוב לנו ולאוהדים שלנו". על המועדון השכן, שנאבק בקרבות התחתית הקשים, אמר בנאדו: "אני מקווה שיהיה דרבי גם בשנה הבאה".

לא אחת העונה, במכבי חיפה נאלצו להתמודד עם הכפשות הדדיות בתקשורת, בעילום שם כמובן, בקרב שחקנים שהוציאו החוצה דברים מתוך חדר ההלבשה. בנאדו נדרש להתייחס גם לסוגיה הבעייתית הזו. "אני לא יודע בדיוק מה היה אז, כי לא הייתי, אבל המצב בחדר ההלבשה עכשיו השתפר מאשר לפני חודשיים-שלושה", אמר עוזר המאמן, "בחודשיים האחרונים התחזקנו, אבל בכל קבוצה יש כאלה שמדברים. זה עצוב מאוד כשזה קורה. ברור שכאשר אין בעיות והקבוצה רצה, אז גם אין סיפורים כאלה, אבל תמיד יהיו שחקנים חלשים שמושכים אותם בלשון. זה לא משהו גורף וחבל שזה קורה".

אז מה בדיוק הבעיות של מכבי חיפה העונה? האם זה נושא הרכש, האם שחר לא הביא שחקנים מספיק טובים? "צריך לזכור שהיו הרבה שינויים בקיץ, כי השחקנים הבכירים שהביאו את האליפות עזבו", אמר בנאדו, "הביאו הרבה שחקנים חדשים כי חשבו שאולי הם מספיק טובים. הגיעו הרבה זרים וישראלים חדשים. חלקם הם טובים ומתאימים וחלקם מאכזבים. אלו דברים שיודעים רק בדיעבד. צריך לזכור שחיפה הייתה קרובה מאוד להגיע לליגת האלופות". על העובדה שלא הגיע חלוץ ראוי בינואר במקומו של דבאלישווילי אמר בנאדו: "דבאלישווילי רצה ללכת. ניסינו להביא חלוצים אחרים ולא מצאנו את מה שרצינו. זה לא דבר קל. צריך לזכור גם שוויאם עמאשה פתח נהדר את העונה ואם הוא היה בקו הבריאות הוא היה יכול לתרום לנו הרבה יותר".

על הכימיה שלו עם אלישע לוי, אמר העוזר שהגיע באמצע העונה: "יש כימיה טובה, הוא קיבל אותי באהבה". על העונה הבאה אמר: "אני לא זה שמחליט ואני לא יודע, בשביל זה יש את הבוס שלנו. אני בינתיים מתמקד בדברים שלי, בכל יום שאני מגיע לאימון אני לומד דברים חדשים. אני כרגע בצוות ואני מקווה מאוד שזה גם יימשך. ברור שהמטרה שלי היא להיות מאמן בשלב מסוים, אבל אני לא חושב על זה כרגע. זה לא הזמן להתעסק ב"אם". אני בנקודת ההתחלה ואי אפשר לדעת איפה ומתי זה יסתיים. צריך לזכור שעוד אין לי תעודת פרו. הקריירה החדשה שלי נמשכת בקושי חודש וחצי".

"אנחנו מקווים שהעונה הזו לא תחזור על עצמה, אבל אי אפשר לומר זאת באחריות", הוסיף בנאדו, "אנחנו רוצים להגיע למקום השני ולקחת את גביע המדינה. אני יכול לומר שאם נעשו טעויות הן יתוקנו בעונה הבאה. בסך הכל מכבי חיפה זה מועדון חזק וזה קורה לפעמים. הפעם זה הלך פחות טוב, זה לא קורה הרבה כאן".

הרכב משוער: ניר דוידוביץ'; אייל משומר, אדין צוצאליץ', סארי פלאח, עלי עותמאן, סיידו יא יא, אייל גולסה, חן עזריאל, אלון תורג'מן; וויאם עמאשה, איסמעיל ריאן.