שני אנשי פ"ת שפגעו בחטיב יישארו במעצר

אירוע חמור ומכוער מיד לאחר סיום המשחק בין מכבי פ"ת להפועל חיפה (1:2). החלוץ ספג נגיחה בפניו ממאמן השוערים, עמי גניש, ובעיטות בראשו מעובד המועדון, יגאל ממן. האחרון הכחיש: "לא בעטתי". חטיב בביה"ח: "ראיתי שחור"

תומר לוי ומוטי פשכצקי  31.03.12 - 21:26
תחילת כתבה

בדקה ה-90 באיצטדיון המושבה ראינו רגע מזוקק של משחק הכדורגל, כאשר דני פרדה כבש שער ניצחון בבעיטה חופשית מדהימה והעניק למכבי פ"ת 1:2 יקר על הפועל חיפה. אבל מיד אחר כך התפתח אירוע מביש, מביך, מכוער ומזעזע שמוציא שם רע לכל המפעל שנקרא "הכדורגל הישראלי". על כר הדשא התפתחה קטטת ענק, כאשר בשיאה הוכה עלי חטיב בראשו. החלוץ המוכשר של הפועל חיפה נפצע בצורה לא קלה, איבד את ההכרה, שבר מספר משיניו ופונה לקבלת טיפול בבית החולים. במהלך הלילה שוחרר חטיב.

 • מיכאל זנדברג: "בעטו לעלי בראש". רואש: "עשו עליו וידאו הריגה"
 • מכבי פ"ת ניצחה 1:2 את הפועל חיפה משער של פרדה בתוספת הזמן
 • הבעלים של מכבי פ"ת, עמוס לוזון, בטוח: "בכלל לא נגעו בעלי חטיב"
 • לא אחת מגדירים השחקנים, המאמנים וכלי התקשורת משחק תחתית חשוב כ"קרב", כ"מלחמה". אבל הערב מיד אחרי אותו שער נפלא של דני פרדה קיבלנו אירוע אמיתי ומסוכן שצריך להדליק נורה אדומה לכל העוסקים בענף הזה. חטיב פונה לבית החולים בילינסון בפ"ת, עבר בדיקת C.T שקבעה כי הוא סובל מחבלה בלסת וייאלץ להישאר לילה אחד תחת השגחה במיון. "הרגשתי מכה חזקה בראש", אמר עלי חטיב לסובבים אותו בבית החולים, "נפלתי על הדשא ואני לא זוכר שום דבר. ראיתי שחור. אני סובל מכאבים חזקים ואני מקווה שיהיה בסדר".

  שני אנשים היכו את חטיב
  בעיצומן של המהומות, עמי גניש, מאמן השוערים של מכבי פ"ת, נגח בעלי חטיב והפיל אותו לרצפה. אז הגיע המעשה המזעזע כאשר יגאל ממן, בעל תפקיד רשמי במכבי פ"ת שגם מחזיק בתעודת מעבר חופשית מטעם אותו מועדון, בעט באכזריות בחטיב כשזה מתפתל על הדשא. את הפגיעה הראשונית של גניש בחטיב ניתן היה לראות בבירור בהילוכים החוזרים של הטלוויזיה.

  ממן הסגיר את עצמו למשטרה מאוחר יותר ושכר את שירותיו עו"ד המוערך אלי כהן. גם גניש עוכב לחקירה. השניים שהו בחקירה מספר שעות, בילו את הלילה במעצר ויובאו בפני שופט בבוקר. המשטרה תבקש להאריך את מעצרם על מנת להשלים את החקירה כאשר שחקנים משתי הקבוצות לרבות עלי חטיב עצמו צפויים להגיע ולמסור את עדותם. במהלך החקירה אמר ממן: "לא בעטתי בשחקן, הוא בעט ברגל שלי. אני הלכתי כדי להפריד. אני רס"ר בשדה דב והייתי בעברי אחראי מעצרים, אני יודע בדיוק איך מתנהגים, מה עושים ומה לא עושים".

  המשטרה תבקש להאריך את מעצרם של השניים כדי להשלים את החקירה. בבוקר יגיעו עדים ושחקנים משתי הקבוצות כדי לתת עדות, ביניהם ייתכן שגם עלי חטיב.

  אלי כהן, עורך דינו של יגאל ממן, אמר לאתר ערוץ הספורט: "מדובר בבחור נורמטיבי שמלווה את מכבי פ"ת שנים ארוכות ואף פעם הוא לא היה מעורב באלימות. הוא משרת בצבא קבע שנים ארוכות. הייתה התפתחות כאשר שחקן הפועל חיפה תקף והתפתחה במקום קטטה. אני משוכנע שהוא יאמר את האמת בחקירה. אני משוכנע שהמשטרה תמצה את החקירה ותשחרר אותו. אני תמה שהמשטרה מיהרה לעצור אותו". עו"ד לירן זילברמן, פרקליטו של מאמן השוערים עמי גניש, הגיב: "הלקוח שלי אדם נורמטיבי ללא עבר פלילי. מדובר באירוע חריג. חלקו של הלקוח שלי, ככל שהוא קיים, מינורי לחלוטין. הלקוח שלי סיפר את גרסתו ואמר את כל האמת".

  צפו בתגובות של עורכי הדין של הפוגעים-->

  "עלי שכב על הרצפה ובעטו בו כמה פעמים"
  מיכאל זנדברג, שחקנה של הפועל חיפה, היה אחד מהאנשים שהיו על כר הדשא במהלך המהומה. "ראיתי את הכל", סיפר זנדברג לאתר ערוץ הספורט, "עלי שכב על הרצפה ואז הגיע אדם עם תג חופשי של מכבי פ"ת ובעט בו כמה וכמה פעמים. זו בושה וחרפה".ההתאחדות לכדורגל מסרה תגובה רשמית דרך הדוברת מיכל גרונלנד: "מדובר באירוע אלים וחמור ביותר שיש לטפל בו במלוא החומרה והענישה. אנחנו מאחלים החלמה מהירה לעלי חטיב ומתפללים לשלומו. אנחנו מקווים שהמשטרה ובתי המשפט יטפלו בעניין במלוא חומרת הדין ועם כל הכלים שעומדים לרשותם".

  שלושה שחקנים הורחקו אחרי הקטטה
  בעקבות המהומה בסיום הורחקו סטפן דנקוביץ' וגל אראל מהפועל חיפה וגם דני פרדה, כובש שער הניצחון של מכבי פ"ת, הורחק על ידי השופט אסף קינן.