אלי כהן: "נתנו הצגה ונשארנו בליגה"

אחרי עכו גם מאמן בית"ר מבין ששרד. פאסוס נקנס ב-12,000 שקלים ויוחזר לאימונים. אלי כהן של הצפוניים: "צריך להילחם עד הסוף"

זיו אברג'יל  15.04.12 - 22:29
תחילת כתבה

בית"ר ירושלים לא עוצרת. הקבוצה של אלי כהן רשמה הערב ניצחון שישי ברציפות, הפעם 0:1 על הפועל עכו והגדילה את הפער מהקו האדום ל-10 נקודות כשנותרו רק 4 מחזורים עד לסיום העונה. במילים אחרות, ולא שמדובר בגילוי אמריקה: הירושלמים הבטיחו מעשית עוד עונה בליגת העל. מי שכנראה תהיה גם היא בליגה הבכירה היא עכו, אך בצפון לא רוצים לסיים עם דפיקות לב מואצות כדאי שיתעוררו.

 • ניצחון  שישי ברציפות לבית"ר, 0:1 על עכו: לחצו לסיקור המלא
 •  חדשות נוספות, תקצירים ועמודי הקבוצות בעמוד ליגת העל
 • לאחר המשחק נודע כי חלוץ הברזילאי לאנדרו פאסוס נקנס ב-12,000 שקלים בפועל ו-20,000 על תנאי בשל עבירת המשמעת שביצע ויוחזר מחר לאימוני הקבוצה. בסיום המשחק איציק קורנפיין שוחח עם המאמן אלי כהן וכתוצאה מכך השתכנע המאמן להחזיר את פאסוס לאימונים.

  "נתנו הצגה והגענו לכל כך הרבה מצבים. בחמישה-שישה משחקים לא מגיעים לכמות מצבים כזו. כל הכבוד לבחורים", אמר בסיום מאמן בית"ר אלי כהן שהתייחס למבול ההחמצות של חניכיו שהיו יכולים לסיים גם עם חמישיה, "כל שחקן שנכנס למשבצת עשה את שלו. נשארנו בליגה אבל אנחנו צריכים לנצח עד הסוף. אני מחנך את השחקנים שלי לשחק ולנצח כל משחק. אני מבטיח לכולם שנתאמץ עד הרגע האחרון". על עתידו במועדון אמר: "אני לא יודע מה יהיה בעונה הבאה יש אי ודאות. אנחנו יודעים שלא יודעים מי יהיה הבעלים. מגיע לבחורים שיחתימו אותם, כי הם העוגן של הקבוצה ומגיע להם להיות פה בשנה הבאה".

  על המשך העונה ו-4 המשחקים שנותרו הוסיף "השריף": " "אנחנו מעורבים במשחקי התחתית ולא נזלזל. מועדון גדול כמו בית"ר לא יכול לא לשחק ספורטיבי.   הגענו פה למצבים של אחד על אחד מול השוער ואי אפשר להחמיץ ככה. השחקנים אולי לא רגילים להגיע למצבים האלה. אני מקווה שלא יקרה לנו עוד". כנשאל על 3 הנקודות שהוחזרו למכבי פ"ת ענה: "אני לא רוצה להתייחס לעונש. אני לא יודע איך להתייחס לזה ומעדיף שלא לדבר על זה". על עתידה של בית"ר עצמה הוסיף: "אם היו שואלים אותי הייתי ממליץ לבעל הבית שאם הוא רוצה להעביר את הקבוצה, שיעשה את זה מהר כדי שיכינו תוכנית לעונה הבאה. צריך להכין תקציב עתידי ולפחות שיהיה גורם שיתן כסף".

  ומה היה לאיש שהיה ככל הנראה הכי מחוסר עבודה הערב להגיד? "אנחנו צריכים להמשיך לעבוד קשה ולתת לקהל להנות כמו שהוא נהנה היום", אמר השוער אריאל הרוש, " יש שינוי וכולנו ידענו את המשמעות של לרדת ליגה ולא רצינו שהכתם יהיה עלינו. אלי כהן בא ועזר לנו לממש את זה ואנחנו מצליחים. היום אלי הזהיר אותנו לא להוריד את הרגל מהגז" גם הרוש מסכים כי בית"ר תמשיך להילחם עד תום העונה: "אנחנו נשחק ספורטיבי ונעשה את המקסימום. אני לא יודע מה יהיה איתי בעונה הבאה ואני לא מתעסק בזה. אם זה תלוי בי יש לי חוזה לעוד שלוש שנים ואני נשאר. אעשה הכול בשביל המועדון".

  מהעבר השני אלי כהן של עכו, שלא ימשיך אצל הצפוניים, ציין את דודו גורש: "השוער שלנו היה מצוין במחצית השנייה. אנחנו  צריכים להרים את עצמנו כי מתמטית עדיין לא נשארנו בליגה. למרות כמה שאני מדבר עם השחקנים לא נראינו טוב היום. יש ריפיון אצלנו וזה לא ברור. צריך לתת מלחמה על הסוף. הכול נזיל ובשבוע הבא יש לנו משחק קשה מאוד מול הפועל חיפה. נקווה שניקח את הנקודות". על אירועי בית הדין ומכבי פ"ת הוסיף: "אני לא רוצה להתערב בעניין של החזרת הנקודות. העונש שהם קיבלו הולם ורואי. אני לא יכול להבין את דחיית הורדת הנקודות לשנה הבאה".