הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

גארסיה מונה למאמן מכבי: "גאה לבוא לכאן"

עכשיו זה רשמי. מי שהגיע מקבוצת הנוער של ברצלונה והפך הבוקר למאמן הצהובים אמר: "מתחייב לעמוד באתגרים". מיץ' גולדהאר בירך: "הווינריות שלו מתאימה לרוח המועדון". גיא אסולין, ששוחרר מסיטי, עשוי לקבל פניה להצטרף

שירלי בר דיין
שירלי בר דיין  22.05.12 - 16:00
מברצלונה לקריית שלום?
מברצלונה לקריית שלום?
תחילת כתבה

זהו, נדמה שהסאגה הזו כבר הגיעה לסיומה: מכבי תל אביב מצאה מאמן לעונה הבאה. אחרי שבשעות הבוקר דווח בספרד ובצרפת כי אוסקר גרסיה יהיה מאמנה הבא של הקבוצה, הגיעה ההודעה הרשמית מהמועדון. "מכבי תל אביב שמחה להודיע על מינויו של אוסקר גארסיה כמאמן הראשי של המועדון לאחר שחתם על חוזה לשנתיים", נמסר מהקבוצה.

גארסיה בן ה-39 שעבד בקבוצת הנוער של ברצלונה התבטא לראשונה מאז מינויו. "אני גאה להצטרף למכבי ת"א, מועדון עם היסטוריה מפוארת", ציין המאמן החדש, "אני מצפה להתמודד עם כל האתגרים העומדים בפנינו ואני מתחייב לעשות כמיטב יכולתי למען הצלחת המועדון".

בעלי המועדון מיץ' גולדהאר התייחס למינוי: "אוסקר הוא מאמן צעיר בעל שאפתנות רבה. הווינריות של אוסקר יחד עם תפיסת העולם שלו דוגלת בעבודה קשה ומתאימה לתרבות אותה אנו מנסים להנחיל במכבי". "אני שמח שהצלחנו להחתים במכבי ת"א מאמן בדמותו של אוסקר במיוחד לנוכח העובדה שהיו לו הצעות נוספות", הוסיף ג'ורדי קרוייף המנהל הספורטיבי.

עם המינוי החדש, יווצר מצב שבו לראשונה בהיסטוריה של מכבי תל אביב שהמאמן והמנג'ר יורכב מזרים בלבד. אגב, מי שייצג את גארסיה לאורך המו"מ עם מכבי תל אביב לא אחר מאשר פרה גווארדיולה, האח של. מכבי, אגב, תהיה קבוצת הבוגרים הראשונה של גארסיה בקריירת האימון שלו. וייתכן שכבר יש גם שחקן רכש על הכוונת. גיא אסולין, ששוחרר הערב רשמית ממנצ'סטר סיטי, עשוי לקבל פניה מהצהובים להגיע בעונה הקרובה לישראל.

למעשה, זהו הצעד המשמעותי הראשון שעושה קרויף במכבי תל אביב, מאז מונה למנהל הספורטיבי. קרויף, שחיכה עד שהעונה תסתיים כדי להתחיל בתכנון השנה הבאה, כבר התחיל לעבוד ולאחר השארתו הצפויה של אלברמן זהו ההישג השני שלו.

בשעות הבוקר, בל'אקיפ הצרפתי נרשם: "אוסקר גארסיה יישב בעונה הבאה על ספסל מכבי תל אביב. המאמן יעזוב את תפקידו במחלקת הנוער של ברצלונה ויצטרף למועדון הישראלי כבר בעונה הבאה". על פי הדיווח, המאמן כבר הודיע לשחקניו על כוונתו לעזוב וכי הוא מתכוון להגיע לישראל.

גארסיה וקרויף יצטרכו להתמודד עם תקציב מקוצץ שיעמוד על כ-70 מיליון שקלים. המטרה של השניים תהיה להביא לפחות ארבעה זרים חדשים כשהמשמעות היא שגם הזרים החתומים: רוברטו פונצ'ץ', סאבו פביצ'ביץ' והאריס מדוניאנין ייאלצו ככל הנראה לעזוב.

משנת 2010 גארסיה מדריך את קבוצת הנוער של ברצלונה, ובכל אופן נמצא בקשר טוב עם ג'ורדי קרוייף עוד מהתקופה בה המנג'ר המקצועי של מכבי שיחק בבארסה. כשחקן פעיל, עבר כמובן בברצלונה (1992-1999) באספניול ובוולנסיה.