לנדאו: "אמרו לי שאחרי אליפות יש רק לאן לרדת, מודע לאתגר"

קרית שמונה תפתח הערב (20:30, שידור ישיר בספורט 5 וב-HD) את המסע אל ליגת האלופות כשתתארח אצל ז'ילינה הסלובקית. מאמן האלופה מוכן למשחק הראשון של המוקדמות: "אני יודע לאן נכנסתי. המטרה היא לעבור לסיבוב הבא"

מערכת אתר ערוץ הספורט  17.07.12 - 11:29
מוכנים לכבוש את היבשת. שחקני ק"ש (אדריאן הרבשטיין)
מוכנים לכבוש את היבשת. שחקני ק"ש  (אדריאן הרבשטיין)

תגיות: ע

תחילת כתבה

אחרי האליפות ההיסטורית וכל החגיגות הנלוות, בקרית שמונה כבר מזמן ירדו אל הקרקע. הערב (שלישי, 20:30) גילי לנדאו, שבינתיים החליף על הקווים את רן בן שמעון, יפתח ביחד עם חניכיו את המסע ההיסטורי לא פחות של הקבוצה הצנועה מהצפון אל עבר שלב הבתים של ליגת האלופות. קל זה לא יהיה, אבל כבר למדנו לא להספיד את ק"ש.

את העונה האחרונה לנדאו בילה הרחק מאור הזרקורים, כשניסה להשאיר את הפועל פתח תקווה בליגת העל. כעת, כשירש את רן בן שמעון בתפקיד מאמן האלופה, גם לא ברור שמדובר בסיפור אחר לגמרי. ךנדאו התראיין הבוקר לגלי צה"ל ואמר: " כבר שמעתי לא מעט פעמים שאחרי אליפות יש רק לאן לרדת, אבל אני יודע טוב מאוד לאן נכנסתי ואני מודע היטב לאתגר".

לגבי הסיכויים של ק"ש לשחזר את ההישג אמר לנדאו: "הכי חשוב זה ששימרנו את רוב הסגל הקיים ואנחנו עדיין פתוחים לגבי מועמדים נוספים לחיזוק. אנחנו רוצים להראות שאנחנו לא אפיזודה חולפת והמטרה היא לשמר את קרית שמונה כחברה קבועה במועדוו של קבוצות הצמרת".

ומה יש לו לומר על היריבה? כאן לנדאו דווקא מנמיך ציפיות: "המטרה שלנו היא לנסות לעבור את ז'ילינה ולעלות לשלב הבא, אבל מדובר בקבוצה חזקה. בניגוד אלינו, להם יש ניסיון במעמדים האלה. נעלבנו לשמוע שאין שידור למשחק שלנו. יש למשחק הערב משמעות ואני מקווה שמישהו יתעשת וישדר אותו. לגבי האופי של העיר, אני כאן רק זמן קצר ואני עוד לא יכול לומר מה שונה פה ממקומות אחרים, אבל אין ספק שמדובר במקום מיוחד".

בתוך כך, לנדאו מתכנן לעלות הערב בהרכב שיהיה מאוד התקפי. דני עמוס, שהתגבר על פציעה, יעמוד בשער, אלעד גבאי ודושאן מאטוביץ' יהיו המגינים ובמרכז ההגנה ישחקו סלאח חסארמה ושיר צדק. בקישור יעלו אדריאן רוצ'ט, בראיין גרזיצ'יץ' והמקדוני החדש דרקו סטסבסקי ובהתקפה ישחקו דויד סולארי, ברק בדש ושמעון אבוחצירה.