שנת מאסר בפועל לאוהד הפועל ת"א שהצית את מתחם בית וגן

ביהמ"ש המחוזי גזר את דינו של אלעד פינטו, אשר הצית את מתקן האימונים של בית"ר במרץ 2011. בנוסף, קיבל פינטו מאסר של 6 חודשים ע"ת וקנס של 80 אלף ש"ח, כפיצוי לבית"ר. על השניים שסייעו לו נגזרו 4 ו-6 חודשי עבודות שירות

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  22.07.12 - 08:57
תחילת כתבהבית המשפט המחוזי בירושלים בראשות כבוד השופט יורם נועם גזר הבוקר (ראשון) את דינם הקשה של שלושה מאוהדי הפועל ת"א. השלושה הודו חלקם במסגרת עסקת טיעון בהצתת מתחם בית וגן, כ-48 שעות לפני המשחק בין האדומים לבית"ר, ב-7.3.2011 באצטדיון טדי.

המצית והנאשם המרכזי, אלעד פינטו, שהורשע בעבירת הצתה ובעבירת סיוע להשחתת פני מקרקעין, ירצה עונש של שנת מאסר בפועל, פלוס 6 חודשי מאסר על תנאי ל-3 שנים מיום שחרורו בעבירת הצתה דומה. בנוסף, קיבל פינטו 4 חודשי מאסר על תנאי, אם יורשע שוב בעבירת השחתת פני מקרקעין ויצטרך לשלם פיצוי בסך של 80 אלף שקלים לבית"ר.

עו"ד עמוס פון-וייזל, המייצג את פינטו, אמר לאתר ערוץ הספורט בתום הדיון: "אני מאוכזב מאוד, אנחנו מאמינים ומקווים שהדברים עוד ישתנו בערעור. אפילו בית המשפט עצמו אמר שהענישה מחמירה. לא היו כאלה מקרים דומים בעבר. נלמד את גזר הדין וככל הנראה נגיש ערעור בקרוב". לפינטו עצמו יש 45 ימים להגיש ערעור על ההחלטה.

הנאשם השני (חייל בסדיר) שהורשע, קיבל שישה חודשי עבודות שירות בגין סיוע להצתה בכפוף לחוות דעת קצין המבחן. בנוסף, נגזרו עליו 4 חודשי מאסר על תנאי למשך שלוש שנים על אותה עבירה, והוא יידרש לפצות את בית"ר בסך 40 אלף שקלים.

הנאשם השלישי, חייל גם הוא, שסייע להצתה ירצה 4 חודשי עבודות שירות. עליו נגזרו 3 חודשי מאסר על תנאי והפיצוי אותו הוא יעביר לבית"ר יהיה בגובה של 30 אלף שקלים. השניים יתחילו את עבודות השירות עם סיום שירותם הצבאי, לאחר שהשופט קבע כי בהתאם לעברם הנקי אין צורך לפגוע בשירותם, כי מדובר בשני חיילים טובים.

עו"ד שחר מנדלמן, המייצג את את האוהדים הנאשמים אשר סייעו לפינטו: "אני חושב שבית המשפט העביר מסר שיש לטפל בחומרה בכל הקשור לעברייני אלימות. הלקוח שלי הוא חייל בשירות סדיר, וחומרת המעשה הובהרה במקביל לעבודות שירות. אני מאוד מרוצה".

עו"ד שחר חצרוני, פרקליטו של החייל השני, יצא גם הוא מסופק מהדיון: "אנחנו יוצאים מרוצים בסך הכל. בית המשפט שילב נכונה בין חומרת המעשה לשירות הצבאי הקרבי שהוא עושה, ופסק על עבודות שירות".

כזכור, לפני המחזור ה-25 באותה עונה, הוצת מתחם האימונים של בית"ר ירושלים בשעת לילה מאוחרת ורוססו כתובות נאצה נגד הירושלמים. מחקירה ראשונית של מרחב מוריה עלה כי מדובר בהצתה שבעקבותיה נשרף מטבח המועדון וחלק מחדר הישיבות עלה באש. הכבאים הצליחו לעצור את השריפה בסמוך לבלוני הגז המותקנים במקום ומנעו אסון.

רק לפני ארבעה ימים הורחק אוהד של הפועל ת"א לשנתיים מהמגרשים, אחרי שהורשע בעבירה של כניסה לכר הדשא בסיום הדרבי התל אביבי בו ניצחה מכבי 0:1. בית משפט השלום בת"א גזר על האוהד, בנוסף להרחקתו חודשיים, מאסר על תנאי למשך שלוש שנים וקנס של 1,500 שקלים. בהכרעת הדין נכתב: "תצא בת קול ותהדהד לכיוון יציעי המושבה, בלומפילד, טדי, וסרמיל וכו' – ראו הוזהרתם. המדינה לא תסבול עוד השתוללות במגרשי הכדורגל".