"רוצה להגיע לברצלונה, אבל הזכרון מהפועל תמיד יישאר''

נוסא איגייבור עוזב את ישראל, ויש לו רק מילים טובות: "בטוח שאתגעגע. הפועל היתה כמו משפחה עבורי". היחידי שמקבל ביקורת הוא טביב ("היה תוהו ובוהו בתקופתו") וגם לניצן שירזי הוא רואה עתיד ורוד: "יגשים את כל השאיפות שלו"

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  25.08.12 - 14:53
איגייבור. ממשיך הלאה
איגייבור. ממשיך הלאה
ראיון מיוחד
תחילת כתבה

קשרה של הפועל ת"א עד שלשום, נוסא איגיבור, יגיע לארץ בימים הקרובים כדי להיפרד רשמית מחבריו בהפועל ת"א, בדרך ליעדו הבא - בטיס הספרדית - בה חתם אתמול (שישי) לארבע שנים. איגיבור התקבל בחום על ידי המועדון הספרדי וישתכר ללא בונוסים כ-200 אלף יורו בעונה. בראיון ראשון אחרי החתימה מסכם איגיבור את דרכו אצל אדומים מת"א ומספר על רגע אחד שלא יישכח מבחינתו.

"אחרי שער הניצחון נגד מכבי חיפה בגמר הגביע הרגשתי בתוך תוכי שזה כנראה הזמן שלי ללכת", סיפר הקשר, "הייתי על גג העולם וידעתי שאולי זה השער האחרון שלי במדים של הפועל ת"א. הבנתי שהזמן שלי בהפועל הסתיים. אני אדם מאמין ויודע שאלוהים מכוון אותי לפרק חדש בחיים. הזיכרונות מהפועל יישארו לעד, חלקם טובים וחלקם טובים פחות אמנם, אבל בשורה התחתונה נהניתי. אני בטוח שאתגעגע, ואם הפועל תגיע לגמר הגביע ותהיה לי אפשרות להגיע, אעשה זאת".

הליגה הספרדית היא קידום גדול עבורך

"כשהגעתי לליסטרום הנורבגית אמרתי שהשאיפה שלי היא לשחק בברצלונה והרבה אנשים צחקו והרימו גבה. גם בתקופה בהפועל אמרתי שהחלום זה לשחק שם, אז הנה אני מגיע לליגה הספרדית ולמגרשים כמו הקאמפ נואו והברנבאו. כל חיי הצבתי לעצמי שאיפות כי אם אין לך שאיפות, אין לך לאן להגיע ובשביל מה לחלום. אני מאושר לשחק בבטיס, מבחינתי הליגה הספרדית היא הטובה בעולם".

אתה עצוב לעזוב את הפועל?

"הפועל נתנה לי הרגשה שהיא כמו המשפחה השניה שלי. גם כשהיו לי בעיות והיו כאלה שלא נתנו לי חופש וביקרו אותי על כל מיני דברים, ידעתי שזה רק בגלל שיש ממני ציפיות. סיפרו לי שאת האוהדים של הפועל לא שוכחים כל כך מהר. בהתחלה לא הבנתי על מה מדברים. היום אני מבין שהכוח של המועדון הזה הוא הקהל, בלעדיו לא היינו מגיעים לשום הישג. אני אתגעגע לאוהדים וגם לשחקנים, בעיקר לאפולה אדל".

ניצן שירזי הצהיר שאתה השחקן הכי חשוב שלו, ושהעזיבה שלך היא חור עצום

"כל שחקן שלא נמצא, תמיד יהיה חסר. הפועל ת"א לא היתה בנויה רק על נוסא איגיבור ולא תהיה בנויה על שחקן אחד בחיים. הסוד של הקבוצה הזו זה הביחד, ואני מקווה שגם המשבר שיש עכשיו בין שני שחקנים שלנו (טל בן חיים ועומר דמארי, מ.פ) לא יפגע במרקם. למדתי משירזי המון ואין לי שום טיפים לתת לו. רק שימשיך להיות כמו שהוא, ואז אין לי ספק שהוא יעמוד בשאיפות שלו".

בלעדיך להפועל יהיה קשה יותר לקחת אליפות?

"גם בלעדיי הפועל תרוץ חזק בצמרת. המטרה היא לקחת אליפות ואף אחד לא מתכחש לזה. יש להפועל את השחקנים הנכונים וצוות המקצועי מצוין כדי לעמוד ביעדים. יותר מזה אני אומר, שלא רק שהפועל תילחם על אליפות היא גם תגיע לשלב ההצלבה באירופה".

מאיפה הביטחון?

"יש במועדון הזה משהו שאי אפשר להסביר".

עכשיו, כשעזבת, כמה היה קשה בתקופת טביב?

"היה תוהו ובוהו בקבוצה. עכשיו זה נראה ומרגיש הרבה יותר טוב".