יניב עזרן זכה בתביעה נגד מכבי ת"א, שתשלם לו 900 אלף ש"ח

החלוץ, שהגיע לצהובים עבור 775 אלף דולרים, שותף רק ב-26 משחקים במשך ארבע עונות. עזרן הוכיח בבוררות שלא קיבל משכורת ב-7 החודשים האחרונים של חוזהו. עורך דינו: "הפציעה אינה מהווה עילה להלנת שכרו"

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  07.11.12 - 15:30
עזרן. עלה להם ביוקר
עזרן. עלה להם ביוקר
פרסום ראשון
תחילת כתבה

הרומן הלא מוצלח בין מכבי ת"א ליניב עזרן יעלה לצהובים לא מעט, כלומר חוץ מהעובדה שהקבוצה שילמה עליו סכום גבוה כשרכשה אותו במאשדוד ב-2007. היום (רביעי) נקבע בבוררות כי המועדון ישלם לשחקן לא פחות מ-900,000 ש"ח. מדובר בתשלום על שכר שלא קיבל בעונתו האחרונה בקבוצה.

עזרן שנרכש תמורת סכום של 775 אלף דולר, תבע את המועדון על 7 המשכורות האחרונות בחוזה שלו בטענה כי לא שולמו לו וגם על בונוסים על הנקודות בעונות שקדמו לכך. הוא כאמור זכה במרבית הסעיפים.

על פי החלטת הבורר, עמיאל תגר, נקבע כי הצהובים יאלצו לשלם לשחקן: 891,695 ש"ח בגין המשכורות, 378,560 ש"ח בגין פרמיות והוצאות משפטיות בסך 56,000 ש"ח. מתוך הסכום הזה, מכבי ת"א יכולה להפחית 402,939 ש"ח בגלל קצבאות ששילמה לו. בסופו של יום, מדובר על כ-900 אלף ש"ח שישולמו לשחקן.

"מרבית טענות השחקן התקבלו", כתב הבורר, "ותביעת הענק של הקבוצה נדחתה ברובה המכריע. ספק בעיני אם הקבוצה היתה מגישה תביעה כזו לו היתה צריכה לשלם אגורה".

"השחקן שמח על תוצאות פסק הבוררות ועל כך שקיבל את שמגיע לו ואת שהקבוצה התחייבה לשלם לו בהסכם", אמרו עורכי דינו יוסי גייר ואייל פייבל ממשרד זיסמן, אהרוני, גייר ושות', "העובדה שהשחקן נפצע בשורות הקבוצה, אינה מהווה עילה להפסקת תשלום שכרו או המענקים להם היה זכאי על פי ההסכם. אחרי הכל מדובר במקרה מצער של שחקן כדורגל שהיה אחד השחקנים הבכירים בליגה אשר הקריירה המקצועית שלו והעתיד המוצלח שצפו לו נגדעו עם פציעתו".

"כנראה שהחוזים במדינת ישראל יותר חזקים מחוקי המדינה", אמר גורם במכבי ת"א בתגובה. אגב, מכבי ת"א הגישה תביעת נגד בתגובה לטענות השחקן ודרשה סכום של לא פחות מ-4,937,452 בגין השכר שהרוויח מהיום שנפצע והחזר שקיבל מהביטוח הלאומי כשבנוסף דרשו הצהובים כי יחזיר את הסכום ששולם עליו ברכישה (3,366,735 ש"ח) כלומר סך הכל 8.3 מיליון ש"ח וכאמור נדחו על ידי הבורר.

כזכור, עזרן סיפק עונת שיא באשדוד ב-2006/2007 וזכה בתואר מלכות השערים עם 15 כיבושים. זה גרם לראשי מכבי ת"א לרכוש אותו בלא פחות מ-775 אלף דולר באחת העסקאות הגדולות ביותר לתקופה ההיא. בתחילה הוא עדיין זכה לדקות משחק אבל אז הגיעה פציעה וניתוח בברך שהשביתו אותו לזמן רב. הוא לא הצליח להתאושש לגמרי מהפציעות ולמעשה בעונות שהגיעו לאחר מכן רשם הופעות בודדות.