הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

מושכת קהל: עליה בכמות הצופים בליגת העל העונה

ההתאחדות פרסמה את הנתונים: גם הרייטינג טיפס. ומה היה המשחק הנצפה ביותר? לוזון: "מצדיע לכל האוהדים"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  11.12.12 - 14:19
באים בהמוניהם. אוהדי ליגת העל (צילום: אלן שיבר)
באים בהמוניהם. אוהדי ליגת העל (צילום: אלן שיבר)
עם השלמת הסיבוב הראשון של עונת 2012/2013 בליגת העל, עולה תמונה יחסית מעודדת - לפחות בכל מה שנוגע למספר הצופים במגרשים ולרייטינג בטלוויזיה. על פי הנתונים, ב-13 המחזורים הראשונים, הגיעו למגרשים 481,850 צופים - עלייה של כמעט 50,000 בהשוואה לתקופת הזמן המקבילה אשתקד (ויש לזכור כי בעונה שעברה היו בליגת העל 16 קבוצות, והעונה יש 14). וכן, למרות שבכל מחזור יש משחק אחד פחות מבעונה שעברה, ובסה"כ יש 13 משחקים פחות, עדיין יש עלייה משמעותית במספר הצופים במגרשים.

המספרים המלאים

* בעונה שעברה, אחרי 13 מחזורים, עמד ממוצע האוהדים למשחק על 4,217 צופים למשחק. העונה הממוצע עומד על 5,354 צופים למשחק – הגבוה ביותר בשנים האחרונות. עלייה של 27%

* חשוב לזכור שירידתן של מכבי פתח תקווה ועירוני ראשון לציון, שתי קבוצות שאינן מושכות קהל והורידו את הממוצע, תרמו לעליית המספרים.

* המחזור האחרון היה פורה במיוחד בכל הקשור לצפייה במשחקים במגרש. 55,000 איש הגיעו למשחקים, ממוצע של יותר מ-7,850 אוהדים למשחק.

* סך ממוצע הצפייה במשחקים המרכזיים מתחילת העונה עומד על 10% רייטינג, שהם רבע מיליון צופים. מדובר בעליה של כ- 1.5% בנקודות רייטינג ביחס לעונה שעברה, בה עמד הממוצע העונתי על 8.5% רייטינג.

* מדי שבוע צופים כ-15 אלף איש יותר במשחק המרכזי בהשוואה לעונה שעברה.

* אמש, במשחק בין בית"ר ירושלים למכבי ת"א נרשמו נתוני רייטינג של 11.3%- 272 אלף צופים.

* שיא הרייטינג לעונה הנוכחית נקבע במחזור ה-1, במשחק בין מכבי ת"א למכבי חיפה, שריתק למסך 376 אלף צופים – 13.2%. בדרבי התל-אביבי מהמחזור התשיעי צפו 295 אלף אוהדים – 12.2% רייטינג. במפגשים של בית"ר נגד הפועל ת"א (מחזור 6) ונגד מכבי חיפה (מחזור 11) עמד ממוצע הרייטינג על 11.4%.

* יש לציין כי המחזור העשירי העונה התקיים בצל מבצע עמוד ענן ובשל כך נתוני הצפייה בו היו נמוכים יחסית – מה שמשפיע על הממוצע העונתי עד כה.

 "אני מצדיע לקהל הישראלי שחוזר למגרשים ואוהב את הכדורגל שלנו" אמר יו"ר ההתאחדות לכדורגל, אבי לוזון, בהתייחסו למספרים המחמיאים. "אני לא זוכר מתי זכינו לראות כ 30 אלף אוהדים במשחק ליגה – מה שמוכיח שליגת העל היא מעניינת ומרתקת, מושכת את האוהדים בחזרה למגרשים ולצפייה בטלוויזיה. אני בטוח שככל שהליגה תתקדם, כך גם המשחקים יהיו עוד יותר אטרקטיביים וימשכו עוד קהל וצופים".