הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

גאידמק לא מוותר על בית"ר י-ם, עשוי להגדיל את תמיכתו

הבעלים יישאר למרות ההצעה המפתה מאלי טביב ומחאת האוהדים? נציגו יצא לרוסיה ושמע ממנו על רצונו להמשיך

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  04.06.13 - 00:17
גאידמק. רוצה להישאר (אלן שיבר)
גאידמק. רוצה להישאר (אלן שיבר)

סאגת בית"ר ירושלים פשוט לא מוכנה להסתיים. אחרי שאלי טביב וארקדי גאידמק כבר הגיעו לסיכום, וראש העיר ניר ברקת נערך למעמד החתימה, החליט הבעלים הנוכחי להתנתק. כעת נראה כי הוא מתכוון לבצע פניית פרסה ולחזור בו מהסיכום עם בעלי הפועל ת"א וכפ"ס לשעבר. בנוסף, לאתר ערוץ הספורט נודע כי אם גאידמק יישאר הוא יגדיל משמעותית את תמיכתו בקבוצה, שהייתה נמוכה מאוד בשנים האחרונות, בהשוואה לשנותיו הראשונות בבירה.

נציגו של ארקדי גאידמק, ישראל שלו, המריא בדחיפות לרוסיה כדי להיפגש עם הבעלים. המטרה: לקבל החלטה בעקבות הלחץ שיש על גאידמק בנוגע לשאלה, האם למכור או להישאר בבית"ר ולהעביר מסר ברור: "חייבים לקבל החלטה מיידית".

בהתאחדות לכדורגל בטוחים כי אלי טביב יהיה בסופו של דבר הבעלים של בית"ר ירושלים. טביב, שעדיין לא שמע מארקדי גאידמק, יגיע מחרתיים לוועדה להעברת זכויות בתקווה כי גאידמק יבין שאין מניעה כי טביב ינהל את בית"ר עוד לפני תקופת הצינון, שתסתיים באופן רשמי ב-20 ביולי. בהתאחדות לא לקחו סיכון וכמות מוכפלת של סדרנים תגיע כדי לשמור על הסדר, זאת בעקבות מידע מודיעיני לפיו מספר אוהדי בית"ר עשויים להגיע.

נציגיו של גאידמק שוחחו אמש עם הבעלים וטענו כי בימים הקרובים הוא יקבל החלטה רשמית. "לארקדי, בניגוד לכל מה שחושבים, אין שום אינטרס שבית"ר תעלם", אמר אחד ממקורביו, שהתייחס גם לביקורת מצד מקורבי טביב: "הם אומרים שארקדי לא מתנהל יפה, כנראה שהם לא יודעים או מבינים איך הם מתנהלים".

ראש עיריית ירושלים, ניר ברקת, חנך היום את היציע החדש באיצטדיון טדי, והתייחס גם לסוגיית מכירת בית"ר: "אין חדש, נחכה בסבלנות להחלטתו של גאידמק. אני חושב שצריך לכבד את ארקדי, ששם מאות מיליוני שקלים על בית"ר. הוא ביקש כמה ימים אז נחכה עוד יום-יומיים, לא יקרה שום דבר. אני לא נכנס לשיקולים של גאידמק, נשמע את ההחלטה שלו לכאן או לכאן. הקבוצה בכל מקרה לא תצא קרחת וארקדי מבין את זה. הוא צריך להחליט - או לתמוך או לתת את המועדון לטביב, רק לא להשאיר את בית"ר בערפל הרבה זמן. קשה לי לנבא את החלטתו, נחכה בסבלנות".

טביב יפנה לבית משפט: עקלו את ביתו של רמון
לאלי טביב נמאס מהסחבת בעניין הכספים לטענתו חייבים לו הפועל ת"א והעומד בראשה חיים רמון. הבעלים המיועד של בית"ר ירושלים החליט לקחת צעד אחד קדימה ולבקש מבית המשפט לעקל לרמון את הבית שבבעלותו עד אשר ישולמו לו החובות. על פי מקורביו של טביב, התביעה כבר מוכנה ותוגש בימים הקרובים, מאחר שבהסכם שנחתם בזמנו בין הצדיים אין שום תנאי שמתיר לרמון לקזז או לעכב תשלומים בגין תביעות.

טביב הבהיר כי בהפועל תל אביב אין שום חוב שנמצא תחת אחריותו ולא שולם, והסביר כי הסיבה לכל שרמון העלה טענה כזו נעוצה ככל הנראה בכך אין ברשותו את 8.4 מיליון השקלים שדרושים כדי לשלם לו במסגרת הסכם המכירה.

"חיים רמון לא קנה את הפועל מכספים של הפועל", תקף אחד ממקורבי טביב, "כאשר אלי קנה את החצי של מוני הראל הוא הביא כסף מהבית ופה רמון רוצה לשלם לאלי מכספי המועדון. איפה נשמע דבר כזה? זה בניגוד לתקנוני ההתאחדות. גם אם טביב חייב כסף להפועל, והוא לא, רמון התחייב לשלם לו אישית וללא קשר לתביעות".