הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

מחאה באימון הפועל חיפה. אוהד אחד נעצר

המשטרה אסרה על חולצות ושלטים של אוהדי המחאה, יתר הקהל דווקא חגג עם רימוני עשן. בצל ההפגנה נגד כץ, הפועל חיפה פתחה רשמית את העונה. המאמן שלומי דורה: "רוצים לפלייאוף העליון". טרטצקי הודיע על פרישה

תומר לוי
תומר לוי  30.06.13 - 13:39
תחילת כתבה

אחרי קיץ שקט, באופן יחסי כמובן, הפועל חיפה פתחה היום (ראשון) את העונה באופן רשמי. שלומי דורה חזר לקדנציה חדשה במועדון וינסה להוביל את האדומים מהכרמל לעונה מוצלחת ונטולת דאגות מכיוון התחתית, בניגוד למה שהיה בשנתיים האחרונות. במסיבת עיתונאים מיוחדת התייחס שלומי דורה לציפיות מעונת 2013/14, להכנות של הסגל המקצועי ולמחאת האוהדים.

באימון לקחו חלק גם שחקני הרכש - עומרי קנדה, עמיר נוסבאום וכן את הזרים טאדאש קיאנסקאס, נבויסה מרינקוביץ' וזארקו קוראץ'. הבלם הניגרי בן ה-20, גאניו אוגונגבה, צפוי לנחות בישראל רק בשלישי ולכן לא יגיע לאימון.

כ-100 אוהדי מחאה של הפועל חיפה הגיעו לאימון עם חולצות "מצילים את הפועל" ושלטים בגנות הבעלים יואב כץ. המשטרה אסרה על הכנסתם, ואוהד אחד שהצליח להיכנס עם חולצה אסורה נעצר. אוהדים פרצו למגרש ולא פינו אותו כשהתבקשו לעשות זאת, וכתוצאה מכך השחקנים ירדו לחדר ההלבשה והאימון לא יצא לדרך. אוהדי המחאה טענו כי בניגוד לאיסור המשטרה כלפיהם, ליתר האוהדים דווקא הותר להכניס רימוני עשן, ואף אוהד שהשליך רימון לא נעצר.

בפתיחת מסיבת העיתונאים התייחס דורה לעוזרו אייל טרטצקי, שפרש ממשחק פעיל. "אני החזרתי אותו להפועל חיפה לפני שש שנים ממכבי הרצליה וזה סמלי מאוד שהוא הופך להיות עוזר מאמן שלי במועדון. הוא יהיה יד ימיני". טרטצקי הוסיף דברי פרישה: "הגיע הזמן לפרוש. שיחקתי הרבה שנים במועדון ואני רוצה להודות לו וגם למכבי הרצליה. בשנה שעברה נפצעתי וזה גרם לי למחשבות אחרות. רציתי להשתלב במערכת ואני שמח שזה יצא כך. אני מודה לכל מי שתמך במי במהלך הקריירה ומקווה ליהנות בתפקיד החדש".

שלומי דורה, שחוזר לקדנציה שניה, התייחס לקאמבק שלו בהפועל חיפה: "התגעגעתי, אני שמח לחזור למועדון. היה לי מו"מ לא פשוט מול יואב כץ ואני שמח שגם אני וגם יואב עשינו את הוויתורים הנכונים והגענו לחיבור הזה. הפועל חיפה היא משפחה עבורי ואני שמח שאני שוב על הקווים. אני אביא איתי את התשוקה, הטירוף והשמחה וזה גם מה שאני דורש מהשחקנים. אני בטוח שעם מוטיבציה נכונה אפשר לנצח כל קבוצה. לדעתי, הפועל חיפה יכולה להשתלב בדרג שבא אחרי מכבי חיפה ומכבי והפועל ת"א. אני בהחלט חושב שאפשר לסיים במקומות 4-8 ולזה אנחנו מכוונים".

"אנחנו לא מתביישים, לא מפחדים ולא מתחבאים מאחורי שום דבר. אנחנו רוצים להביא את הפועל חיפה לצמרת ולפלייאוף העליון", אמר דורה בנחרצות, "אם הכל יתחבר, אז לא יהיו בעיות להגיע לשם. אני מקווה שזו תהיה השנה של הפועל חיפה".

יובל אבידור, שפותח עונה נוספת בהפועל חיפה, נשמע גם הוא אופטימי: "אנחנו מרוצים מהחזרה של דורה, שמכיר אותנו מגיל צעיר. אנחנו לא רוצים לחזור על השנה שעברה וגם לא על מה שהיה לפני שנתיים. אנחנו בטוחים בעצמנו ומקווים שנתחיל את העונה ברגל ימין".

"עמרי קנדה? אחד המגנים הטובים בארץ"

יש לציין שהפועל חיפה עברה מתיחת פנים בקיץ האחרון, כאשר כל הזרים עזבו. אחד השמות הבולטים שהצטרפו הוא של עמרי קנדה. דורה התייחס למעמדו של קנדה במועדון: "לא רציתי לפספס את ההזדמנות הזו ולראות אותו פורח במקום אחר. לדעת רבים, הוא אחד המגנים הכי טובים בארץ והוא נתקע בגלל כל מיני בעיות. היו לי הרבה שיחות איתו ורציתי שהוא יעבור לצפון ויתנתק מהשטויות במרכז הארץ, כך הוא יוכל להתרכז רק בכדורגל. אני מאמין ששני הצדדים ירוויחו. זה מזכיר לי את ההזדמנות שקיבל אלירן עטר בבני יהודה. מגן ודמאיו לא ויתרו עליו ואפשר לראות איפה הוא היום. בלי קשר, אני מאמין שנצטרף גם שחקן או שניים נוספים".

המאמן הטרי גם התייחס לשחקנים שצפויים לעזוב את המועדון. "אין ספק שרן אבוקרט יחסר לנו בהפועל חיפה, אבל כמו שהקלישאה אומרת יש לכל שחקן מחליף. מבחינתנו המצב הנתון הוא שרן לא יהיה בהפועל חיפה. אני יכול לומר שהצענו לו סכומים שלא הוצעו מעולם לשחקן ישראלי בהפועל חיפה. אני רק יכול להצטער שהוא לא איתנו. עד הפנייה ממכבי חיפה ביום רביעי, הייתי בטוח שהוא יישאר". על גל אראל, שמבוקש בבית"ר ירושלים, אמר: "אנחנו רוצים לראות אותו ממשיך והכדור כעת במגרש שלו. בכל מקרה, לא נשחק עם שמונה שחקני שדה, יש לי מועמדים אחרים להגיע. ברור לי שכל אחד רוצה להתקדם בכדורגל. אם היינו מרכיבים קבוצה מכל השחקנים שעזבו אותנו, אז היינו נאבקים על האליפות".

הבלם אושרי רואש, שגם איתו היה מו"מ ממושך, התייחס למעמדו: "הגעתי לסיכום עם יואב כץ כבר בסוף העונה שעברה. הבנתי שלא נתתי את העונה הכי טובה שלי ושכעת אני צריך שקט. התנאים שלי יהיו זהים למה שהיו אשתקד, אני שחקן הפועל חיפה, הכל חתום".

ומה עם האוהדים? המחאה נמשכת

נציגי המחאה מתכוונים לבוא לאימון הפתיחה בכוחות גדולים, עם מעל ל-100 איש. "אנחנו באים למחות על מצב הקבוצה והמעבר של רן אבוקרט למכבי חיפה", נמסר על ידי האוהדים. "נערכנו לאימון פתיחה בצורה מסיבית. הכנו 300 חולצות, 500 סטיקרים ומעל 300 שלטים נגד יואב כץ".

בשל כך, ראשי "מטה מצילים את הפועל!" פירסמו הודעה לראשי המחאה ובה קראו שלא לנקוט בשום סממן של אלימות ולא להיגרר לעימותים עם סדרנים, אנשי המועדון, שחקנים או עם הקהל שלא תומך במחאה. המטרה, לדבריהם, היא למחות אך ורק נגד הבעלים יואב כץ ולא לחרוג מפעילות לגיטימית ומקובלת.

שלומי דורה התייחס גם למחאת האוהדים, שמפלגת את הקהל של הפועל חיפה. "המחאה החלה לפני שהגעתי, כך שאני לא יודע על מה המחאה. אני מקווה שבסופו של דבר נוכל לבנות קבוצה טובה שתשמח את כל אוהדי הפועל חיפה. אני מאמין שאם ננצח בהתחלה, זה יחבר את הקהל מחדש". יוסי דורה התייחס גם הוא למחאה: "אנחנו רוצים את אותם אוהדים איתנו. כאשר בשנה שעברה הם החליטו שהם מתרכזים רק בעידוד ולא מקללים, אז לא הפסדנו בבית וניצחנו שבעה משחקים ברצף. אי אפשר להתווכח, אנחנו חייבים את האוהדים איתנו".