אוהדי בית"ר י-ם זרקו אבנים על אריאל הרוש. צפו במפגן השנאה

ערב שאמור היה להיות חגיגה הפך לאירוע מזעזע. כ-3,000 אוהדים הגיעו לאימון הבכורה, אך הקומץ שוב הרס כשניפץ חלונות במתחם, ירק לעבר השוער ופרננדז ושר: "הרוש מת''. הארגנטיני שוקל לעזוב. צפו בשוער מפונה על ידי כוח משטרה

תומר לוי
תומר לוי  01.07.13 - 18:16
תחילת כתבה

בית"ר ירושלים ניסתה לפתוח דף חדש עם האוהדים שלה ועם ליגת העל. הירושלמים, עם סגל מצומצם יחסית, החלו היום (שני) בהכנות הרשמיות לעונה החדשה כשהם עורכים את אימון הבכורה לעיני לא פחות מ-3,000 אוהדים בבית וגן. אלא שבבית"ר, כמו בבית"ר, הקומץ הצליח להרוס את החגיגה עם התנהגות דוחה במיוחד, כאשר הקו האדום שוב נחצה באופן בוטה. הבעלים המיועד, אלי טביב, כלל לא הגיע.

 

לפני פתיחת האימון הרוב השפוי של האוהדים פרץ לכר הדשא ועטף את השחקנים בהרבה מאוד אהבה, עודד והציג מופע פירוטכניקה נהדר. בשל כך, השחקנים ירדו לחדרי ההלבשה - ואז החל הגועל. עשרות אוהדים צבאו על דלתות חדר ההלבשה ושרו "אריאל הרוש מת, לא רוצים את הרוש בבית"ר".

אם לא די בכך, השוער שהתבטא נגד הקומץ ספג יריקות והשיא הגיע כאשר אבנים הושלכו בכיוונו ובכיוון של דריו פרננדס. וזה לא נגמר גם כאן: בלוק הושלך וניפץ את החלון בחדר ההלבשה. בשל האירועים הללו, הקשר הארגניטיני, לו אין חוזה לעונה הבאה, שוקל לעזוב את הקבוצה. הרוש עצמו, על כל פנים, עזב את מתחם האימונים כאשר הוא מלווה בכח אבטחה מתוגבר וכשברקע הקללות של האוהדים.

המועדון כמובן גינה את האירועים ויצא בהודעה בנושא: "בית"ר מגנה בתוקף את האלימות נגד חלק מאוהדי הקבוצה כנגד אריאל הרוש ודריו פרננדס באימון הפתיחה. אנו מזועזעים מזריקת האבנים. זהו מעשה שאין לו מקום בספורט בפרט ובכל תחומי החיים בכלל. המועדון תומך בשני השחקנים שלאורך כל התקופה בה הם משחקים בבית"ר, הם מהווים סמל לנאמנות ומקצוענות".

ויש גם צרות מקצועיות

בנוסף לכל זה, עמית בן שושן וקובי מויאל, שלא הסכימו לחתום על ההצעות שקיבלו והסיכויים שיצטרפו לבית"ר הם נמוכים. מויאל מחפש קבוצה בחו"ל ואילו בן שושן, שנעלב מההצעה האחרונה והנמוכה שקיבל, צפוי לעזוב אחרי 10 שנים בצהוב שחור. עוד אחד שלא הגיע הוא הבעלים המיועד, אלי טביב, שזכה להרבה שירי עידוד מהקהל במתחם האימונים.

"במצב אידיאלי היו לי 18 שחקנים חתומים", אמר המאמן החדש והנרגש אלי כהן, עוד לפני שהתחיל הבלאגן. "אסור לשכוח שאנחנו נמצאים בעיצומו של תהליך העברת בעלות וכל הזמן צצים שמות באוויר. אנחנו כל הזמן רוצים להביא שחקנים טובים".

"חייבים לחבר את המועדון לקהל"

לאחר מכן דיבר המאמן החדש על הג'וב הגדול שנפל בחלקו. "אין ספק שאני שמח להיות פה", סיפר כהן. "כל חיי אימנתי מועדונים קטנים ולהגיע לבית"ר, שזה מועדון גדול, זה אתגר לא פשוט. אבל שוב צריך לבוא ולהוכיח, זה מועדון עם הרבה מאוד ציפיות".

עוד אחד שהגיע לאימון הבכורה העונה הוא דוד אמסלם, שיתייצב כשהטייטל שלו הוא עוזר המאמן. שחקן העבר סגר מוקדם יותר היום את תנאיו. "יש לי המון זיכרונות טובים מבית וגן, זו הרגשה נפלאה לחזור הנה", סיפר שחקן העבר. "אנחנו חייבים לחבר את הקהל הזה בחזרה למועדון. זה הדבר הכי טוב שיקרה".

אחד השמות החזקים על הכוונת בבית"ר הוא של חלוץ קרית שמונה לשעבר, לאסלו לאנצ'ה. בהונגריה מדווחים כי השחקן יגיע בהשאלה לבית וגן עד תום העונה. לפי הדיווח, אלי טביב יוכל לרכוש את לאנצ'ה לאחר מכן. החלוץ שיחק עם ק"ש במוקדמות ליגת האלופות ועזב לאחר מספר מחזורים, למרות שהפגין יכולת לא רעה בחלק מהמשחקים.