יוצאים לדרך חדשה: אלי טביב הוכרז רשמית כבעלי בית"ר י-ם

ההתאחדות אישרה, הסאגה הסתיימה: איש העסקים יקבל 75% מהמניות ויכסה את כל החובות שמוערכים ב-12.5 מיליון שקלים. הבשורה הרעה: יצטרך להחזיר חוב של 8 מיליון מהתקציב של העונה הקרובה. המשמעות: זו תהיה עונה פיננסית

תומר לוי
תומר לוי  02.07.13 - 15:08
תחילת כתבה

עכשיו זה רשמי - בית המשפט קבע כי אלי טביב הוא הבעלים של בית"ר ירושלים. רק לפני כ-24 שעות נראה היה כי הסחבת תמנע מאיש העסקים לרכוש את הקבוצה, אלא שחלה תפנית וההתאחדות אישרה את העברת הבעלות.

על פי ההחלטה, איש העסקים יכסה את החובות של המועדון בסך 12.5 מיליון שקלים ויקבל 75 אחוזים מהבעלות במועדון ואילו 25 אחוזים ישארו אצל אוהדים. במצב החדש, טביב יוכל למעשה להתחיל בחיזוק באופן רשמי ולחתום על החוזים. הוא בכל מקרה אמור להעמיד תקציב עד יום חמישי הקרוב. כמו כן, לא תהיה לאיש העסקים נגיעה בהפועל תל אביב, קבוצתו לשעבר, כדי לא ליצור כמובן ניגוד עניינים.

פרט חשוב ומעניין קשור לכיסוי החובות מדובר ב-12 מיליון, 8 מיליון חובות ישנים ו-4 מיליון מע"מ. את החוב למע"מ, טביב יכול לפרוס אבל את החלק הגדול (8 מיליון) הוא יצטרך לשלם באופן מיידי כלומר כחלק מהתקציב לעונה הקרובה. המשמעות: התקציב בפועל - כלומר לחיזוק שחקנים, הבאת רכש וכדומה יהיה קטן יותר לנוכח העובדה כי יילקח ממנו החוב המדובר. כלומר בית"ר הולכת לעונה פיננסית.

טביב יהפוך בפעם השלישית לבעלים של קבוצת כדורגל. איש העסקים היה במשך שנים רבות הבעלים בהפועל כפר סבא, עד שזו ירדה ללאומית ב-2008 ולאחר מכן הצטרף למוני הראל בהפועל תל אביב. ב-2011 הוא הפך לבעלים היחיד במועדון לאחר שניצח בעסקת "הבמבי" המפורסמת. טביב מכר את המועדון לחיים רמון בעקבות מחאת האוהדים והוא עדיין ממתין למחצית הסכום מרמון (כ-8 מיליון שקלים). עם זאת, נראה שהסאגה הזו עוד תימשך זמן רב אחרי שהפועל הגישה תביעה נגד טביב.

יש לציין כי על גבו של טביב תלוי קוף לא קטן בדמות כתב אישום חמור בפרשת תקיפת הנער. טביב ומאבטחו מואשמים בתקיפת הנער בחצר ביתו, במהלך המחאות של אוהדי הפועל ת"א נגדו. טביב מואשם בנסיבות מחמירות ובהשמדת ראיה ושיבוש הליכי משפט ואם יורשע הדבר עשוי להשפיע רבות על מעמדו בבית"ר. "כתוצאה ממעשיהם של הנאשמים נגרמו למתלונן חבלות יבשות בצלעות ובירך ימין, סימנים אדומים בפניו ובצווארו, שטף דם באוזן שמאל וכן נגרם לו נקב מרכזי קטן בתופית אוזן שמאל", נכתב בכתב האישום. מחר ייערך שלב ההוכחות במשפט, ולבטח איש העסקים ועורכי דינו ימתינו במתח להחלטות.