אומ''ץ הגישה עתירה: להדיח את רוכברגר

הארגון ביחד עם אחד המועמדים לראשות העיר דורשים מהאיש החזק ברמה"ש להתפטר. רוכברגר: ''זה ספין''

שירלי בר דיין
שירלי בר דיין  10.07.13 - 14:54
רוכברגר. בבעיה (אלן שיבר)
רוכברגר. בבעיה (אלן שיבר)
תחילת כתבה

האם האיש החזק בעירוני רמת השרון יצטרך לסיים את דרכו? תנועת אומ"ץ ואחד המועמדים לראשות העיר, לירן זילברמן, הגישו היום (רביעי) עתירה לבית המשפט בדרישה להדיח את ראש העיר, איציק רוכברגר מתפקידו. כאמור, רוכברגר הוא למעשה האיש מאחורי מועדון הכדורגל והדחתו עלולה להשפיע על הקבוצה.

בעתירה הוצגו האשמות חריפות נגד ראש העיר. "נגדו הוגש כתב אישום חריף המייחס לו עבירות רבות של רישום כוזב במסמכי תאגיד, מרמה והפרת אמונים", נרשם בבקשה, "העבירות בוצעו בים השנים 2003 ל-2007 בעת שהמשיב כיהן כמנכ"ל ויו"ר דירקטוריון של קרן השתלמות לעובדי הרשויות המקומיות. קרן זאת מנהלת את השקעותיהם של 90 אלף עובדי הרשויות".

"המשיב שימש במקביל לתפקידו גם כראש עיריית רמת השרון. מעלליו הרבים של משיב 1 מפורטים היטב בכתב האישום שהוגש נגדו והם חמורים במיוחד לנוכח כל הסיבות המפורטות בו", נטען בטקסט, "מעלליו הרבים של משיב 1 מפורטים היטב בכתב האישום שהוגש נגדו והם חמורים במיוחד נוכח כל הנסיבות המפורטות בו".

"אין ספק שמעלליו טבולים בהרבה מאוד מעשי מרמה, הונאה וזיוף תוך קבלת כספים שלא כדין". בקיצור האשמות לא פשוטות.

רוכברגר הגיב כבר לדברים ואמר: "אומץ הגישו את זה יחד עם מועמד נוסף, לירן זילברמן, שמתמודד לראשות העיר וצביקה צמח שאימן בקבוצה בעבר. נעשה לי רצח אופי והוא יתברר בסוף כעורבא פרח אני אגיב בהתאם לעתירה. אני סמוך ובטוח בצדקת דרכי ואני אבחר גם לקדנציה הבאה. אנשים עושים ספינים על הגב שלי אבל אני מאמין במערכת המשפט הבחירות ב-22 לאוקטובר".