תנועת אומ"ץ למבקר: בדוק התנהלות רמה"ש

הארגון פנה ליוסף שפירא בבקשה לבחינת המועדון בעקבות תחקיר כלכליסט

מערכת אתר ערוץ הספורט  19.11.13 - 13:42
ראש העיריה רוכברגר, תחת עין בוחנת (אלן שיבר)
ראש העיריה רוכברגר, תחת עין בוחנת (אלן שיבר)
תחילת כתבה

עמותת אומ"ץ פנתה למבקר המדינה, השופט (בדימוס) יוסף שפירא, בבקשה שיבדוק את התנהלות עיריית רמת השרון והנהלת מועדון הפועל ניר רמת השרון בעקבות ההאשמות שהוצגו בתחקיר שנערך ב"כלכליסט".

בכתבת התחקיר פורסם בין השאר כי למעלה מ- 40 מיליון שקלים הושקעו בשנים האחרונות בקבוצת הכדורגל רמת השרון, שמנוהלת מכספי ציבור ולא על ידי בעלים פרטיים, כמקובל בקבוצות הכדורגל האחרות במדינה.

כמו כן, נאמר בכתבת התחקיר כי ראש העיריה יצחק רוכברגר, שנגדו הוגש לאחרונה כתב אישום פלילי, מעורב בעניינים המקצועיים של הקבוצה ובקביעת הרכבים במשחקים, למרות שהדבר אינו בתחום סמכותו ונסיונו. זאת ועוד, בנו של ראש העיר, בירן רוכברגר, עובד בהתנדבות במועדון הספורט בתפקיד של קצין תקשורת ושני אחייניו אף הם מועסקים בשכר במועדון.
 
"הנה סיפור שעשוי לשפוך מעט אור על ה'עבודה השיווקית' של הקבוצה", נכתב בתחקיר. "בשנה שעברה אחת מהחברות שהעניקו חסות חולצה לקבוצה הייתה שטאנג בניה והנדסה בע"מ. שטאנג היא חברה בת של חברת 'השביל הירוק', שזכתה בכמה מכרזים של עיריית רמת השרון בשווי של כמה עשרות מיליוני שקלים".

בנוסף נכתב ב"כלכליסט": "לא ברור כמה שטאנג משלמת על החסות (והיא עדיין מעניקה חסות ראשית), עם זאת ידוע כי חברת השביל הירוק הקימה את מגרש האימונים הסינתטי של רמת השרון, שלפי רישומי הנהלת החשבונות עלה יותר מ- 9.5 מיליון שקל. עיריית רמת השרון סרבה להיענות לבקשה לשלוח את מסמכי המכרז הקשורים לחשבונית".
 
הפניה, עליה חתום יו"ר הנהלת תנועת אומ"ץ אריה אבנרי, נשלחה בנוסף גם לשרתץ הספורט לימור לבנת.