תאומים על איינשטיין: עצוב. איבדנו סמל לאומי

חבר דירקטוריון הפועל ת"א: "נמצא דרך להנציח את האיש יוצא הדופן הזה". גם המועדון הוציא הודעה בה התחייב להנציח את זכרו

שירי אלג'ם  26.11.13 - 23:12
תחילת כתבה

אבל כבד נפל הערב (שלישי) על עולם התרבות בישראל, לאחר פטירתו של אריק איינשטיין והוא בן 74. הזמר האגדי היה אוהד מושבע של הפועל תל אביב, ולכן המועדון האדום הוציא הודעה רשמית בעקבות מותו.

אוהד, זמר, איש ספורט: פרידה מאריק איינשטיין ז"ל 

"הפועל תל אביב המומה וכואבת את מותו בטרם עת של אריק אינשטיין, גדול זמרי ישראל ואוהד הקבוצה", נכתב. "ההודעה הרשמית המשיכה עם הבטחה לזכור את איינשטיין לעולם: "הקבוצה תפעל בצוותא עם עמותת האדומים על דרך משותפת להנצחתו של האוהד מספר 1".

חבר הדירקטוריון ולשעבר הבעלים - משה תאומים - אמר: "איבדנו היום את אחד מהסמלים הלאומיים. זה עצוב, הכרתי אותו בתור ילד בן 12, ומדובר בדמות הרבה יותר גדולה מכל הפועל ת"א. אני לא חושב שיש כיום אוהד הפועל שאכפת לו מהתוצאה בשבוע האחרון כעת. אריק כתב 'אהובה שלי, אדומה שלי, האור בחיי', מיד אחרי שזכינו בדאבל. כשהוא התקשר לספר לי שהוא כותב שיר הוא כמעט בכה. קשה לחשוב איך מנציחים בכלל כזה אייקון, אבל החובה של המועדון היא למצוא דרך לזכור את האיש יוצא הדופן הזה".

"הוא היה לסמל של ישראל היפה ותרם רבות לעיצובה של הרוח האדומה". סיימון כץ, הוסיף סיימון כץ מבעלי המניות,: "אנו מבכים על פטירתו של אחד מגדולי הזמר והיצירה של ישראל ואוהד נאמן של הקבוצה. תנחומינו הכנים למשפחה, יהי זכרו ברוך".

"הפועל ת"א כואבת את מותו של החבר, הזמר, השחקן ויותר מכל האדם. אריק היה אישיות וגאווה לתרבות שלנו. איש מלא צניעות, ענווה ונטול גאווה", הוסיף עידו חג'ג', גם הוא מבעלי המניות של הפועל ת"א, "אריק אהב לעשות הכל בשקט ונתן לעשייה שלו לצעוק בעבורו. שיריו ויצירותיו ימשיכו ללות אותנו אותנו עוד שנים. אריק לא כתב שירים, הוא כתב תרבות. תרבות של ארץ ישראל היפה".

 איינשטיין, ללא ספק אחד האנשים המשפיעים ביותר על התרבות הישראלית מאז הוקמה המדינה, היה חובב ספורט גדול שזוהה כאמור בעיקר עם הפועל תל אביב. בעונת 99/00, בה זכו האדומים בדאבל תחת דרור קשטן, שר איינשטיין את שיר האליפות, "אדומה שלי".

בנוסף, בלא מעט משיריו לאורך הקריירה הוזכר החיבור לכדורגל ולהפועל תל אביב. בין היתר מוכר השיר שגם כתב - "סע לאט" - בו נמצאת השורה "הפועל שוב הפסידה / ואיזה מסכנים האוהדים, שאוכלים עכשיו את הלב". גם לשירים "אמרו לו" , "11 מטר" ו"אלה שמות" (על מונדיאל 1990) קשר ישיר לכדורגל.