מגיע לו: דקת דומיה בכל המשחקים לאיינשטיין

ההתאחדות אישרה: כבוד אחרון לזמר בכל מגרשי הכדורגל בליגות הבכירות. שחקני הפועל ת''א הגיעו לכיכר רבין ולהלוויה. ורמוט: "אריק סימל את כל מה שאוהדי הפועל מאמינים בו". האוהדים מתכננים לקיים מחר אירוע לזיכרו במקום שבו עמד אולם אוסישקין

שירי אלג'ם
שירי אלג'ם  27.11.13 - 17:46
תחילת כתבה

אבל ירד על הפועל תל אביב. האוהד הכי מזוהה עם המועדון, אריק איינשטיין, הלך הלילה לעולמו בגיל 74. מלבד היותו הזמר הלאומי עבר כל תושבי המדינה, איינשטיין היה חובב ספורט מושבע, עכבר ספורט ובעיקר אוהד שרוף של האדומים.

"הפועל שוב הפסידה ואיזה מסכנים האוהדים", "אדומה שלי",  "ואלה שמות" הפכו לביטויים נפוצים בתרבות הספורט הישראלית. היום (רביעי), שחקני הפועל תל אביב הגיעו לכיכר רבין, שם הוצב בשעות הצהריים ארונו של אינשטיין ובהמשך הגיעו גם להלוויה בבית הקברות טרומפלדור.

הפועל עצמה, אגב, קיבלה אישור מההתאחדות לערוך טקס של מחיאות כפיים לפני המשחק בקרית שמונה, והשחקנים יענדו סרטים שחורים. מול מ.ס אשדוד, משחק הבית הבא, ייערך טקס לזכר של אריק אינשטיין.

אבל זה לא הכל: ההתאחדות לכדורגל, בשיתוף כל הקבוצות בשתי הליגות הראשונות, אישרה כי דקת דומיה תיערך לזכרו של איינשטיין. בנוסף, במהלך עליית השחקנים למגרש ינתגן השיר "אני ואתה" כאשר הכרוז יקריא דברים לזכרו. קבוצות שיבקשו לענוד סרט שחור - יוכלו לעשות זאת.

"הסבנו לאריק הרבה אושר"

"הרוח שלו היתה תמיד במועדון", אמר גילי ורמוט, "הוא האוהד אולי הכי מפורסם שיש. זה אוהד שסימן את כל מה שאוהדי הפועל - אהבה לקבוצה ולא רק בניצחונות, הרומנטיקה של הכדורגל. שמעתי על המוות באמצע משחק של הצ'מפיונס. זה כואב לכולנו".

"יש המון שירים שאני מתחבר אליה, אחד השירים היה אפילו בחתונה שלי", המשיך הקשר, ''אנחנו מהבוקר רק מזכירים שירים שלו אבל לא יצא לי לפגוש אותו לאחרונה. בעבר דיברנו איתו, אנחנו ידועים שהסבנו להם הרבה רגעי נחת ואושר, היו גם בטח רגעים שעיצבנו אותו".

גם עמותת האוהדים בחרה להגיב בהודעה לאירוע. ''עם הקמת עמותת 'האדומים' ביולי 2012, נעשתה פנייה מטעמנו לאריק ז"ל להצטרפות ליוזמה לרכישת מועדון הכדורגל על ידי עמותת האוהדים. אריק בצניעותו ובמבוכה המאפיינת אותו כל כך, סירב פעמים רבות לכבוד אותו רצינו להעניק לו - הרשמתו בתור חבר עמותה מס' 1,000. לבקשתו ולמרות תחינות רבות מצידנו, הרישום בתור חבר בעמותת 'האדומים' הוצנע ולא פורסם מעולם - עד ליום זה''.

"מחר בשעה 18:00 באוסישקין, משפחת הפועל תל אביב תיפרד מאריק באירוע ספונטני במקום בו כל כך אהב. כולנו נגיע לשם עם כלי נגינה וחולצות אדומות כדי להיפרד מהאוהד מספר 1 בדרך שלנו, עם השירים, החברים והאהבה להפועל''.

''מגזין עמותת 'האדומים' אשר מופץ מידי משחק בית של הפועל תל אביב באצטדיון בלומפילד, יוקדש כולו לזכרו של אריק וישמש כמזכרת אותה כל אוהד יוכל לשמור. במגזין יכתבו אוהדים מוכרים, אנשי ספורט ועיתונאים''.