בשיחה משפילה בבית וגן: בית"ר ירושלים פיטרה את אלי כהן

אחרי שלבש בגדי אימון, רגע לפני שעלה לכר הדשא, המאמן זומן למשרדו של טביב, ונציגיו הודיעו לו על סיום עבודתו. כהן ההמום עזב בלי להיפרד משחקניו: "אני בשוק". אמסלם יאמן מול מכבי, אלי טביב מתלבט: רוני לוי או צמד אימון צעיר

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  03.12.13 - 11:42
רגע לפני האימון. כהן הולך הביתה (אלן שיבר)
רגע לפני האימון. כהן הולך הביתה (אלן שיבר)
תחילת כתבה

אלי כהן פוטר מבית"ר ירושלים. אחרי 11 מחזורים בלבד לאלי טביב נמאס, והמאמן הולך הביתה. ההודעה תפסה את אלי כהן לא מוכן. הוא הגיע כרגיל לאימון, לבש בגדי ספורט והתכוון לעלות לכר הדשא. אלא שלפתע קראו לו נציגיו של אלי טביב, שלא נכח במקום, והודיעו לו על פיטוריו.

כהן קיבל את הבשורה בהלם מוחלט, וניסה להסביר בשיחה עם אותם נציגים כי מול אשדוד הקבוצה נראתה טוב, כשהוא מבהיר כי 14 נקודות, יחסית לסגל ולפתיחת העונה של בית"ר, מהווים קצב צבירה טוב. אולם שליחיו של הבעלים הדגישו בפני המאמן המודח כי טביב החליט שמדובר בכדור שלג שלא ברור איך ומתי ייעצר. בתקופה האחרונה אלי טביב נתן קרדיט וגב למאמן, בין היתר בנושא ספסולו של דוד רביבו, אלא שהיכולת ודעת הקהל הביאה את הבעלים להחלטה שחייב להיעשות שינוי לפני שיהיה מאוחר.

אלי כהן שמע את הדברים, התקשה לעכל את פיטוריו וסירב להיפרד מהשחקנים שלו, שבזמן השיחה כבר החלו להתאמן על הדשא בבית וגן תחת עוזר המאמן דוד אמסלם. כהן החליף בגדים בפעם השניה בתוך זמן קצר, ונסע מיד לביתו. כשנשאל מדוע אינו משוחח עם שחקניו, ענה כהן בקצרה: "אני לא יכול, אני בהלם כרגע".

מאוחר יותר, כבר סיפר כהן לאתר ערוץ הספורט על תחושותיו בנוגע ליום הסוער שעבר עליו: "בהתחשב בתנאי הפתיחה והקיץ הקשה שעברנו, אני חושב שעמדתי בציפיות - ואפילו מעבר לכך. נוצרה סיטואציה שבה הצדדים נאלצו להיפרד ואני מכבד את ההחלטה". לשאלה האם נפגע מהדרך, ענה כהן: "לא נעלבתי מכך, כי הבנאדם שהודיע לי זאת היה הקרוב אליי ביותר".

אמסלם יעמוד על הקווים מול מכבי תל אביב, כאשר בכל הנוגע למינוי מחליף קבוע לאלי כהן לטביב יש כרגע התלבטות בין שתי חלופות: האחת, למנות מאמן עם ניסיון, כאשר רוני לוי צפוי לקבל פנייה לשוב לקדנציה שניה במועדון. האופציה השניה היא להחתים סמל כמו ז'אן טלסניקוב, שיחד עם דוד אמסלם יוציאו את הקבוצה מהבוץ.

על טביב הופעלו בתקופה האחרונה לחצים לפטר את אלי כהן. הבעלים שקל את המהלך עוד לפני ההפסד למ.ס אשדוד, אך החליט לתת לו עוד צ'אנס. בנוסף, טביב שמע את רחשי הקהל והבין כי ביציע דורשים שינוי. במקביל הביע טביב חשש כי במשחק הקרוב מול מכבי תל אביב היציעים לא יהיו מלאים. הבעלים אף שוחח עם מספר שחקנים, והבין מהם כי אלי כהן הוא הבעיה העיקרית של בית"ר ירושלים עד כה העונה.

הפיטורים של אלי כהן הניעו במהירות גם את אוהדי בית"ר, שהוציאו הודעה לקרואת לקהל בצהוב-שחור למלא את איצטדיון טדי במשחק מול מכבי תל אביב ביום ראשון. עכשיו יותר מתמיד, כך אומרים האוהדים, בית"ר ירושלים צריכה תמיכה מהיציע. "בית"ר הודיעה לאלי כהן על הפסקת עבודתו, אנחנו רוצים להודות לאלי כהן על התקופה שבה שימש כמאמן ומאחלים לו הצלחה בהמשך", נמסר בהודעה הרשמית של בית"ר.

אלי כהן הגיע לבית"ר ירושלים בקיץ האחרון אחרי שזכה בגביע המדינה עם הפועל רמת גן בפעם השניה בקריירה שלו. על כתפיו הונחה מלאכת בניית הקבוצה בצל הקשיים שנוצרו עקב החלפת הבעלות במועדון. למרות ניצחון מרשים של הקבוצה על הפועל ת"א בטדי המחודש, חניכיו של אלי כהן לא הצליחו לייצר יציבות ובית"ר ירושלים רשמה 5 הפסדים, 2 תוצאות תיקו ו-4 ניצחונות בלבד.