הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

מרגש: צפו באוהדי הפועל וזמרים שרים אריק איינשטיין

כשבועיים לאחר פטירתו של גדול זמרי ישראל, האדומים ערכו ערב מחווה בבלומפילד: 8,000 צופים הגיעו לתת כבוד וביצעו יחד עם ארקדי דוכין, לאה שבת, סינגולדה ועוד אמנים שונים את מיטב שיריו

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  09.12.13 - 18:40
תחילת כתבה

לפני קצת פחות משבועיים מדינת ישראל כולה הרכינה את ראשה, עת הלך לעולמו אריק איינשטיין והוא בן 74 בלבד. איינשטיין, כידוע, היה גם חובב ספורט גדול ואוהד מושבע של הפועל תל אביב. לפיכך, הערב (שני) ערך המועדון האדום ערב מחווה לגדול זמרי ישראל בבלומפילד לפני פתיחת המשחק מול מ.ס אשדוד.

החל מהשעה 18:00 עלו בזה אחר זה אמנים שונים ששרו את מיטב שיריו של איינשטיין, אליהם הצטרפו כמובן בשירה האוהדים ביציעים. בין היתר, היו אלו ארקדי דוכין, אבי סינגולדה, דורי בן זאב ולאה שבת.

זה התחיל עם דברי הוקרה של דורי בן זאב, ומיד לאחר מכן יצא לדרך החלק האמנותי: גבי ברלין הוביל שירה בציבור עם הקהל ואחר כך עלה אבי סינגולדה, שביצע את "אני ואתה" בסולו גיטרה יפהפה. הבא בתור היה ארקדי דוכין שביצע את "יש בי אהבה", שגם כתב לאיינשטיין, ואת "בגללך".

לאה שבת המשיכה את הערב כשביצעה את "ילדים של החיים" ודורי בן זאב המשיך את הערב המרגש עם "אמרו לו" ו"עוף גוזל". באותן דקות, השילוב המתבקש, בין המוזיקה של איינשטיין לבין הספורט, התגלה פעם נוספת במלוא העוצמה.

שחקני הפועל תל אביב עלו לחימום של טרום המשחק כאשר במרכז המגרש, כאמור, עדיין נמצאים אמנים ומבצעים את שיריו של הזמר הנערץ. אלפי האוהדים שנכחו במגרש הצטרפו לשירת "אמרו לו", כאשר השחקנים מוחאים כפיים בהתרגשות.

איינשטיין, ללא ספק אחד האנשים המשפיעים ביותר על התרבות הישראלית מאז הוקמה המדינה, היה חובב ספורט גדול שזוהה כאמור עם הפועל תל אביב, וגם נחשב למפורסם שבאוהדיה. בעונת 99/00, בה זכו האדומים בדאבל תחת דרור קשטן, שר איינשטיין את שיר האליפות, "אדומה שלי".

בנוסף, בלא מעט משיריו לאורך הקריירה הוזכר החיבור לכדורגל ולהפועל תל אביב. בין היתר מוכר השיר שגם כתב - "סע לאט" - בו נמצאת השורה "הפועל שוב הפסידה / ואיזה מסכנים האוהדים, שאוכלים עכשיו את הלב". גם לשירים "אמרו לו" , "11 מטר" ו"אלה שמות" (על מונדיאל 1990) קשר ישיר לכדורגל.