כמחווה: קרלוס ויתר על סרט הקפטן למען זהבי

בלם מכבי פירגן בעקבות השבוע שעבר על הקשר. פריצה אחרי ה-0:5 על הפועל עכו: הוקל לי כשכבשתי

מוטי פשכצקי ורועי גלדסטון  22.12.13 - 07:34
זהבי והסרט, זכה לפרגון מקרלוס (אלן שיבר)
זהבי והסרט, זכה לפרגון מקרלוס (אלן שיבר)
תחילת כתבה

עכשיו, כשאין לה את אירופה על הראש למשך חודשיים, מכבי תל אביב מתחילה להוכיח, למי ששכח, כי היא בכמה דרגות מעל ליגת העל. האלופה הראתה אמש (שבת) שהפועל עכו לא הייתה מוקש, וגם לא חצי מוקש מבחינתה, כשהביסה אותה 0:5 באצטדיון בלומפילד - ניצחון שהשכיח מבחינתה את פארסת דניאל בר נתן וביטול הפנדל.

אגב, עוד לפני שריקת הפתיחה כבר אירע דבר מעניין כאשר קרלוס גארסיה, שהיה אמור לשמש כקפטן במקום שרן ייני המוצהב, החליט על דעת עצמו להעניק את הסרט לערן זהבי כמחווה על השבוע הקשה שעבר ופרשת חגיגת השער בדרבי. "זה סוד הכוח שלנו, שחדר ההלבשה חזק אצלנו", אמרו במכבי.

יואב זיו, שפתח במקום ייני בחלק האחורי, סיפר: "זה היה משחק מצוין שלנו - גם התוצאה וגם הדרך גרמו לנו להיות מרוצים. האמת ששיחקתי בעבר כבלם, בבית"ר ירושלים לצידו של דוד אמסלם, וגם אז סיימנו על האפס. במהלך החיים שלי שיחקתי בכל התפקידים חוץ משוער, אנחנו עושים את ההתאמות. הייתה לי הרבה עזרה מקרלוס שהוא שחקן ומנהיג על המגרש ומכוון".

על כך שבתקופה הקרובה יהיה למכבי רק משחק אחד בשבוע והדקות שכל אחד יקבל יתמעטו אמר: "זה המחיר של להיות שחקן בקבוצת צמרת, במועדון כזה גדול כמו מכבי ת"א. צריך לתת הכל בכל אימון ולהוכיח את עצמך בכל דקה כדי להיות בסגל ואז אולי לשחק. יש סגל רחב ומצוין וכולם מפרגנים אחד לשני מכל הלב, אבל כל אחד גם רוצה לשחק ונצטרך לעשות הכל בשביל לשחק".

ראדה פריצה, שכבש את הרביעי של הצהובים, הוסיף: "היו לי כמה החמצות וכמובן שהייתה לי הקלה כשהצלחתי לכבוש. אני מרגיש שהחברים שלי לקבוצה, הקהל והצוות תומכים בי מאוד, אני עובד למענם, למען הקהל, אני רוצה לראות אותם שמחים והיה לי כיף להבקיע. הייתי אמוציונאלי כי הייתי מאוד מאוכזב שלא שיחקתי מול הפועל, מאוד רציתי לשחק ולכן התאכזבתי. זו הסיבה שהרגשתי הקלה כשכבשתי הפעם".

בנושא אחר, מושיקו לוגסי, שנכנס כמחליף, זכה בסיום המשחק לחיבוק מפאולו סוזה, וזאת אחרי ששיחק אחרי שזמן רב לא נכלל בסגל. למרות זאת, התכניות לגבי הקשר לא השתנו - חתימה על חוזה ארוך טווח והשאלה.