זעם בב"ש על סוויסה: "זו התנהגות שכונתית"

בבירת הנגב הגיבו על התקרית בפנדל: "לא נופתע אם לא ישחק יותר"

רועי זריהן  04.05.14 - 09:05
תומר סויסה. יעזוב בקיץ?
תומר סויסה. יעזוב בקיץ?
תחילת כתבה

מעבר לעובדה שבהפועל באר שבע התאכזבו לראות את מכבי תל אביב חוגגת אליפות בווסרמיל, להפסד 2:1 אמש (שבת) יש משמעות שניה וחשובה אף יותר. כשנשארו שלושה מחזורים לסיום העונה, הפער של באר שבע מעירוני קריית שמונה שבמקום השלישי הוא שלוש נקודות בלבד ולבאר שבע יש עוד משחק בקרייה.

"אם עד לפני חודש זה היה ברור שנסיים במקום השני, עכשיו זה בסכנה. אבל אנחנו נעשה הכל בשביל לסיים את העונה הזאת עם טעם מתוק בפה ועם המקום השני, אנחנו חייבים את זה לקהל שלנו", אמר שחקן בקבוצה.

וויליאם סוארס הדהים את כולם וחזר לשחק אתמול לראשונה מאז שנפצע ברבע גמר הגביע נגד ראשון לציון. בהפועל באר שבע כבר חשבו שהבלם סיים את העונה. הוא התייחס בסיום המשחק לחזרה שלו: "בהתחלה היה קצת קשה, אבל במהלך המשחק הרגשתי יותר טוב ועם האווירה של הקהל והשחקנים לצידי הרגשתי ביטחון. ביקשתי לשחק כי רציתי לעזור לקבוצה ואני שמח שהמאמן העלה אותי".

"אם אתה מפחד לעשות משהו אז לא תעשה אותו לעולם ולא חשבתי לשחק עם מסכה", אמר סוארס, "אני משחק כדורגל עשר שנים וזו הפעם הראשונה שזה קורה לי. זה לא היה נעים לראות את החגיגות של מכבי ת"א בבית שלנו אבל זה הכדורגל ואנחנו רוצים לשמור על המקום השני".

על החתימה לעוד שלוש שנים: "באר שבע זה הבית שלי. הבית הראשון בשבילי זה ברזיל והשני הוא באר שבע, אז הדם שלי אדום עכשיו. אחרי ארבע שנים כאן בב"ש כל החברים שלי רצו שאני אשאר. היה קשה לראות את הקבוצה מבחוץ כי ישבתי על הספסל וראיתי אותם, בגלל זה דיברתי עם אלישע ואמרתי לו שאני רוצה לשחק".

בהפועל ב"ש מאוכזבים וכועסים מאוד על ההתנהלות של תומר סוויסה בעת ההחלטה על זהות בועט הפנדל לזכותה. לפי שחקנים בקבוצה, אלישע לוי צעק שדובב גבאי יהיה זה שיבעט, בעוד שסוויסה התעקש לבעוט. גם הקפטן אליניב ברדה בא לדבר עם החלוץ שהמשיך להתעקש שהוא רוצה לבעוט, ורק לאחר כדקה של התווכחויות, סוויסה החליט לתת את הכדור לגבאי, שכזכור דייק מהנקודה הלבנה.

"זאת התנהגות שכונתית. תומר סוויסה לא היה צריך להתנהג בצורה כזאת, אנחנו נשקול כיצד לטפל בסוגיה הזאת בתוך המועדון", אמרו גורמים בקבוצה לאתר ערוץ הספורט, "אנחנו לא נופתע אם סוויסה לא יראה יותר מגרש עד לסיום העונה".

גם בחדר ההלבשה בסיום המשחק המשיכו לדון בוויכוח המביך. מצד שני, ישנם קולות במועדון שטוענים כי הרצון והרעב של סוויסה לכבוש שערים ולעזור לקבוצה לפעמים מצטייר בצורה שלילית וזה מה שקרה גם הפעם. בכל מקרה, לסוויסה יש חוזה גם לעונה הבאה בקבוצה ועדיין לא ברור אם למרות החוזה הוא יעזוב.

הפועל באר שבע ומכבי תל אביב יעמדו לדין בגין התפרעות אוהדים (פתיחה וזריקת אבוקות), בני יהודה מואשמת בהתפרעות אוהדים (השלכת חפצים ויריקות לעבר מאמן רמת השרון) והדיונים יתקיימו ביום חמישי ב-16:30.