גולדהאר: אשאר במכבי כל עוד אני נהנה, ג'ורדי קרויף לא יעזוב

בעלי האלופה, מיץ' גולדהאר הגיע לתוכנית "המשחק" והתייחס לשלל נושאים ובהם עתידו האישי ("לא יודע מה יהיה בעוד 5 שנים"), המשך הדרך של סוזה ("בקרוב נדע") וכוכב הצהובים, ערן זהבי: "הוא הרוויח את החוזה שקיבל"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  13.05.14 - 21:30
תחילת כתבה

שתי אליפויות רצופות כבר יש לו בכיס. אחרי 5 שנים בצהוב הוא גם הפך את מכבי ת"א לקבוצה המובילה בכדורגל הישראלי. רגע לפני שיעלה הילוך בהכנות לקראת העונה הבאה, בעלי מכבי ת"א מיץ' גולדהאר הגיע לתוכנית "המשחק" והתייחס לשלל הנושאים שנמצאים על סדר יומו: עתידם של ג'ורדי קרויף ופאולו סוזה, סוגיית התקציב, המאבק על ליגת האלופות והרכש שעומד על הפרק. בנוסף הוא גם סיפק גילוי כנה לגבי האפשרות שלא יישאר כאן לנצח.

"אני מרוצה מאוד מעוד אליפות, זה הישג גדול ויש תחושת ההקלה בסיום עונה כזו", אמר גולדהאר בפתיחת דבריו, "יש משה שונה בהשגת האליפות בפעם השניה. אלה לא המספרים אלא מה שקורה במועדון. עדיין מוקדם לומר אם יש לנו את המרכיב הייחודי שאנחנו שואפים אליו, אבל נראה שאנחנו מתחילים להתפתח למה שהיינו רוצים. אני מאוד מסופק מההישג".

"ג'ורדי קרויף לא יעזוב את מכבי"

המיליארדר הקנדי רואה את ההתקדמות במכבי. בזמן שלא מעט אנשים מדברים על אפרוריות מסויימת הוא סיפר: "כרגע יש לנו קבוצה של אנשים עם קשיחות מנטלית, וזה מה שאנחנו מחפשים. קשה למצוא את, זה מצרך נדיר. אנחנו רוצים שחקנים שיכולים לסבול כשלונות. חלקם משתמשיםם בזה כדי לקבל מוטיבציה. השנה הפכנו לקשוחים יותר. חברי הסגל עזרו אחד לשני ואני מקבל את התחושה שהפכנו  לקבוצה קשוחה. קל לשבת בפינה ולבקר אנשים על המגרש. תעלו לדשא ואז נראה אתכם משיגים אליפויות קלות. תמיד יהיו אנשים שיגידו משהו".

בהמשך גולדהאר נשאל כמובן על הסוגיה הבוערת כרגע: האפשרות שהמנהל המקצועי והמאמן שלו יעזוב. הבעלים נשמע חד משמעי באשר לקרויף כשאמר: "ג'ורדי לא עוזב. יש לו חוזה. הוא לא אמר לי שהוא עוזב ויש לנו יחסים כנים. אני יכול להבטיח שיהיה לנו מועדון יציב. אנחנו לא יכולים לשלוט בהתנהגות של כולם, אב אני רוצה שאנשים ישארו כי הם רוצים להיות כאן הכוונה היא שהם יהנו פה".

"קרויף עושה עבודה מצויינת. הוא הביא לנו המון והוא לא עוזב", הבהיר גולדהאר וגם התייחס לדיבורים על חילוקי דעות בין השניים, "התפקיד שלו הוא לחפש כישרונות, והוא עושה את זה. אנחנו לא תמיד מסכימים על הכל וזה בריא".

"אנשים מאירופה באים לעבוד ולא לעשות עלייה"

ומה לגבי פאולו סוזה? "כרגע, פאולו לא אישר אם יישאר או לא", הודה האיש החזק במכבי ת"א, "אני חי עם זה. צר לי לומר, אך ישראל היא לא מהמובילות בכדורגל העולמי. אנשים מאירופה באים לכאן לעבוד, לא לעשות עליה. פאולו הוא מקצוען, הוא ישיר איתי ואני סומך עליו. הוא לא אמר לי שהוא בטוח יהיה כאן גם בעונה הבאה כי הוא ישיר וזה בסדר". למרות זאת גולדהאר העריך: "אני חושב שהוא רוצה להישאר. יש לו ניסיון נהדר כאן. הוא הופתע לטובה. הוא לא לחוץ ללכת מפה. וזה מה שקורה".

כשנשאל האם יישאר במכבי גם בעוד 5 שנים אמר הבעלים: "אני לא יכול להגיד את זה. אני אשאר כל עוד אהנה. אני נהנה כרגע. הלוואי והיה לי יותר זמן לבזבז על הפרוייקט הזה. אני צופה בכל המשחקים. אני נפגש עם אנשים ועדיין צופה. אני צופה במשחקים בכל כך הרבה מקומות מצחיקים, לפעמים אפילו באוטו שלי. אני נהנה, אבל זה לא כמו להיות במגרש".

על האפשרות שבדיוק כמו בעונה שעברה ייאלץ לחפש איש חדש על הקווים אמר: "אם פאולו יעזוב נתחיל תהליך של מציאת מחליף. אני לא מודאג משינוי. המבנה של הקבוצה, שמאגד את הכל, הוא שמאפשר להכל לתפקד ולא משנה מה יקרה. התחלנו זאת לפני 5 שנים ולא לפני שנתיים. אנחנו בונים משהו שיכול להתמודד עם המציאות בישראל. אנחנו לא מאמינים שאנשים יישארו פה 10 שנים. יהיו שינויים ואנחנו נשרוד אותם".

"אסור לבזבז בלי הגבלה על שחקנים"

אחת הסוגיות החמות כרגע היא תקציב המועדון. אחרי ההצלחות האחרונות מכבי כמובן מכוונת גם להעפלה לליגת האלופות, רק שגולדהאר הסביר מה מונע ממנו לשפוך כספים: "יש את כל נושא הפייר פליי הפיננסי. יש מדיניות של אופ"א של מה אתה יכול ולא יכול לעשות בנוגע לתקציב. אסור לבזבז בלי הגבלה על שחקנים, בלי שיהיו לך הכנסות. אנחנו בודקים את כל האפשרויות לשפר את הקבוצה. מחירי כרטיסים חשובים, גם איכות האימון, המתקנים, פסיכולוגיה וכו'. ככל שנצליח יותר באירופה תהיה השפעה גדולה יותר על שחקנים שנוכל להביא לישראל. אנחנו צריכים לנסות לסחוט את הלימון כמה שיותר. אנחו רוצים לשפר את מכבי, ולמרות זאת חייבים לעשות זאת בתוך הגבולות והחוקים של אופ"א".

כפועל יוצא מכל, נראה שבמכבי לא בונים על רכש גרנדיוזי: "אין שחקן אחד גדול שנקנה כדי להגיע לליגת האלופות. זה תהליך של שיפור כל האספקטים, כולל שיפור הסגל. ניאלץ למצוא שיטות לפיתוח שחקנים טובים יותר בישראל ובתקווה להביא גם כישרון בחזרה פנימה. אנחנו לא קופצים מעל הפופיק. אנחנו מנסים לצמצם פערים מקבוצות כמו באזל למשל. זה לא קורה בצעד אחד אלא בכמה צעדים. אני רוצה שנקטוף פירות גם מתוך מה שיש לנו. אתה מרוויח כך יותר מאשר סתם לבזבז על שחקנים".

"זהבי? הרוויח את החוזה שלו"

הבעלים גם נדרש לסוגיית השחקן הטוב בישראל, ערן זהבי. "הוא הרוויח בצדק את החוזה החדש. אנחנו לא משלמים למישהו שלא עושה כלום. ראינו למה הוא מסוגל ומה המחויבות שלו למועדון". האם אתה רואה תסריט בו תמכרו אותו? "הוא לא למכירה, אבל זה כדורגל. בעתיד הכל אפשרי. אני רואה אותו כאחד החשובים בבנייה ובהתקדמות של המועדון".

לפני הסיום, גולדהאר גם מצא את הזמן להתלוצץ. כשנשאל היכן היה משחק, לו היה שחקן מקצועני, אמר: "לדעתי הייתי מגן שמאלי, אבל ליואב זיו אין מה לדאוג". על הכרוז שי סידי: "כדי שנבטח אותו כי אני מפחד שיום אחד הוא פשוט יתפוצץ. הוא בחור מדהים שיודע להרים את הקהל".