סוף הקריירה? בגיל 35, גיא צרפתי שוקל לפרוש

פרסום ראשון: הקשר, שסיים את חוזהו באשדוד ועדיין מתלבט אם לתלות את הנעליים, צפוי בכל מקרה לקבל תפקיד מקצועי במועדון

שירלי בר דיין
שירלי בר דיין  22.05.14 - 10:44
הגיע הזמן לרדת מהדשא? צרפתי
הגיע הזמן לרדת מהדשא? צרפתי
תחילת כתבה

פרסום ראשון. גיא צרפתי שוקל לפרוש מכדורגל. קשר מ.ס אשדוד, שסיים הקיץ את חוזהו בקבוצה, מהרהר באפשרות לתלות את הנעליים בגיל 35. צרפתי מחזיק במספר הצעות לעונה הקרובה, כולל מקבוצות בליגת העל, אולם הוא שוקל ברצינות את עתידו על הדשא.

אם יחליט לפרוש ממשחק פעיל, צרפתי צפוי להישאר באשדוד אחרי שבמועדון כבר החליטו לשבצו בתפקיד מקצועי - בין אם בצוות של הקבוצה הבוגרת לצידו של המאמן ניר קלינגר, או כמאמן במחלקת הנוער.

גיא צרפתי גדל במכבי תל אביב, וכבר בהופעת הבכורה שלו בבוגרים (עונת 1996/7) כבש שער ראשון במדים הצהובים, מול הפועל ראשון לציון. במכבי צרפתי הספיק לזכות בגביע המדינה, תחת הדרכתו של ניר לוין, לפני שעבר למכבי נתניה. שתיים וחצי עונות נהדרות בקופסא העניקו לו זימון לנבחרת ישראל (רשם 4 הופעות בסך הכל), ולאחר מכן גם חוזה בהפועל תל אביב, במדיה שיחק עונה אחת.

מהפועל הוא עבר לקרית שמונה, ששיחקה אז בליגה הלאומית, וסייע לה להעפיל לליגת העל. בארבע שנים בצפון הוא הפך למלך הבישולים של המועדון, וכשסיים את דרכו עבר להפועל פתח תקוה. גם במלאבס הוא הפך לשחקן מרכזי, והיה חלק מהקרב האבוד בעונת 2011/12, כשפתח תקוה החלה עם מינוס 9 נקודות בעקבות בעיות תקציביות, ובסיום העונה גם ירדה ללאומית. צרפתי המשיך לעונה אחת בהפועל חיפה ובעונה החולפת במ.ס אשדוד, שעשויה להיות קבוצתו האחרונה בקריירה.

הסגל של אשדוד בתהליך בניה

ניר קלינגר מתחיל להרכיב את הפאזל לקראת העונה הבאה, והיום סיכם אור אוסטוינד את תנאיו לשנתיים. אוסטוינד בן ה-26, שיחק בעונה החולפת בהפועל חיפה, אליה הגיע מרמת השרון, חובר לקישור האשדודי יחד עם רועי בקל ואלכסנדר דוידוב. עוד אחד שצפוי לחתום בקרוב הוא דויד סולארי, בו מעוניינת אשדוד לעונה נוספת.