הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

ברקוביץ': "אני וג'ורדי ווינרים, עכשיו נראה מי יותר גדול"

"כבר התמודדתי נגד קרויף, ובד"כ ניצחתי אותו"; ''לא בא בשביל כסף, סגרנו בשניה"; "ורמוט יישאר"; "בן שמעון? אין מקום בהפועל למאמן שמרוויח 2.5 מיליון"; "אסי דומב? כרגע הוא המאמן". המנג'ר החדש של האדומים, וכל מילה מיותרת

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  26.05.14 - 23:55
תחילת כתבה

אפשר לבקר את המינוי הזה, אפשר לצקצק בלשון ואפשר לבכות על פיטוריו של רן בן שמעון, אבל על דבר אחד אין עוררין: המנג'ר החדש של הפועל ת"א, איל ברקוביץ', הולך להפוך את העונה הקרובה לאחת המעניינות שידענו בעשור האחרון. בשיחה טלפונית ל'יציע העיתונות', קיבלנו הצצה ראשונית לאיך הולך להראות הקיץ של הכדורגל הישראלי. במילה אחת? רותח.

"הכסף לא מעניין אותי, אני לא עובד עם חוזים"
"לפני שבועיים או שלושה אנשי הפועל פנו אליי על מנת שאגיע לנהל את מחלקת הנוער", פתח חתן השמחה. "היו לי הרבה פגישות עם אמיר לובין תחילה, ואז עם עידו חג'ג' ובסופו של דבר עם חיים רמון. דיברנו רק על הנוער, אבל ביומיים האחרונים נוצר מצב שרן לא ממשיך, ושאלו אותי אם מעניין אותי לנהל את הבוגרים. הם הבינו שעומד להיות פיצוץ עם בן שמעון ורק אז פנו אליי".

"בתוך שניה סגרנו הכל, כי הכסף לא מעניין אותי, לא בשביל זה אני בא. לכמה זמן חתמנו? אני לא עובד עם חוזים. ביום שיגידו לי 'תודה רבה', אני קם והולך באותה שניה. תשאלו את מנכ"ל ערוץ הספורט - מעולם לא ידעתי כמה הרווחתי. אני חותם מבלי לדעת על מה אפילו".

"בן שמעון הוא המאמן הכי טוב בארץ"
אם חשבתם שברקוביץ' חשש לקחת את הפועל במצבה הנוכחי, כמובן שטעיתם. "מה יש להתלבט? תקציב של 30 מיליון ש"ח, קהל מטורף, שחקנים טובים כמו ורמוט, דמארי ואחרים. אומרים שהם יעזבו? בואו נחכה ונראה. ורמוט יישאר בהפועל, אני אעשה הכל כדי שיישאר. מי שמכיר אותי יודע שנהנתי לעבוד בתקשורת, אבל זו לא אהבת חיי. אני אוהב להיות במגרש, להרגיש דשא ושחקנים. אני מעדיף להיות על המגרש מאשר בתקשורת".

מיותר לציין שהנחיתות התקציבית מול מכבי ת"א לא מפחידה את המנג'ר הטרי: "הכסף לא מדבר, יש עוד דברים, כמו לב, נשמה, ובחירת שחקנים. הביאו אותי כדי לצאת מהקופסא ולהביא דברים אחרים. אנסה להביא צעירים מוכשרים וזרים זולים. אני מזכיר לכולם שלקחתי דאבל במכבי חיפה בזמן שהרווחתי 2,500 ש"ח, אז כסף זה לא הכל".

"תמיד אמרתי שבן שמעון הוא המאמן הכי טוב בארץ ואני עדיין חושב כך", הסביר הקוסם. "אבל בנסיבות המצב והתקציב, אין בהפועל מקום למאמן שמרוויח 2.5 מיליון ש"ח, וגם לא 1.5 מיליון ש"ח. אין כסף בשביל להחזיק מאמן בסכום כזה. התקציב בעונה הבאה יירד מ-50 מיליון ש"ח למשהו כמו 25 - 30 מיליון. אסי דומב? רק מוניתי, לא אענה על כל הדברים, תנו לי לשבת ולהחליט החלטות. כרגע המאמן הוא אסי, אני סומך עליו ואתן לו גב, אם נחליט להביא מישהו ליד דומב, אז מה טוב".

"כבר התמודדתי מול ג'ורדי, ובדרך כלל ניצחתי"
בנוגע לשמועות על רצונו להגר עם המשפחה לאנגליה לטובת עתיד הקריירה של ילדיו, ברקוביץ' הבהיר: "לא לקחתי את הפועל כדי לעשות שם שכונה. קיבלתי החלטה רק אחרי שהוסכם במשפחה שכרגע אנחנו בישראל, לפחות לעוד שנתיים. מגורים בת"א? אבוא בכל יום מחיפה ברכבת. בקרוב אערוך מסע"ת ונתחיל לעבוד, זה לא הולך להיות פשוט".

לסיום, ברקוביץ' סיפק את נקודת המבט המעניינת שלו על כך שכמנג'ר, הוא למעשה יתחרה במנג'ר של מכבי ת"א, ג'ורדי קרויף: "יש לי 3 דברים לומר על ג'ורדי. 1. אני וג'ורדי שיחקנו אחד נגד השני באנגליה ובדרך כלל אני ניצחתי. 2. לשנינו היה אז שיער ארוך והיום אנחנו קירחים. 3. גם אני וגם ג'ורדי ווינרים, עכשיו בואו נראה מי ווינר יותר גדול".