קאמבק: אוסקר גארסיה סיכם לשנתיים במכבי תל אביב

המאמן (41), שהוביל את המועדון לאליפות ראשונה אחרי עשר שנים, יחליף את פאולו סוזה שעזב לבאזל השווייצרית. אוסקר אימן אשתקד את ברייטון מליגת המשנה, ולא הצליח לעלות איתה לפרמיירליג

שירלי בר דיין
שירלי בר דיין  02.06.14 - 19:56
תחילת כתבה

ימים ספורים אחרי עזיבתו של פאולו סוזה לבאזל, במכבי תל אביב הוכיחו שהם לא מתכוונים לבזבז זמן. אוסקר גארסיה, שזכה עם הצהובים באליפות בעונת 2012/13, סיכם הערב (שני) על חזרתו למועדון הצהוב לשנתיים הקרובות. אוסקר סיכם את כל תנאיו בקרית שלום ויוכל להכין את הצהובים למוקדמות ליגת האלופות כבר משלב מוקדם.

הקדנציה הקודמת של אוסקר במכבי תל אביב נמשכה שנה אחת בלבד, אך במהלכה הספיק ליצור חיבור עם האוהדים הצהובים וגם עם השחקנים. כזכור, לאחר הזכייה באליפות ה-20 בתולדות המועדון, והראשונה אחרי 10 שנים, החליט המאמן לעזוב את מכבי ולחתום בברייטון מהצ'מפיונשיפ. אוסקר הוביל את המועדון הצנוע עד לפלייאוף העלייה לפרמיירליג, שם הודח על ידי דרבי קאונטי.

לא מעט שמות של מועמדים להחליף את פאולו סוזה עלו בימים האחרונים, אלא שלבסוף החליט המנג'ר ג'ורדי קרויף לבחור באוסקר, עימו הוא נמצא ביחסים קרובים כבר שנים רבות. אוסקר ינסה להוליך את מכבי לאליפות שלישית ברציפות, וגם לשלב הבתים של ליגת האלופות בפעם השניה בתולדותיה, מה שאולי יסדר לו בעתיד ג'וב בליגה בכירה יותר.

המשימה הראשונה של הספרדי, כאמור, תהיה מוקדמות ליגת האלופות, לשם כמובן חולמת להגיע מכבי תל אביב. הגרלת הסיבוב השני, בו תהיה מדורגת האלופה הישראלית, תיערך ב-23 ביוני, כאשר המשחקים ייערכו ב-17 וב-24 ביולי.