אוסקר: "אני שואף תמיד להתקדם - וכך גם מכבי"

המאמן החדש-ישן סיפר: "ההחלטה לחזור הייתה קלה. אני מודה למיץ', ג'ק וג'ורדי על האמון". במועדון אמרו: "ברגע שהאופציה שלו עלתה, לא הייתה בכלל שאלה". וגם: מה הבטיח אוסקר למכבי?

שירלי בר דיין
שירלי בר דיין  03.06.14 - 14:00
אוסקר, כאן כדי להישאר? (אלן שיבר)
אוסקר, כאן כדי להישאר? (אלן שיבר)
תחילת כתבה

"ברגע שאופציית אוסקר גארסיה עלתה על הפרק - לא הייתה לנו בכלל שאלה. הוא מכיר את המערכת ואנחנו מכירים אותו ולכן היה ברור לנו שברגע שהוא החליט לחזור ייקח מעט זמן עד שהכל ייסגר". כך אמרו הבוקר (שלישי) במכבי תל אביב, בעקבות הסיכום עם המאמן הספרדי על חזרתו לקדנציה נוספת במועדון. אגב, במכבי התעקשו שאוסקר יחתום על חוזה לשנתיים, כאשר הפעם אומרים במועדון כי המאמן הבטיח שהוא מתכוון להשלים את החוזה וכי לא יעשה תרגיל דומה לזה שעשה כשעזב לברייטון.

"כשקיבלתי את ההצעה ממכבי לחזור לתל אביב, ההחלטה הייתה לי קלה – אני מכיר את הקבוצה, אני מכיר את המקום וחשוב מכל אני מכיר את האנשים", סיפר אוסקר לאתר הרשמי של המועדון. "כפי שאתם יודעים, אני מנהל את חיי בהתאם לרגשות שלי ואני מרגיש שזה הזמן הנכון לחזור. הדבר העיקרי שהדריך אותי לאורך כל הקריירה וזה דבר שתמיד אמרתי: השאיפה והרצון להתקדם. זו גם המטרה שלי במכבי. למרות המרחק, עקבתי אחרי מכבי במשך כל העונה וראיתי כמה היא תפקדה יפה. אבל זה לא אומר שמחכה לנו משימה קלה – כיוון שעלינו להוכיח באמצעות המון עבודה קשה ונחישות שאנחנו מסוגלים לעמוד בציפיות ובאתגרים העומדים בפנינו".

"אני רוצה להודות למיץ', ג'ק וג'ורדי על האמון שהביעו בי בפעם השנייה. כשעמדתי על הבמה בכיכר רבין במהלך חגיגות האליפות ואמרתי 'הלב שלי צהוב ותמיד יהיה צהוב' - התכוונתי לכל מילה. מעולם לא הייתי אדם שמרבה במילים או אחד שנואם נאומים, אז הזמן קצר והמלאכה מרובה. אני מחכה לחזור ולאמן שוב את מכבי וממתין למפגש המחודש עם האוהדים", סיכם הספרדי.

לטענת אנשי האלופה, לאוסקר היו אופציות נוספות, אלא שהאפשרות להעפיל לליגת האלופות הכריעה את הכף מבחינתו. אוסקר מקווה להוביל את הצהובים לשלב הבתים בפעם השניה בתולדות המועדון ובכך, אולי, לקבע את מעמדו כמאמן לגיטימי לרמות גבוהות יותר.

יחד עם זאת, במכבי גם הודו כי הבינו שהאופציות שהיו לאוסקר לא היו אטרקטיביות מספיק - הן מבחינת שכר והן מבחינת עניין מקצועי - ולכן העדיף לחזור לישראל. גם סוגיית המשפחה של המאמן לא אמורה להוות בעיה - גם מכיוון שהמצב הבטחוני בישראל יציב בשנה וחצי האחרונות, ובעיקר בשל העובדה שבראיה מרחוק הבינה המשפחה שישראל לא נוראה כל כך.

ומה הלאה? מכבי ת"א תסכם בימים הקרובים את פרטי חוזיהם של אנשי הצוות של אוסקר, מאמן הכושר חואן טוריחו ועוזרו רובן מרטינס. השניים עזבו בתחילת העונה לברייטון יחד עם אוסקר וצפויים לחזור איתו לישראל, כאשר במקביל נבחנת האופציה לצרף עוזר מאמן נוסף.

לגבי השחקנים, עמרי אלטמן וניקולה מיטרוביץ' לא צפויים להישאר, אך יתר הסגל צפוי להיות דומה. דור מיכה וברק לוי נמצאים במו"מ על הארכת החוזה, בעוד שמהראן ראדי וגל אלברמן כבר סיכמו את תנאיהם ויחתמו בקרוב. מבחינת רכש, במכבי עוקבים אחרי יכולתו של תומר חמד וכבר הבטיחו לחלוץ שאם יחליט לחזור לישראל, גובה החוזה שלו לא יהווה בעיה.