"מחכה לחזור לשווייץ בשביל להיות בטירוף המונדיאל"

מונס דאבור הגיע לעילוט ולקח חלק בפרוייקט "שער שוויון": "שמח להיות פה"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  19.06.14 - 17:00
תחילת כתבה

מונס דאבור, שחקן נבחרת ישראל הצעירה וגראסהופרס השווייצרית הגיע הבוקר (חמישי) לאצטדיון עילוט להשתתף בטורניר מיוחד שערך פרויקט "שער שוויון". מחר בבוקר דאבור ימריא בחזרה לציריך והוא ניצל את השעות האחרונות שלו בארץ כדי לתמוך בפעילות "שער שוויון" ובדרכו של הפרויקט. החלוץ עבר בין השחקנים הצעירים, הצטלם איתם ואמר: "אני שמח לפגוש את הילדים ולהיות באירוע כזה". על המונדיאל הוסיף: "אני מחכה כבר להגיע חזרה לשווייץ ולהרגיש את האווירה שם סביב הנבחרת שנמצאת בברזיל ונלחמת על העלייה לשמינית הגמר".

מלבד דאבור הגיע לאירוע גם השר הבריטי למזרח התיכון, יו רוברטסון, סגן השגריר הבריטי בישראל רוב דיקסון וחבר הנהלת "שער שוויון" זוהיר בהלול, שגם הנחה את טקס הפתיחה של הטורניר. בטקס הפתיחה בירך השר רוברטסון את הילדים, שהגיעו מצפת, גוש חלב, יקנעם ודליית אל כרמל, איחל להם שימשיכו להתקדם ולהגיע להישגים- גם בכדורגל וגם בלימודים והביע תקווה שבערב הם יעודדו את נבחרת אנגליה במשחקה בגביע העולמי מול אורוגוואי. בהמשך העניק השר גביעים וכדורים למצטייני הקבוצות שנבחרו ע"פ ביצועיהם בלימודים, ואף בעט את בעיטת הפתיחה במשחק הראשון בטורניר.

שער שוויון הינו פרויקט חינוכי, חברתי וספורטיבי השואף לבנות חברה טובה יותר המושתתת על ערכי כבוד, סובלנות, ערבות הדדית ועוד. מטרת הפרויקט הינה הקניית מסגרת חינוכית, חברתית וספורטיבית לילדים מאזורי הפריפריה החברתית של מדינת ישראל. הפרויקט, משלב חינוך ולמידה יחד עם האהבה לספורט. "שער שוויון" מסיים כעת את שנת הפעילות החמישית שלו ופועל בתמיכת משרד החינוך, משרד התרבות והספורט, המשרד לביטחון פנים והשגרירות הבריטית בישראל.