טועמה סוגר חשבון: אייל מביא רק חברים להפועל. אין לו כבוד לסמלים

אחד מהשחקנים הכי מזוהים עם האדומים ירה ב-5 באוויר: "כל מה שברקוביץ' אומר זה בלוף. אסור לסמוך על אף אחד, הוא מחק אותי בתוך שנייה והעיר לי על השיזוף"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  23.06.14 - 15:52
תחילת כתבה

הפועל תל אביב וסלים טועמה כבר לא. אחרי קריירה ארוכה באדום, בה שיחק עבור המועדון כ-10 שנים (בשלוש קדנציות שונות) רשם מעל 300 הופעות בכל המסגרות וזכה באליפות אחת וחמישה גביעי מדינה, שמע טועמה לפני ארבעה ימים כי הוא לא נמצא בתוכניות של אייל ברקוביץ' וכי הוא סיים דרכו בהפועל ת"א.

כעת, כשהוא עדיין בהלם מהבשורה ומהעובדה שלא ישחק יותר עבור האוהדים שכל כך אהבו אותו, העניק טועמה ראיון ללא מעצורים ל-"חמש באוויר", תוכניות הרדיו של אתר ערוץ הספורט ודיבר על כל מה שעל ליבו.

"הייתי מופתע מהעזיבה של הבית האדום שלי. אמרו לי בסוף העונה שבונים בהפועל שלד של שחקנים ותיקים עם שחקנים צעירים ושאנחנו אלו שנעזור להם, ואז פתאום הכל התהפך והשתנה. הבנתי שאסור לסמוך כאן על אף אחד. אני צריך שיבינו את הסיטואציה. ברגע שהזמינו אותי לשיחה אצל אייל ברקוביץ' הגעתי לחודורוב. מי שקיבל אותי היו מורדי דדון, המנהל ואלי בואנו האפסנאי. שאר האנשים לא היו שם. כאילו הייתי זר או שחקן חדש שהגיע לשיחה ראשונה. כאילו לא מזהים אותו ולא מכירים אותו. זה אומר הכל"

"עשיתי שנים יפות במועדון, אז התחושה לא היתה קלה באותו יום. תמיד הקרבתי בשביל הפועל. שהייתי צעיר הציעו לי יותר כסף מקבוצות אחרות ותמיד הייתי נאמן לצבע האדום. אבל אני לא הראשון שעשו לו את זה ולא האחרון שיעשו את לו את זה וזה עדיין כואב. 10 שנים בהפועל הן לא סתם, זו תקופת חיים כמעט קריירה שלמה.

"במינוי של אייל אמרתי מראש שלא הכסף יפריע לי להמשיך בקבוצה. הורדתי כסף כדי להישאר כאן בעבר וגם עכשיו הייתי מוריד סכומים כדי להישאר ולהתחשב בקבוצה. אבל יש דברים מעבר לכדורגל שאני לא מכיר. השיחה עם אייל לא נמשכה אפילו דקה. ראוי מאדם כמותו שיסביר לי, ידבר על המצב, יספר לי מה קורה ואפילו יקשיב. אבל הוא ישר בא ואמר שלא אמשיך במועדון וככה זה נגמר. בשנייה הוא מחק אותי. נתן לי הערות על השיזוף שלי וזהו. אצל אייל הכל בדקה וחצי - זו ההתנהלות שלו במועדון מאז שהגיע. כנראה שכשהוא על רמקול כיף לו לדבר על כבוד לוותיקים, אבל כשהוא נכנס לתפקיד הוא שכח מהר מאוד את מה שהוא אמר. הכל בלוף כל מה שהוא אמר, והקשר בין זה לאמת זה חרטא".

"חזרתי ושיחקתי במהלך העונה אצל רן למרות שהייתי בתחילה על הספסל", המשיך הקשר הוותיק וסיפר: "היו הרבה משחקים שתרמתי ושיניתי את המשחק, בחלק השני של העונה התקדמנו ואפילו נכנסנו לאירופה. עזרתי ותרמתי, וגם התקשורת פירגנה. הרגשתי שיש לי מה לעשות כאן ולעזור, אבל באו אנשים חדשים והחליטו על דרך חדשה".

אחד הדברים שהיו חשובים לטועמה היה להחמיא לקהל שהיה לצידו לאורך רוב הקריירה: "אני רוצה להודות לאוהדי הפועל על כל העידוד והתמיכה. קבלתי מאות הודעות. הרבה רצו לעשות בלאגן כדי להשאיר אותי, אבל אני לא אדם כזה. אני רוצה שהפועל תצליח ואני לא אעשה בעיות. אני רוצה שהקהל המדהים יעזור לצעירים להשתלב ויעזור לקבוצה".

"לו הייתי מרגיש שאין באפשרותי לתרום הייתי תולה את הנעליים", אמר בכאב והסביר: "תראה כמה שחקנים מעל גיל 34 יש במונדיאל, רק בארץ בן 35 זה זקן. הוותיקים יכולים לעזור לצעירים ולתת להם דוגמא ודרך להתנהל בכדורגל. שחקנים כמוני צריך בחדר ההלבשה. אני יוצא לדרך חדשה וצריך לעשות סוויץ' מהר ולקחת בחשבון שעכשיו לא אהיה יותר עם מועדון וקהל כמו הפועל ת"א. ייקח לי כמה ימים להתאושש מהפרידה הקשה הזו ולמצוא בית חדש. אני לא פורש ואני רוצה ליהנות בליגת העל עוד כמה שנים".

לסיום סיפר טועמה: "זה לא רק אני, שימו לב לעוד סמלים. יגאל אנטבי, סמל אדום וספורטאי ענק צריך היה לקבל תפקיד במחלקת הנוער, עם הניסיון שלו והיכולות שלו. ולא כמו שהמנג'ר החדש מביא את החברים שלו ולא נותן כבוד לסמלים במועדון. גם אם אתה נפרד ממישהו, אייל אמר בעצמו שצריך להשאיר סמלים ושחקנים שפורשים במועדון. יכול להיות שגמרתי לתמיד עם הפועל. אמרו לי תודה ולהתראות. יצא לי בימים האחרונים להיזכר ברגעים כמו המסע באירופה שהוא חלום שאני תמיד נזכר בו. השערים שלי בדרבי, המשחק בפריס סן ז'רמן שכבשתי שם. עשו לי האוהדים קליפ עם הרגעים שלי במועדון זה פשוט ריגש אותי בצורה מטורפת, אין כמו הקהל של הפועל ת"א".