"קיבלתי רק הצעה אחת, ייתכן שאשאר בהפועל"

עומר דמארי בראיון פתוח ב"-5 באוויר": "התאכזבתי שטועמה לא נשאר בקבוצה"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  24.06.14 - 17:24
תחילת כתבה

המונדיאל בברזיל תופס אמנם את מירב תשומת הלב בימים אלו, אבל אין זה אומר ששוק ההעברות רדום לגמרי. באירופה קורים דברים - וגם בישראל ישנם מספר מלפפונים חמים. אחד מהם הוא עומר דמארי, שהגיע היום (שלישי) לתכנית הרדיו שלנו, "חמש באוויר", והתייחס למה שעובר עליו בימים אלו.

כידוע, החלוץ המצוין רוצה מאוד לעבור לאירופה, אבל נכון לעכשיו אין יותר מדי קופצות. "עד עכשיו, חוץ מההצעה מאוסטריה וינה, לא היתה שום הצעה, למרות שציפיתי שיהיו יותר", פתח דמארי, והוסיף: "כמובן שהמטרה שלי היא לשחק בח"ל ולהתקדם, אבל אני לא פוסל את האפשרות שאשאר בהפועל".

"יש לי חוזה במועדון ואני מכבד אותו", סיפר דמארי, והתייחס למנהל המקצועי החדש ולמצב הכלכלי: "אייל ברקוביץ' דיבר איתי והוא רוצה שאני אשאר, אבל הפועל צריכה את הכסף. כרגע, כולם מנסים לעבוד על נוסחה שתהיה טובה לשני הצדדים. אם אני אשאר אז ארצה להשתרדג, נדבר ונראה מה אפשר לעשות".

דמארי הסביר וסיכם את כל הנוגע העתיד הקרוב בהפועל: "כל אחד רוצה להתקדם, גם אני, אבל גם מבחינה כלכלית. אני מקווה שאם הדברים יסתדרו ולא אמצה את האופציה באירופה, נדבר מחדש ונראה איפה הדברים עומדים".

"הסגל הנוכחי? טוב למקום רביעי"

לאחר מכן, דיבר מלך שערי הפועל בעונה שעברה על הנושא הבוער בחודורוב. "סלים טועמה הוא חבר טוב ושחקן מצוין שעשה הרבה בהפועל, הוא מאוד מוערך במועדון", סיפר דמארי. "אני התאכזבתי שהוא לא ממשיך, כי עדיין יש לו מה לתרום. צריך לזכור שיש מי שמחליט - ואם ברקוביץ' חושב שהוא לא מתאים, אז זו זכותו".

ומה לגבי הדרך, שהיתה מעליבה מעט מבחינת הקשר הוותיק? "יכול להיות שהיו צריכים לעשות את זה בדרך אחרת", ניתח דמארי. "צריך לכבד שחקנים שעשו דברים גדולים בכדורגל, כי בארץ לפעמים שוכחים את מה שהיה".

גם הסגל הנוכחי בהפועל זכה להתייחסות של דמארי: "המצב בהפועל לא כל כך טוב כדי להתחרות בצמרת הגבוהה. עם חיזוק מתאים ואם יביאו את הכסף, אז אפשר להתמודד למעלה. הבסיס טוב אמנם, אבל לא מספיק טוב למקומות 3-4".

וברקוביץ'? "אני זוכר את אייל עוד כשהייתי ילד, הערצתי אותו", התפייט דמארי. "זה מבורך שהוא הגיע להפועל, הרבה שחקנים יבואו בזכותו. הוא מבין הרבה כדורגל ויעשה טוב להפועל תל אביב. הוא גם מייצר עניין סביבו, וזה טוב".