מבצע אישי: איך דמארי הופך תמיד למללפון החם מכולם?

עומר דמארי הופך באופן קבוע לשם החם מכולם ולשוק העברות בפני עצמו, גם אם כשנסגר החלון הוא עדיין לובש אדום. איך לחלוץ הפועל יש מעמד של מלפפון-על, מי המושך בחוטים ואיזה צד נלחץ?

שירי אלג'ם
שירי אלג'ם  01.07.14 - 15:20
יש שוק העברות, ויש את השוק של דמארי (אלן שיבר)
יש שוק העברות, ויש את השוק של דמארי (אלן שיבר)
תחילת כתבה

בדיוק כמו שהיה בחלון ההעברות האחרון בחודש ינואר, כמו תחושה של דז'ה וו, עומר דמארי הוא המלפפון החם של הקיץ. עתידו של מלך השערים של הפועל ת"א העונה, ששבר את שיא הכיבוש של שחקן בהפועל לעונה אחת עם 26 שערים, עדיין מעורפל. רב סרן שמועתי חוגג על מעבר לכל מקום אפשרי, בינתיים דמארי מתאמן עם האדומים, אך ברור שהיעד הוא אירופה. אז מה הן האופציות עבור החלוץ האדום? בואו נעשה קצת סדר.

תחילה, העובדות: הפועל ת"א ומכבי פ"ת חולקות את כרטיסו של החלוץ באופן שווה, אולם לפי ההסכם שנחתם בין המועדונים כאשר דמארי נרכש לפני שלוש שנים - מי שמחליט באופן סופי היכן דמארי ישחק הוא עמוס לוזון. הוא רשאי לקבל כל הצעה, כאשר בפני האדומים עומדת רק האפשרות להשוות אותה ולשלם את מחצית הכרטיס של פ"ת בהתאם לאותה הצעה. ואם אין ביכולתה לעשות זאת, וזה מה שסביר להניח יקרה הקיץ, עליה לקבל את ההצעה ולמכור את מחצית הכרטיס שנמצא בידה. סעיף זה נכנס לתוקפו החל מתום העונה שחלפה (ה-30 במאי), והוא ביטל את סעיף תג המחיר של דמארי שעמד עד אז על 3 מיליון יורו. כלומר, אין סכום מינימאלי כרגע למכירת החלוץ.

המטרה של לוזון (וגם של דמארי עצמו) היא להוציא את הטאלנט לחו"ל. לוזון נמצא כל הזמן בדיבורים ובשיחות עם קבוצות מאירופה, אך כרגע עדיין אין הצעה קונקרטית פרט לזו מאוסטריה וינה, שנשיא מכבי פ"ת טוען, וכנראה עם מידה של צדק, שהיא נמוכה מדי.

בנוסף - כפי שכבר פורסם באתר ערוץ הספורט - קלאב ברוז', סלטיק, קבוצה מהליגה הצרפתית וקבוצה מהליגה הרוסית הביעו את התעניינותן, אך לא הגיעו לכדי הצעה מעשית בכתב. לוזון הבהיר כי עד סוף השבוע ינסה לממש את כל האופציות שיש לו מאירופה, אולם אם שום דבר לא ייצא לפועל, הוא יחל כבר בשבוע הבא לבדוק אופציות בארץ. הקבוצות שיכולות לקלוט את דמארי מבחינה כלכלית הן מכבי ת"א ומכבי חיפה, כאשר האופציה הסבירה יותר היא האלופה.

האדומים כמובן מתנגדים נחרצות למהלך של מכירה ליריבה העירונית, אך כאמור לפי ההסכם - אם אכן הצהובים יגישו הצעה גבוהה שתשביע את רצונו של לוזון, להפועל לא תהיה כל כך ברירה - בדיוק כמו במקרה של טל בן חיים. הבעיה מבחינת הפועל היא לא רק מקצועית אלא גם תדמיתית, על עוד כוכב שעובר את הכביש לצהובים אחרי זהבי ובן חיים.

יש לציין כי בשיחות סגורות האדומים מדברים כבר על ניסיון לארגן משקיע או תורם שיגייס כספים כדי להשאיר את דמארי. בכל מקרה, במתחם חודרוב יש בהחלט כעס על החוזה שנחתם בתקופתו של אלי טביב. "לצערי הרב חוזים שנחתמו בהפועל בעבר, לפני שהגעתי למועדון, היו ללא חשיבה על העתיד", אמר עידו חג'ג', האיש החזק במועדון, לאתר ערוץ הספורט, והוסיף: "חוזה שאומר שלמרות שהשחקן שלנו ולמרות שנקנה בסכום שלא יסולא בפז, של 3 מיליון אירו לכרטיס, מכבי פתח תקוה עדיין יכולה למכור אותו בכל מחיר".

ויש גם שורה תחתונה, השחקן עצמו. דמארי, גם במהלך חלןם ההעברות בינואר וגם לפני מספר שבועות, העיד החלוץ מעל כל במה אפשרית שהוא מעוניין לצאת השנה לאירופה, וזו המטרה היחידה שעומדת בפניו. בנוסף התבטא בעבר יותר מפעם אחת שהוא לא רוצה לעבור למכבי. מצד שני, נמצאים ערן זהבי וטל בן חיים. אז הנה עצה לחלון הנוכחי: קחו הכל בעירבון מוגבל.