הדד-ליין עבר: זה התנאי שהציב לוזון בפני הפועל

האיש החזק במכבי פ"ת דרש מהאדומים לקבל את הצעת מכבי ת"א או הפועל ב"ש עבור עומר דמארי, או לחילופין לשלם 4 מיליון ש"ח בעצמם על 50 אחוז מהכרטיס

שירי אלג'ם
שירי אלג'ם  07.07.14 - 00:01
המכתב של מכבי פ"ת
המכתב של מכבי פ"ת
בלעדי
תחילת כתבה

הדרמה בסאגת עומר דמארי לא עוצרת כשכעת מגיעה התגובה של עמוס לוזון למהלך של הפועל תל אביב. האיש החזק במכבי פתח תקוה ומי שמחזיק בחצי מכרטיסו של עומר דמארי דורש מהאדומים לקבל את אחת ההצעות שהוא מחזיק לגבי החלוץ או לקנות ממנו את חצי כרטיסו של דמארי עבור 4 מיליון ש"ח.

במכתב ששלח הערב להנהלת האדומים, הוא דורש מהמועדון להחליט לגבי אחת ההצעות כשהוא חושף שיש בידיו הצעה על סך 1.5 מיליון יורו ממכבי תל אביב והצעה על סך 8 מיליון ש"ח מהפועל באר שבע. "הנכם נדרשים להודיע לשחקן על ביטול העלאת שכרו וביטול החוזה שנחתם עימו היום ולקבל את אחת ההצעות של מכבי ת"א או הפועל באר שבע עד מחר (7.7.2014) ב-12 בצהריים או לאשר עד המועד האמור כי ברצונכם לרכוש מחצית הזכויות בכרטיס השחקן בסך שלא יפחת מ-4 מיליון ש"ח".

מדוע לוזון דורש 4 מיליון ש"ח מהאדומים? כי מדובר במחצית מההצעה של הפועל באר שבע על פי דבריו. חוץ מזה, מכבי פ"ת ולוזון תוקפים את המהלך של הפועל תל אביב הבוקר כפי שפורסם לראשונה באתר (החתמת דמארי על שדרוג שכרו בשנתיים הקרובות וחתימה על סעיף שבו הוא מתחייב לא לשחק בקבוצה אחרת בישראל): "מפרסומים בתקשורת נודע לי שאייל ברקוביץ' נפגש עם השחקן והבטיח לו שיפור משמעותי בשכרו, והחתים אותו על חוזה חדש לשנתיים בהפועל ת"א. בהתאם להסכם (..) היה עליכם לשתף פעולה למכירתו בסכום מקסימלי - העלאת שכרו ושידולו להישאר בהפועל מהווים הפרה יסודית של ההסכם''.

''עליכם להבהיר לשחקן מיידית כי לא תעלו את שכרו ואינכם רשאים לעשות כן, אלא אם תרכשו את מחצית הכרטיס ממכבי פ"ת בסכום שלא יפחת מ-4 מיליון ש"ח". אגב, לטענתו של לוזון, ההצעה ממכבי תל אביב בתוקף רק עד השעה 9:00 בבוקר מחר. בנוסף, לוזון מאיים שעומר דמארי לא ישחק במוקדמות הליגה האירופית שיערכו בחודש אוגוסט.

כזכור, הבוקר ראשי הפועל ת"א נפגשו עם דמארי במחנה האימונים בקיסריה והחתימו אותו על שדרוג החוזה ב-100 אלף דולר (ל-280 אלף דולר בעונה). במקביל, בצעד חכם מצידם, האדומים דאגו שהשחקן יחתום על סעיף הקובע שהוא אינו יכול לשחק בקבוצה אחרת בישראל. האם נקבל התרחשות מפתיעה בשעות הקרובות סביב החלוץ או שנלך לבוררות משפטית? נצטרך לחכות ולראות.