השקט שנשאר: רעננה בונה על המשכיות בליגה

בלי הרבה אוהדים, ללא מגרש ביתי ועם איחוד שלא יצא לפועל, הפועל רעננה פותחת עונה נוספת בליגת העל. המרענן: חיים סילבס בעונת בכורה כמאמן בליגת העל. ההפתעה: טוני נוואקמה לא עזב בקיץ. השאיפה: כדורגל אטרקטיבי

שירי אלג'ם
שירי אלג'ם  10.08.14 - 13:00
האם רעננה תעשה צעד קדימה? (אלן שיבר)
האם רעננה תעשה צעד קדימה? (אלן שיבר)
תחילת כתבה

הפועל רעננה ידועה כמועדון מסודר, מאורגן, יציב, בלי יותר מדי הפתעות ורעש מסביב. כזה בדיוק היה הקיץ שעבר על הקבוצה של אשר אלון. השינוי המשמעותי ביותר, שעשה את "הרעש" היחיד סביב המועדון, היה בעמדת המאמן: מנחם קורצקי, שהצעיד את הקבוצה לליגת העל והצליח להשאיר אותה בליגה בעונת החזרה שלה, בחר לאתגר את עצמו בבית"ר ירושלים ופינה את מקומו לחיים סילבס, ששימש כעוזרו. סילבס, בן ה-39, שהיה גם עוזרו של תומר קשטן במועדון, קיבל לידיו את המושכות ושנתיים וחצי לאחר שפרש ממשחק פעיל מונה בפעם הראשונה למאמן בליגת העל.

לאחר שהאיחוד עם עירוני רמת השרון לא יצא לפועל, החלו - בשקט בשקט - לבנות ברעננה את הסגל לעונה הבאה. רוב הסגל מהעונה הקודמת נשמר, כשזו הייתה המטרה של קברניטי המועדון - לשמור על "השלד" ולחזק בנקודות הדרושות. הניצחון הגדול ביותר של הקבוצה מהשרון מגיע מכיוונו של הכוכב שלה בעונה החולפת - טוני נוואקמה. בתחילת הקיץ הפך החלוץ למלפפון הלוהט. מכבי תל אביב, עירוני קריית שמונה, מכבי חיפה ומכבי נתניה הביעו עניין וגיששו אצלו, ועם מחזיקת הגביע אפילו התנהל משא ומתן שברגע האחרון פוצץ. אשר אלון והיו"ר דמיאן רוטמן היו נחושים בדעתם להשאיר את השחקן בקבוצה ולא הוציאו אותו למכירה, נוואקמה נשאר בסופו של דבר, ואין ספק שהוא אמור להיות אחד מהמנהיגים של סילבס על כר הדשא.

תמיר כהן, שהגיע בקיץ הקודם בקול תרועה, עזב את המועדון בטונים די צורמים וגם גל ניר, אסי בלדוט, ריף מסיקה, פרנסיס קסונדה, וליליו החלוץ הברזילאי החליטו לפתוח פרק חדש במקום אחר. מנגד, יקיר שינה הצטרף לחזק את מרכז ההגנה ושב לליגת העל, פדרו פטראצי הקשר הברזילאי ממוצא איטלקי הונחת היישר מיוון, החלוץ הזמבי אוואנס קנגאווה וגיל בלומשטיין הגיעו לחזק את החלק הקדמי ודניאל ליפשיץ הצטרף לשמש כשוער השני.

מינוי מפתיע היה מינויו של עמי גניש למאמן השוערים. גניש זכור מהתקרית האלימה בין הפועל חיפה למכבי פ"ת באיצטדיון המושבה בעונת 2011/2012, כשסילבס המעריך את כישוריו המקצועיים של גניש החליט לתת לו הזדמנות לשוב לבמה המרכזית של הכדורגל הישראלי.

מה שמפריע יותר מכל לאנשי המועדון הוא היעדר מגרש ביתי. בדומה לשנה שעברה, גם בעונה הנוכחית, תשחק רעננה במגרש בנתניה לאחר שהאצטדיון בעירה לא אושר לליגת העל. גם לגבי הקהל המועט שמגיע למשחקים אין כרגע פיתרון אבל במועדון מקווים שעם השנים הקהל הזה ילך ויגדל, כשמי שידחוף אותו תהיה הקבוצה שתהפוך לאטרקטיבית.

"הקסם של רעננה הוא שהיא מודעת לגודל שלה", אמר חיים סילבס לאתר ערוץ הספורט ערב פתיחת העונה, והאמירה הזאת מעידה אולי יותר מכל על האופי של המועדון מהשרון. מועדון צנוע שרוצה עם השנים לתקוע יתד בליגת העל ולהפוך ליותר ויותר אטרקטיבי. עד אז, לסילבס יש מטרה ברורה: "לעשות קפיצת מדרגה קטנה מהעונה שעברה".

עזבו: גיל ניר, תמיר כהן, אסי בלדוט, ליליו, פרנסיס קסונדה, ריף מסיקה.
הצטרפו: יקיר שינה, אוואנס קנגאווה, פדרו פטראצי, גיל בלומשטיין, דניאל ליפשיץ, ווסאם רבאח.
מה עוד מחפשים? חלוץ/קשר התקפי.