שני אוהדי מכבי הוצאו מהיציע אחרי שקיללו את מהראן ראדי

המאבק בגזענות: השניים נלקחו על ידי כוח האבטחה בגלל קללות שהשמיעו אחרי בישול של השחקן. בדש שכבש צמד ולא ישחק ביום חמישי בגלל עונש השעייה: "אנחנו רעבים לא פחות מבשנה שעברה, נחזור לכושר שאיפיין אותנו בעבר"

שירלי בר דיין
שירלי בר דיין  16.08.14 - 22:38
תחילת כתבה

זה אמנם משחק בגביע הטוטו, אבל במכבי תל אביב חיכו הרבה זמן לניצחון כזה מול הקהל הצהוב, בעיקר אחרי התוצאות המאכזבות בשבועות האחרונים. זה נגמר בתוצאה 0:2 על הפועל רעננה, חמישה ימים לפני המפגש מול אסטרס טריפולי ביוון בליגה האירופית.

חוץ מהסיפור על הדשא, היה גם סיפור מחוצה לו. האוהדים עודדו את מהראן ראדי ללא הרף, בעיקר אחרי שבישל את השער השני של בדש. שני אוהדים שקיללו את הקשר ככל הנראה גם בצורה גזענית מיד אחרי הבישול הוצאו מהיציע על ידי כוח האבטחה. בהחלט תקדים מעניין. "בקרוב תראו עוד דברים", אמר גורם במכבי, "אנחנו פועלים כרגע מתחת לפני השטח בנושא הגזענות ובמקרה של מהראן ראדי".

על הדשא, הצהובים ניצחו בזכות שני שערים מברק בדש, שלא יוכל לשחק מול אסטרס בחמישי בגלל עונש השעייה מהמשחק הראשון מול מאריבור במוקדמות הצ'מפיונס. "ההופעה שלנו תמיד יכולה להשתפר, אנחנו עדיין לא ביכולת אופטימלית", אמר מאמן מכבי אוסקר גארסיה, שהתייחס למשחק בטריפולי: "אסטרס היא קבוצה טובה ויהיה לנו מאוד קשה, אבל נעשה את המיטב. ננסה להביא נחת לאוהדים שלנו".

במכבי אמנם עדיין לא שיחקו בבלומפילד העונה, אך זה לא מנע מהאלפים שעשו את הדרך לפ"ת לחגוג את הצמד של בדש. "הקהל של מכבי הוא מיוחד, נתן לנו תוספת כוח משמעותית", אמר החלוץ. על המשחק מול אסטרס: "אני סומך על החברים שלי שיעשו את המקסימום, מחכה לנו משחק חשוב מאוד מול קבוצה מצוינת. אנחנו צריכים להתכונן טוב ולעלות בהרכב הכי חזק".

בדש נשאל גם לגבי המוטיבציה שיש לשחקני מכבי לקראת העונה החדשה. "אתם יכולים להיות בטוחים שחדר ההלבשה נשאר מתוח, מוכן ורעב לא פחות מהשנה שעברה", אמר בדש, "אנחנו רוצים לחזור לכושר שאפיין אותנו בשנים הקודמות". על מעמדו במועדון: "יש תחרות קשה ואני צריך להוציא מעצמי את המיטב. זה טוב שמצפים ממני להרבה, כך שאני חייב גם לתת הרבה".

מאמן הפועל רעננה, חיים סילבס, ייחפש ניצחון ראשון על הקווים באמצע השבוע מול מכבי נתניה. "היו לנו כמה דקות פנטסטיות, אך עדיין הפסדנו", אמר סילבס, "אני בטוח שרעננה לא תהיה השנה קבוצה של מחמאות בלבד, היא תצא עם יותר מזה. לא נתבטל מול שום קבוצה. היריבות יצטרכו להיות טובות מאוד כדי לנצח אותנו, גם המשחק הזה הלך לטובתנו, אבל לא כבשנו. אני יודע מה יש לי בידיים ואני בטוח שהקבוצה הזו תנצל את המצבים שלה. רעננה תהיה מגוונת מחשבתית וטקטית".