"ניסו להוציא אותי גזען, לא אשן עד שאוציא את האמת לאור"

בסערת רגשות כפי שלא שמענו זמן רב, התייחס טל בן חיים ב"יציע העיתונות" לסרטון של ערוץ 2 שבו תמך לכאורה במקללי ראדי: "אם לא יתנצלו, אתבע במיליוני שקלים. העריכה היתה מגמתית, השיחה היתה על רייכרט, ראדי לא הוזכר"

מערכת אתר ערוץ הספורט  22.08.14 - 00:52

תגיות: טל בן חיים

תחילת כתבה

שחקן בליגת העל, בסערת רגשות כל כך גדולה, כבר מזמן לא שמענו. טל בן חיים עלה הלילה (בין חמישי לשישי) לשידור ב'יציע העיתונות', שם ביקש להגיב על הדברים שפורסמו עליו. כזכור, מוקדם יותר אמש פורסמו ב''חדשות 2'' צילומים ממשחק בקפריסין, המראים את חלוץ מכבי ת"א ניגש לאוהדים הזועמים ואומר "אני מבין אתכם'', כשעל פי הדיווח, נטען כי הדברים נאמרו בנוגע לצהובים שקיללו את מהראן ראדי, ובכך השחקן צוייר כמי שמזדהה עם הגזענים. מנגד, מהאלופה נטען כי קללות האוהדים הופנו כלפי בן רייכרט

"הקללות והדברים הקשים שנאמרו מהיציע נאמרו לרייכרט", הסביר בן חיים הנסער, "מהראן לא היה צד בעניין ולא נושא השיחה. הוא לא הוזכר שם, ואפילו לא היה על כר הדשא, הכתבה הזו שיקרית, הכל שם ערוך, כי הם קיללו  את בן, לא את רדי. היו שם עיתונאים במגרש, הם שמעו שקיללו את בן וראו שמהראן לא נמצא שם, אבל אח"כ ערכו את זה בוידאו, הראו בכתבה קללות מבלומפילד וממקומות אחרים, או במרגעים אחרים במהלך המשחק".

בתגובה לשאלה מה בדיוק היו חילופי הדברים בינו ובין המקללים, החלוץ פירט: "הקהל זעם ואמר לי 'אנחנו לא יכולים לעודד שחקן שעבר איחל שואה למכבי, למטוס של הקבוצה להתרסק וכתב נגד מוני פנאן'. השבתי להם שזה היה בעבר ושהיום הוא לובש את הסמל של מכבי, ולכן צריך לעודד אותו. נסו להשיג את הקלטת המלאה ואז תבינו איך ניסיתי להסביר להם שהילד לובש צהוב, שצריך להשאיר את הכל בעבר ולתמוך בו, כי זה היה לפני 5 שנים".

בן חיים נשמע נחוש להוכיח את חפותו, כפי שיעיד הצעד הבא עליו הצהיר: "השיחה היתה על בן, זו עריכה שמנסה להוציא אותי גזען, ולכן אני אתבע את הכתב ואת ערוץ 2. אני מוכן להיבדק במכונת אמת וללכת להיחקר איפה שאצטרך, לא אשן עד שהאמת תצא לאור. שיחקתי עם הרבה שחקנים ערבים בקריירה, תשאלו את מונאס דאבור, רוביל סרסור ועוד רבים - כולם יגידו שאני לא גזען ולא שונא ערבים".

אז איך מתקדמים אל עבר פתרון לסוגיית ראדי? בן חיים ענה בכנות: "המועדון לא מגיב לדברים הללו, ואני לא יודע למה. אני בסה"כ בורג במערכת ואעשה מה שאומרים לי. כל שחקן במכבי מגנה גזענות, אנחנו לא רוצים שזה יקרה ונשמח אם זה ייפתר בהקדם. אני בעצמי התרעתי על זה בתקשורת ויצאתי נגד התופעה כבר לפני חודש".

"האם אנחנו צריכים לרדת מהמגרש? זו לא שאלה אליי, אלא לדובר מכבי, לג'ורדי, למערכת. אני לא אדון לעצמי, אני לא יכול להגיד שארד מהמגרש על דעת עצמי, אבל אם המועדון יחליט זאת, כך אעשה. אני מבטיח שבגלל הכתבה הזו לא אנום ולא אשן עד שהאמת תצא לאור - או שיפרסמו התנצלות, או שייתבעו במיליוני שקלים. אני בסערת רגשות ולא במצב בכלל לדבר על המשחק שהיה לנו, הכדורגל מתגמד כרגע".